Nasza Czytelniczka pisze, że chciałbym zwrócić uwagę na problem plaży wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim dotrzeć do świadomości władz miasta. Chodzi o zanieczyszczenia wyrzucone przez morze w czasie jesiennych sztormów.
fot. Czytelnik
Dostaliśmy w tej sprawie już kolejnego maila od Czytelników. Zawracali nie raz na ten fakt uwagę latem. Teraz niestety ta piękna plaża prawobrzeża wygląda jeszcze gorzej.
Nasza Czytelniczka pisze, że chciałbym zwrócić uwagę na problem plaży wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim dotrzeć do świadomości władz miasta. Chodzi o zanieczyszczenia wyrzucone przez morze w czasie jesiennych sztormów.
- Obraz nędzy i rozpaczy – mówi Internautka. - Nie dość, że w sąsiedztwie wyrąbano cały las pod budowę gazoportu, to na dodatek plaża jest zanieczyszczona.
fot. Czytelnik
Na piasku są tony gałęzi, zeschniętych wodorostów i masa śmieci.
fot. Czytelnik
- To, że jest to wszystko wyrzucane przez morze po sztormie, to nic dziwnego – tłumaczy nasza Czytelniczka. - Minęło jednak kilka tygodni i nikogo nie zainteresowało, aby to posprzątać.
źródło: www.iswinoujscie.pl
nA fdg
na warszowie zawsze jest syf
parodiaaaaaa!! portalu -wstyd mi za was
hmm to ta najpiekniejsza i najszersza plaza nad baltykiem ? hehe chyba juz nie dlugo cos mi sie zdaje :P
Na podstawie tej sprawy widać że redakcja nie podejmuje starań aby zweryfikować otrzymywane informacje.Wystarczyło swoją wiedzę skonfrontować z wiedzą innych ludzi i wtedy podać wiarygodną informację.A tak wyszło jak zwykle. ..
Nom. ... Winszuje. Poszedł Ogar na plażę po sztormie robić zdjęcia. Zastałeś bałagan? Nieeeeee ! Matka natura powinna się wstydzić, że nie posprzątała przed wizytą tak zacnego gościa! Proszę Was...Idź się dowiedzieć z czyjej winy tonie jedyna jednostka gaśnicza w naszym mieście zamiast zasypywać takimi bzdurami strone. No ale teraz każdy temat związany z tą okolicą jest na topie-bo specjaliści pode mną będą mogli się powyżywać na Gazoporcie^^ Tak, tak. Jak Gazoport będzie to już w ogóle dramat się będzie dział. Co do zdjęć - podziwiam Pański kunszt... Naprawdę niesamowite. Dają takie apokaliptyczne wrażenie :P Jakby za parę lat miało coś tam wybuchnąć :D
Gość niżej - 100% racji
Ludzie różne rzeczy piszą i mądre i głupie. Obowiązkiem redakcji jest to rozróżnić i ew. dodać komentarz. W Świnoujściu nie brak ludzi i instytucji które mógłby wyjaśnić Redakcji o co chodzi, a tym samym zabezpieczyć ją prze ośmieszaniem się. Niestety jak widać łatwiej jest ograniczyć się do ctrl+C - ctrl+V i nie przejmować się treścią ani rzetelnością. Dobry dziennikarz sprawdziłby czy czytelnik ma rację i czy czasem Portal nie ośmieszy się robieniem z naturalnej rzeczy" tematu dnia".
ale jaja
ochrona szczątków organicznych stanowiących obszar siedliskowy na plaży to rzeczywiście fakt
Posprzątać ?.Jak tu żyć w zgodzie z naturą.
Muly byscie wszystko sprzedali juz nawet piasek sprzedajecie.A od Warszowa sie odwalie zeby nie my byscie pracy nie mieli, i poco wam tunel zaorac was.
sfotografowanego kawalka i tak niedugo NIEBYDZIE BO TAM BYDZIE GOZOSRORT
eeee taam na warszowie nie widac moze sobie tam byc i tak tam nikt nie chodzi :P
zaniedbana ? wydaje wam się ;p.
Już niedługo zamiast muszelek i wodorostów przyniesionych przez fale na plaży na Warszowie pojawią się piękne błyszczące rury i okazałe olbrzymie zbiorniki na płynny gaz a w oddali imponująco wielkie statki z równie olbrzymimi zbiornikami na pokładzie.A na ślicznej drodze dojazdowej pełno samochodów i rowerów podążajacych na latarnię morską żeby z góry podziwiać ten widok.
po co tą plaże sprzątać i tak już jej prawie nie ma: (już za chwilę
..gazoport załatwi nam plażę do końca :/
dzika plaża, i o to chodzi
Węgiel jest też naturalny a palenie nim w kotłowniach jest w niesmak UE.
Żeby coś pisać to trzeba wiedzieć o czym się pisze. To co widać to organiczne szczątki wyrzucone na brzeg. Składają się głownie z wodorostów, pozostałości roślin i dużych glonów żyjących w morzu. Oprócz tego szczątki zwierzęce, np. martwe ryby lub meduzy, muszle i in.W tym miejscu tworzą one siedlisko objęte programem ochrony Natura 2000. Siedlisko to choć krótkotrwałe (bo przetrwa do pierwszego większego sztormu) jest pod ochroną.
zamiast marudzić to by sie poszlo po sztormie poszukać bursztynów ! w takich naturalnych śmieciach jest ich dużo.. a nawet jak sie nie znajdzie to świeże powietrze zrobi niektórym dobrze... nie ma sezonu by plaża musiała być sztucznie czysta ;/
jakie smieci, jakie zaniedbanie. ja tu widzę piękną plaze, naturalna rzecz, gałezie ito wyrzucone przez moze, bardzo fajne. a owa mieszkanka co by chciala, moze oblesny plot miedzy wydmami a plaza, okropne smietniki i budy z kiepskim zarciem jak po lewej stronie wybrzeża. czt wtedy plaza bedzie dla niej zadbana, chyba tak. bezsensu
naturalna kolej rzeczy że odpadki organiczne są wyrzucane na brzeg, piach za jakiś czas je pokryje i zaczną się rozkładać przez co staną się nawozem dla roślin które w przyszłości będą tam chciały wyrosnąć, co w kolei spowoduje powstanie nowego pasa wydm i poszerzenia się plaży
Te plaże są piękne tylko zaniedbane przez komunę bo to sama nic nie zrobi i drugiemu nie da chyba że Gazoport którym uszcześliwi mieszkańców Warszowa.