POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.12.2009, 07:27:41] • Świnoujście

Młodzi ludzie uciekają z miasta

Młodzi ludzie uciekają z miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak mówią niektórzy radni opozycji, liczba mieszkańców Świnoujścia drastycznie spada. Informują nas, że wynosi ona już poniżej 40 tysięcy, do której to liczby zdążyliśmy się przyzwyczaić przez ostatnie lata. Wszystkiemu winne, jak dodają, kiepskie warunki do życia dla młodych, zdolnych ludzi.

- Jeśli wyjeżdżają na studia to zrozumiałe. Chcą się kształcić na najlepszych uczeniach w kraju. I bardzo dobrze - mówią nasi rozmówcy. – Niestety mało kto z nich wraca do Świnoujścia.

Radni wskazują na nieudolne działania władz miasta i podległych im urzędników.

- Swoimi decyzjami nie pomagają w generowaniu miejsc pracy dla młodych i zdolnych ludzi. A wręcz przeciwnie. Wszystkie działania kieruje się na wyprzedawanie terenów, aby wpadała szybka kasa do budżetu. A za nią wykonywane są remonty i planowane są inwestycje, które jak wiadomo intensyfikują się wraz ze zbliżającymi się wyborami – tłumaczy jeden z radnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 213, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 213

młoda osoba.. • Czwartek [03.12.2009, 10:55:58] • [IP: 93.94.186.***]

Pewnie że uciekają, Ja i większość moich znajomych skończymy szkoły średnie i też stąd uciekniemy. Nie ma w tym mieście perespektyw dla młodzieży po szkole, nie ma dobrych studiów, nie ma pracy... NIC TU NIE MA. Miasto nie jest przyjazne dla młodzieży! Aż w końcu cała młodzież wyjedzie do innych miast, a Świnoujście ze swoją promenada i pięknymi jak z bajki hotelami będzie cieszyło się ludnością z niemiec... POWODZENIA!!

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:55:00] • [IP: 80.245.186.**]

do [03.12.2009, 10:26] • [IP: 92.42.113.***] "gdy nadejdą chwile klęski pozostaną najwierniejsi:)" ?? chyba tylko ci co nie znaja jezyka nie maja pieniedzy lub sa za starzy na podroze Swinoujscie to umieralnia

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:50:27] • [IP: 212.160.162.**]

prezyden powinien oglosic nabor na stanowiska urzedowe dla mlodych25-30 lat na poczatek ok 20 miejsc przy okazji mlodzi by glosowali na Pana Prezydenta

mieszkaniec • Czwartek [03.12.2009, 10:45:04] • [IP: 78.131.222.**]

Ale będziemy mieli sporo deptaków ! po, których można deptać i chwalić , , Pana, , , , jak tu pięknie, ,

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:38:17] • [IP: 212.160.162.**]

jestesmy grupa wyksztalconych 25-cio latkow jest nas czterech i lada dzien tez wyjezdzamy za granice... niestety jak kelner czy pomoc kuchenna za 1100zł nie chcemy robic w naszych nowo pobudowanych pieknych hotelach;] ladnie to wszystko wyglada np promenada ale to nie nasze my mozemy tylko popatrzyc na to;]

coz,ja tu zostaje • Czwartek [03.12.2009, 10:35:24] • [IP: 88.156.233.***]

ta jasne..przyjezdzaja..chyba z Pcimia Gornego gdzie sytuacja jest jeszcze gorsza niz u nas.malo osob ktore wyjechaly ze S~cia, wraca tu...w duzym miescie zyje sie im lepiej...nawet patriotyzm lokalny(jak mawial moj dawny znajomy)nie jest wstanie" sciagnac"ich tutaj na stale...

Maślankiewicz • Czwartek [03.12.2009, 10:31:45] • [IP: 195.117.239.**]

Gościu [IP: 92.42.112.**]! A co ty widzisz złego w podejściu (do czego?) nauczyciela, który bardzo sensownie ocenił naszą młodzież? Wśród niej pracuje i widzi, z kim ma do czynienia. Chyba wszyscy widzą, tylko najłatwiej jest całą winą obarczać nic nie wartych nauczycieli.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:28:39] • [IP: 85.221.190.*]

Po co żyć w miejscu w którym nawet student zaoczny nie może sobie znaleźć pracy: wolne od piątku do niedzieli?! Co dwa tygodnie?! Można zapomnieć.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:26:09] • [IP: 92.42.113.***]

gdy nadejdą chwile klęski pozostaną najwierniejsi:)

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:25:05] • [IP: 92.42.117.***]

Dlaczego?-To proste ;BRAK Szkół z dobrze wyposażonymi pracowniami(geograficznymi, chemicznymi, biologicznymi)językowymi, komputerowymi, BRAK nauczycieli, którzy by chcieli z pasją nauczać, tak by młodzież dostawałaby się na dobre studia-BRAK BASENU, Aquaparku, KINA.Nawet, gdyby młodzież wyjechała, to miałaby do czego wrócić.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:17:22] • [IP: 92.42.119.**]

PRAWDA GDZIE MY MLODZI MAMY PRCOWAC!!

Tytus de zoo • Czwartek [03.12.2009, 10:10:20] • [IP: 80.245.181.***]

Gość 49.Ale walnąłeś komentarz, zgadzam się z nim w 100 %.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:08:18] • [IP: 92.42.112.**]

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:56] • [IP: 83.14.49.***] jesli mamy nauczycieli z takim podejsciem... nie dziwota ze mlodzi uciekaja! ostatnio rozsmieszyl mnie fakt ze nasze" czolowe" uczelnie sa dopiero w 4 setce rankingu miedzynarodowego. Przypomina mi sie odrazu cytat z filmu" droga kolezanko, oni jeszcze sa sklonni pomyslec ze my tu jestesmy dla nich a nie odwrotnie". Czemu tu sie dziwic jesli nauczyciel przychodzi na zajecia i w zadnym stopniu nie stara sie zaciekawic swoich sluchaczy, zalezy mu tylko na wyklepaniu kilku slow na temat zajec(powtarzanych przez cala swoja kariere), i ma swiety spokoj!

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:03:33] • [IP: 80.245.180.***]

proponuje naszej wladzy oddac polowe swoich pensji na pensje dla innych ludzi albo niech prywaciarze przestana mlodych ludzi traktowac jako tania sila robocza, zawsze mowilem ze to iasto rencistow i emerytow ;] mochery rzadza swinoujsciem ;] pozdrowienia dla materialistow !! :)

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:02:27] • [IP: 80.54.123.***]

To miasto było mekką dla wieśniaków ale w 1970 a teraz pożal sie Boże

Gość • Czwartek [03.12.2009, 10:01:01] • [IP: 81.190.224.***]

I dobrze, dawajcie na Wrooclyn ludzie, tu dopiero jest zycie ;] a nie społeczniacko - zawistno - puste Świnoujscie.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:56:06] • [IP: 83.14.49.***]

Jakich, k..., zdolnych i wykształconych? Gdzie? Jestem nauczycielem i wokół widze tylko młodocianych debili, niezdolnych pojąć niczego dłuższego od SMS-a, porozumiewających się niczym małpy przy pomocy dźwięków: eno eno, niom niom, buahahahaha.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:47:16] • [IP: 88.156.232.***]

dobry artykuł...i taka jest prawda ze dla młodych zdolnych i wykształonych ludzi brak pracy, kina itp...smutne

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:43:17] • [IP: 80.54.123.**]

heh... no różowo to tu nie jest, ale jak trochę pojeździcie po kraju, po miastach o podobnej wielkości, to zobaczycie że w Świnoujściu to jest jeszcze naprawde całkiem dobrze :) A że duże miasta z uczelniami wyższymi, centralami firm itp. oferują inne możliwości to chyba dość oczywiste... Zresztą Polska to i tak jeden wielki ch**

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:40:48] • [IP: 92.42.113.***]

Małolatctwo naogląda się głupawych seriali typu" Brzydula" i póżniej chcieliby takiej pracy i próżnego życia jak w serialu

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:39:49] • [IP: 83.14.49.***]

Prawdziwa tragedia nastąpi jak wyjedzie młodzieniec od kłódki na penisie. To będzie koniec Świnoujścia.

ManDynamoMan!! • Czwartek [03.12.2009, 09:36:12] • [IP: 217.97.199.**]

A mnie sie tu podoba;d WYjezdzaja bo nie mysla!!. ..zostaja wybrani!! Pracy w Swinoujsciu jest " w brud"... wystarczy ruszyc dupska...Ale coz, swinoujsciaki maja wymogi widac. .to pracownicy by chcieli ustalac warunki pracy i. .Wyplaty;d to niech ida w h...

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:24:44] • [IP: 217.97.193.***]

Drodzy Radni niech jeszcze sprawdzą ilu młodych, wykształconych ściąga do Świnoujścia, bo tu znajduje pracę i możliwość zamieszkania. Fakt jest taki, że Świnoujścia uciekają tu urodzeni, a ściąga coraz więcej osób z zewnątrz. Szczególnie wielu jest takich wśród 30 latków. Nie przesadzę jak powiem, że 1/3 moich znajomych w Świnoujściu to osoby tu nie urodzone, które się tu przeprowadziły (z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Piły, Koszalina itd). Swoją drogą to jest fajny temat na reportaż o młodych, przyjeżdżających do Świnoujścia. W naszych szkołach właśnie ok. 1/3 a może i połowy nauczycieli w wieku ok. 30 lat to osoby który przeprowadziły się do Świnoujścia.

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:24:17] • [IP: 83.4.81.***]

NIE dziwie sie ze każdy * sam uciekłem skoro na każdym kroku jak nie dostałem mandatu to pałom gdzie sie nie poszło to policja i zaraz jakieś przypały 0 boisk kapletnie 0 wszystko pod szkoły podlega czyli nie można przebywać na boisku zresztą radni miasta i jak sam prezydent to * wolom napchać sobie kieszenie niż wybudować jakieś boiska zobaczcie co zrobili ze stadionem ruskim teraz niema nawet gdzie przyjechać cyrk albo karuzela. ps cyrk mamy w urzędzie miasta

Gość • Czwartek [03.12.2009, 09:22:15] • [IP: 80.245.182.***]

Młodzi, wykształceni ludzie idą na łatwiznę. Nie stać ich na to, by założyć stowarzyszenie samorządowe i wygrać najbliższe wybory. Pokoleniowa zmiana składu rady jest niezbędna, by Świnoujście stało się miastem z prawdziwego zdarzenia. Dzisiejsi radni, z których wielu jest u władzy od lat 80 tych (Żmurkiewicz, Buczyńsk, Dulnik i inni), z których wielu to ludzie starzy - nie mający żadnych pomysłów ani woli walki- popiera mające dziś miejsce zabetonowanie miasta pustostanami. Fakt. To najprostsza droga. Deweloperzy inwestują w budynki, a władza się chwali. Niestety. Młodzieży. Stań wreszcie do wyborów. Nie w składach partyjnych działaczy- partyjniactwo z czym mamy obecnie do czynienia- ale w niezależnych stowarzyszeniach łączących ludzi o wspólnej wizji przyszłości. Amen.

Oglądasz 151-175 z 213
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■