POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [27.11.2009, 17:55:42] • Świnoujście

PLNG: Tak dla wiaty, chodnika pod szkołą i książek dla dzieci. Nie dla: basenu i finansowania Floty

PLNG: Tak dla wiaty, chodnika pod szkołą i książek dla dzieci. Nie dla: basenu i finansowania Floty

fot. Sławomir Ryfczyński

W dniu wczorajszym w siedzibie Polskiego LNG odbyły się dwa spotkania. Pierwsze z dyrektorami szkół z dzielnicy Warszów, a drugie z mediami.

Dziennikarze nie mieli prawa wstępu na spotkanie z nauczycielami jednostek oświatowych. Polskie LNG zadbało o dobrą atmosferę i żołądki dyrektorów szkół specjalnie zamawiając dla nich poczęstunek. Spółkę reprezentował jej prezes - Zbigniew Rapciak.

PLNG: Tak dla wiaty, chodnika pod szkołą i książek dla dzieci. Nie dla: basenu i finansowania Floty

fot. Krystian Papski

Dyrektorzy warszowskich szkół zgłosili szereg postulatów, takich jak odmalowanie szkolnego korytarza, remont odcinka chodnika przed szkołą czy postawienie wiaty przystankowej dla uczniów. Pracownice ośrodka zajmującego się pomocą społeczną narzekały na słabe finansowanie ich potrzeb ze strony miasta. Spółka rozdała przedstawicielom oświaty formularze i zobligowała ich podczas indywidualnych rozmów do złożenia formularzy z konkretnymi propozycjami do 2 grudnia br.

Podczas spotkania z mediami Prezes PLNG Rapciak wyjaśnił, że według niego firma nie ma żadnych zobowiązań w stosunku do miasta, bo te które zostały sformułowane przez poprzedniego właściciela, reprezentowanego przez Tadeusza Zwierzyńskiego są jakąś fikcją i nowej spółki do niczego nie obowiązują. Także te związane z finansowaniem Floty Świnoujście, czy budową basenu.

PLNG: Tak dla wiaty, chodnika pod szkołą i książek dla dzieci. Nie dla: basenu i finansowania Floty

fot. Krystian Papski

Polskie LNG zrzuca winę za brak umowy o rekompensatach na Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza. Stowarzyszenie mieszkańców Warszowa jest w trakcie przygotowywania wniosków z propozycjami rekompensat. Jednak o inwestycjach takich jak basen, czy sponsoring Floty nie może być mowy, ze względu na zbyt mały budżet. Wszystkich jednak dziwi brak zaangażowania mieszkańców Wyspy Uznam w walkę o rekompensaty.

Gdy dziennikarze kolejny raz wskazywali, że praktyka rekompensat jest stosowana na cały świecie np. w Kanadzie, Prezes przypomniał, że gazoport budowany jest w Polsce, nie w Kanadzie. I że media zamiast psuć klimat wokół inwestycji, powinni uczyć społeczeństwo, jak korzysta się z demokracji.
- Trzeba było protestować i składać wnioski (przyp. red. mowa o dodatkowych zabezpieczeniach jak np. wały), gdy był wyłożony plan. Teraz jest już za późno.

Rację mieli Ci, którzy od samego początku nie wierzyli w obietnice i rzetelność spółki, która za plecki i wiatę przystankową, chce załatwić ostatecznie "problem rekompensat", które miejscowej społeczności słusznie się należą. Przewidzieli również, że po otrzymaniu przez inwestora wszelkich pozwoleń i rozpoczęciu inwestycji w terenie, przestanie całkowicie liczyć się ze zdaniem lokalnego samorządu i mieszkańców.

Warto dodać, że według nieoficjalnych informacji od zachodniopomorskich posłów część zarządu właściciela PLNG czyni starania, aby siedzibę spółki przenieść ze Świnoujścia do Warszawy. To oznaczałoby stratę podatków które miały wpływać do miejskiej kasy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 165, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-165 z 165

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:29:53] • [IP: 80.245.186.***]

27.11.2009, 18:24] • [IP: 92.42.118.** zgadam sie z toba!

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:29:14] • [IP: 217.97.199.*]

118 masz swieta rację mamnili tymi miescami pracy, a tam może bedzie parę etatow dla mieszkanców dla wynieś przynieś pozamiataj i dla ciecia, ale nie do obsługi, ludzie puknijcie się w głowe, jakie miejsca pracy komputery zrobią a jeden specjalista bedzie dozorował. .nawet hi, hi, hi wody ognistej i paciorków nie przywiezili wczoraj była na ten temat audycja w tv inf. eksperci powiedzieli ze ten terminal bedzie stał pusty, a gaz bedzie najdrozszy, bo z rosją podpisany pakt na 37 lat i na wiekszą ilosc gazu jak potrzebujemy, pozatym inwesteor to firma kogucik, ja tam nie wiem tak specjalisci mówili

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:24:33] • [IP: 92.42.118.**]

do 18:23-- jaki miejsca pracy?? Gdzie?? Przy super nowoczesnych systemach informacyjnych obsługujących terminal? Puknij się w. ... .Pani Rzecznik...

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:24:16] • [IP: 80.245.186.***]

e tam LNG gadal ze zostanie sponsorem floty! a gdy flocince ugiela sie noga i spadli w tabeli to sie juz odcinaja. . chu.. a nie" polskie LGN"

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:23:26] • [IP: 95.40.1.**]

Rekompensatą dla mieszkańców Warszowa będą dodatkowe miejsca pracy w PLNG !! powinniscie bogu dziękować i sie cieszyć z takiej szansy! Potraficie tylko nażekać, a co wy mieszkańcy zrobiliście dla Warszowa? no co?

wkur****a • Piątek [27.11.2009, 18:22:49] • [IP: 77.114.106.**]

Polskie LNG zrzuca winę za brak umowy o rekompensatach na Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza.!! A nie da się już teraz wypierd***ć tego w kosmos?! Na ch*j nam ta inwestycja!?

Radykał • Piątek [27.11.2009, 18:22:08] • [IP: 80.245.183.***]

Największe jaja będą jak ludzie się zagotują i naprawde będzie awantura: wtedy LNG powie... nie możemy tak tu pracować, ta atmosfera - a do tego radni opozycji nas krytykują, nie wyrabiamy nerwowo - wyjeżdźamy... nie będzie gazoportu:) --- nic, że druga strona jest zaorana jak księżyc - prezio powie, to przez opozycje... tracimy super kontrakty --- ach ile mieszkańcy by mieli z tego gdyby nie ta parszywa opozycja i wieczni malkontenci!!:) hehehe Ale bania:)

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:20:10] • [IP: 92.42.117.***]

to SIĘ SKOŃCZY NA TYM OBIADKU!!

Radykał • Piątek [27.11.2009, 18:19:23] • [IP: 80.245.183.***]

BUehehhe i tyle:) Wszystko źle normalnie każda wiadomość to coś złego:) hehe LNG to chała skoro oferują takie ochłapy ze stołku dla warszowiaków:) hehe Niech się gonią gdzie indziej z tym gazoportem gównianym... ale już prezio zaraz będzie załagadzał.

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:14:32] • [IP: 88.156.235.***]

Warto dodać, że według nieoficjalnych informacji od zachodniopomorskich posłów część zarządu właściciela PLNG czyni starania, aby siedzibę spółki przenieść ze Świnoujścia do Warszawy. To oznaczałoby stratę podatków które miały wpływać do miejskiej kasy. NO TO JUZ BEDA KPINY NA MAXA !!

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:08:39] • [IP: 80.245.185.***]

i znowu kolejna firma zrobi nasze miasto w karola brawo jas fasola ciekawe ile przytulil

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:08:07] • [IP: 93.94.190.***]

Dobrze mówi, trzeba było myśleć jak był wyłożony plan gazoportu. Jak zwykle jednak wszyscy lubią żeby za nich ktoś inny podejmował działania. Nie było postulatów to nie ma działania. A jak przeniosą siedzibę to podatki będą płacić w stolicy i miasto dostanie figę z makiem.

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:06:57] • [IP: 217.97.199.*]

ha, ha, ha, a nie mowiłam. .chodnik ptrzed szkołą, pare ksiązek niech sobie te g---na w buty wsadzą, a wam ziomki marzyły sie zdezelowane komputery, tu nic nie pomoze tylko ogolnopolska akcja z zielonymi z niemiec, zavblokowac im wszystko cwaniaczki a wzarsiawki!!

Maślankiewicz • Piątek [27.11.2009, 18:04:28] • [IP: 195.117.239.**]

Czyli wiata za tysiąc złotych, tak? No, fajnie. Dobra atmosfera zbudowana paczką ciastek? Może jeszcze z wyprzedaży przedgwarancyjnej w Biedronce? Ludzie! Puknijcie się w głowę. Korytarz to Wam wymalują moi synowie, za darmo. Do ułożenia chodnika zwerbuję sąsiadów. A tych cwaniaków kopnijcie w dupę. To już nawet baloników i paciorków nie przywieźli. Makabreska jakaś, czy co?

Gość • Piątek [27.11.2009, 18:01:22] • [IP: 80.245.188.***]

moja propozycja- tak długo jak będzie terminal mieszkańcy Świnoujścia mają gaz za darmo

Oglądasz 151-165 z 165
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■