POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.11.2009, 19:42:16] • Świnoujście

Bestia na wolności. Liczba zabitych psów wzrosla z czterech do sześciu

Bestia na wolności. Liczba zabitych psów wzrosla z czterech do sześciu

fot. Sławomir Ryfczyński

Czterech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, domaga się prokurator dla podejrzanego o zagłodzenia i śmiertelne maltretowanie psów. Trupy już sześciu zakatowanych psów znaleziono wczoraj w piwnicy przy ul Matejki.

Art. 35 „Ustawy o ochronie zwierząt mówi”- Kto zabija, uśmierca zwierzę, albo znęca się nad nim, podlega karze pozbawienia wolności do 1roku.Należy też dodać, że poprzez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć, zadawanie lub świadome dopuszczenie do zadawania bólu i cierpień- a w szczególności okaleczenie zwierzęcia. Podczas dzisiejszego przesłuchania, prokurator nie znalazł okoliczności łagodzących dla mężczyzny, który jest podejrzany o popełnienie tego bestialskiego czynu. Śmierć przez wygłodzenie, nieżywe psy zamknięte w małych ciasnych klatkach, te fakty wstrząsnęły świnoujską opinią publiczną. Bardzo licznie komentowała na naszym portalu całe zdarzenie. Okazuje się, że rodzina z której pochodził właściciel psów, była rodziną w której nie szanowało się ani ludzi ani zwierząt. Wielu internautów wskazywało, że bestialstwo właściciela wiąże się właśnie ze złym wychowaniem w rodzinie. Jak się dowiedzieliśmy prawdopodobnie właściciel zakatowanych psów kupował im jedzenie. Dlaczego? Czym się kierował najpierw podając psom miskę z jedzeniem, żeby potem je uśmiercić?.

Andrzej Wiśniewski

----------------------------------------------------------------------
O kacie ze Świnoujścia mówią dziś wszystkie duże stacje radiowe. Sprawa bulwersuje nie tylko członków organizacji prozwierzęcych. Czy sąsiedzi nie słyszeli zwierząt w piwnicy? Dlaczego trzymane były w klatkach, bite i głodzone?

Jak pisaliśmy wcześniej, mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Matejki przetrzymywał w klatkach, katował i głodził swoje psy. Doprowadził do ich śmierci w okrutnych męczarniach. Informacja o tym, co zastali w jego piwnicy policjanci, poruszyła wielu Świnoujścian. Wątki z linkiem do naszego artykułu o całej sprawie pojawiają się na kolejnych forach dyskusyjnych miłośników zwierząt.
W Polsce kary za znęcanie się nad zwierzętami to wciąż rzadkość. Zazwyczaj bicie zwierząt, brutalne zabijanie ich, głodzenie i zaniedbanie określane jest mianem niskiej szkodliwości społecznej. Dzięki temu sprawcy otrzymują kary pieniężne lub roboty publiczne. Całe szczęście, że z roku na rok przybywa ostrzej skazanych. Sądy coraz chętniej karzą surowo zwyrodnialców, którzy nie szanują istot żywych, czujących.

Precedensowym okazał się wyrok w sprawie utopienia kota na oczach sześciolatki. Mieszkaniec Jankowic skazany został za ten czyn na cztery miesiące więzienia bez zawieszenia. Wczoraj zaś sąd w Świeciu skazał na pół roku Czesława M., który rzucił kotem o ścianę i odciął mu głowę. Takich wyroków powinno przybywać.
Ustawa dotycząca ochrony zwierząt jest mocno niedoskonała i mało precyzyjna. Od lat największe organizacje obrońców praw zwierząt apelują o zmiany. Zmiany konieczne, jeśli chcemy karać sadystów znęcających się nad żywymi istotami równie skutecznie, jak Brytyjczycy czy Amerykanie. Mimo swojej niedoskonałości, USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt mówi wyraźnie:
Art.1.1 Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Nasuwa się wiele pytań: czy człowiek, który z premedytacją, brutalnie katuje zwierzę zawaha się przed zranieniem lub zamordowaniem człowieka? Czy sąsiedzi nie słyszeli wcześniej skamlących i szczekających zwierząt?

Śmierć głodowa to jedna z najokrutniejszych i najpowolniejszych śmierci. Jaki wyrok zapadnie w tej sprawie? Czy możemy spodziewać się sensacji, która złagodzi nieco niesmak, jaki wzbudziła w całej Polsce informacja podawana przez media? Z niecierpliwością oczekiwać będziemy na wyrok. Możecie spodziewać się po jego ogłoszeniu szerokiego komentarza z naszej strony.

B.K.
----------------------------------------------------------------------


komentarzy: 162, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 162

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:24:57] • [IP: 83.31.171.**]

Mięczaki ci sędziowie. To nie jest wychowawcze. To bardzo negatywny przykład. Trudno pokazać coś gorszego. Wierny jak pies. Pies przyjacielem człowieka itd. Sędzia jaki? Może taki sam? Bez przykładnej kary, to plama na Temidzie.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:24:55] • [IP: 95.129.226.**]

4 miechy?:> niech go wydygaja w pupe przez te 4 miechy!!

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:21:09] • [IP: 217.97.199.*]

policja i tak mu nic nie zrobi w tamtym roku jego psy mnie pogryzly darlam sie okropnie nikt z lokatorow nie wyszedl nawet do okna. zadzwonilam na policje i pryjechali dopiero po 30 minutach, w dodatku nie przejeli sie tym wogole i pojechali bo powiedzialam im ze po takim czasie to on z tymi kundlami moze byc nawet kolo granicy.. :) brawo dla naszej policji:)

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:19:47] • [IP: 83.19.206.***]

Dziwne, że sąsiedzi nie zauważyli, że w piwnicy ich budynku jest katownia zwierząt? Dlaczego zainteresowali się psami, dopiero gdy odór padliny zakłócił ich osobiste samozadowolenie? Chyba są ulepieni z tej samej gliny co ten świr.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:19:15] • [IP: 91.149.29.***]

hmm wlasciciela to mozna okaleczac i podsypywac sola o glodzeniu nie wspomne... a Pan piszący artykuly moglby sie ogarnac bo w jednym jest ze cztery w drugim ze szesc psow?

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:18:46] • [IP: 83.21.49.***]

# TY DEBILU IECH CIEBIE * #

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:17:13] • [IP: 93.195.184.***]

Nie byłam na myjni tirów i nie wiem co tam sie dzieje. ieszkam daleko od warszawy więc ciezko wpaść i kuknąć Pies staje się takim jakim go człowiek wychowa- nigdy nie dzieje się cos bez przyczyny. Jezeli pies jest agresywny to wina tylko i wyłącznie człowieka. Szader dlaczego jesteś taki anty- musiało Cię niezle skrzywdzić w życiu

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:17:04] • [IP: 77.65.44.**]

poziom piśmiennictwa Pana Andrzeja jest zajebiście niski. popracuj Pan nad interpunkcją i budową logiczną zdania. ;]

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:16:49] • [IP: 93.94.184.***]

pobić, zamknąć w klatce bez jedzenia i picia, niech poczuje...

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:15:57] • [IP: 93.94.186.***]

UCIĄĆ MU JAJKA :D

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:14:33] • [IP: 92.42.117.***]

K P I N A Z A B I Ć G O !!

Pigwa • Czwartek [26.11.2009, 20:14:28] • [IP: 93.94.186.***]

Szader - zagubiony jesteś : (sprawiasz wrarzenie brakującego ogniwa w teorii Darwina :)

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:13:25] • [IP: 92.42.117.***]

taka to sprawiedliwość w tym kraju, zajebie mu kopa na ryj jak go zobacze, albo poczekam az wyjdzie i go uśpie.

Szader • Czwartek [26.11.2009, 20:09:21] • [IP: 217.97.199.**]

Skoro mówicie że pies ma takie same prawo do egzystencji jak i czlowiek to krowa/kura/świnia też je ma!I co wy na to cóż nie widziałem żeby np ktoś normalny rzucał ochłapy ludzkiego mięsa psu do michy. HAHAHHA niepoprawni umysłowo Pigwa czytaj uważnie. Fakt faktem mi psy zaszkodziły a jak nie wierzycie to prosze sie przejsc wieczorek po warszowie koło myjni tirów. Jeżeli nic na 4 łapach w stadzie 4-10 osobników nie będzie was gonić to jestem pełen podziwu.

Pigwa • Czwartek [26.11.2009, 20:03:44] • [IP: 93.94.186.***]

haha my niby zboczeńcy a sam piszesz ze masz wytrysk jak twoj piesek zanieczyszcza czyjś ogródek :)

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:03:36] • [IP: 217.97.193.**]

Zagłodzić palanta.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 20:03:02] • [IP: 93.195.184.***]

szader Człowiek swoj los gotuje sobie sam- Ten człowiek który ma ręce i nogi powinnien sam o siebie zadbać, Niestety psy i nie tylko psy o jedzenie i dom muszą prosic się ludzi. To Ludzie są winni tego co przechodzą te biedne stworzonka które sa najlepszym przyjacielem człowieka i które bez przyczyny nie zrobią Ci krzywdy.

Szader • Czwartek [26.11.2009, 20:01:59] • [IP: 217.97.199.**]

NIE mam

Szader • Czwartek [26.11.2009, 20:01:17] • [IP: 217.97.199.**]

Fakt faktem jest sadystą postąpił źle? Ale czy to jego wina NIE to wina wychowania chociaz jego też nie będe się tutaj mądrzyć. Ale powiem jedno jeżeli uważacie że kara na człowieku powinna być andekwatna do tego co uczynił on na psie jesteście zwykłymi psycholami/zboczeńcami itd. A KIM JA JESTEM?! JESTEM PATRIOTĄ NIE UZNAJĄCYCH ŻADNEJ WIĘKSZEJ WARTOŚCI NIŻ POLSKA i mam wytrysku na widom mojego pieska srającego na czyiś ogródek.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 19:57:33] • [IP: 92.42.112.***]

szader przecież ten gość to nie człowiek to szmata i nie przyrównuj go do ludzi chyba że do siebie

Aleksandra • Czwartek [26.11.2009, 19:57:04] • [IP: 93.195.184.***]

Zabijać powoli bydlaka, niech cierpi

Pigwa • Czwartek [26.11.2009, 19:56:24] • [IP: 93.94.186.***]

Szader • Czwartek [26.11.2009, 19:52] • [IP: 217.97.199.**] wcześniej się nie podpisałam. Jesteś głupszy niż myślałam skoro myślisz że pies to dla mnie bóstwo :) Jeszcze raz ci powtarzam - jest dla mnie więcej wart zdechły pies niż ty. Kumasz?? Po prostu jesteś niczym. Zwykły potencjalny psi sadysta.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 19:56:10] • [IP: 80.54.123.**]

Powiedzcie skąd biorą się takie śmiecie.

Gość • Czwartek [26.11.2009, 19:56:04] • [IP: 92.42.117.***]

ja proponuje zakatowac kata tak jak zrobil to z psami !

Gość • Czwartek [26.11.2009, 19:55:25] • [IP: 217.97.199.*]

* gnoja! * i * !!

Oglądasz 126-150 z 162
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■