POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [27.11.2009, 06:57:48] • Świnoujście

Mieszkańcy z Kościuszki chcą ciszy i spokoju

Mieszkańcy z Kościuszki chcą ciszy i spokoju

fot. Sławomir Ryfczyński

Od rana do późnego wieczoru hałasy dobiegające z boiska orlik nie dają mieszkańcom budynków przy ulicy Wilków Morskich i Kościuszki chwili spokoju.

Mieszkańcy skarżą się, że nie mogą otworzyć okna, bo metaliczny dźwięk jaki wydają przy uderzeniu piłką siatki zamontowane za bramkami jest nie do zniesienia.

Mieszkańcy z Kościuszki chcą ciszy i spokoju

fot. Sławomir Ryfczyński

- Nie mam nic przeciw temu boisku, wręcz przeciwnie - to dobry pomysł – mówi pan Patryk. - Tylko kto zamontował tak hałaśliwie siatki za bramkami – pyta mieszkaniec.
Orlika wybudowano rok temu. Młodzież gra tam w piłkę oraz może uprawiać lekkoatletykę na syntetycznej bieżni. Wcześniej funkcjonowało tam boisko szkolne ze skateparkiem, który przeniesiono na prośbę mieszkańców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 271, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 271

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:45:22] • [IP: 195.117.222.*]

jeśli chodzi o podatki to aktualnie jest brak pieniędzy na wypłaty rent i emerytur a bieżące emerytury i renty wypłacane są z podatków jakie są odprowadzane na bieżąco, dlatego państwo prowadzi politykę prorodzinną bo za 50 lat nie będzie kto miał zarabiać na renty i emerytury i państwo będzie niewypłacalne, więc boisko zostało zbudowane z pieniędzy które aktualnie są w kasie i z dotacji unijnych

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:38:51] • [IP: 80.245.182.***]

Czy ktoś napisał, żeby zlikwidować boisko?Chodzi tylko o zmodernizowanie.Nie piszcie takich przykrych życzeń pod adresem ludzi starszych.Gdyby nie oni to nie byłoby was.To z ich podatków specjalnie dla was zostało to zbudowane.Jestem już starszą osobą i wierzę, że te głupie i złośliwe wypowiedzi piszą rozrabiaki, bo dobrze wychowani o tej godzinie są w szkole.

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:37:26] • [IP: 93.94.188.***]

jestem pewna

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:32:39] • [IP: 195.117.222.*]

sądzić a być pewnym to różnica, dojdą do tego krzyki jak to jest podczas gry

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:31:10] • [IP: 93.94.188.***]

nie sądze

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:29:27] • [IP: 195.117.222.*]

jak rozwiążą problem siatek to odgłos odbijającej się piłki będzie im przeszkadzał

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:26:38] • [IP: 93.94.188.***]

Ludzie facet napisal, ze to boisko to DOBRY POMYSL tylko bublem sa te siatki

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:22:25] • [IP: 80.245.180.**]

Samochody parkujące pod oknami na ul. Wilków Morskich i Kościuszki to dopiero jest horror. Orlik to mały pikuś

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:20:45] • [IP: 80.245.182.**]

walić mieszkańców, młodzi góra ! ;D

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:18:14] • [IP: 195.117.222.*]

przestać rodzić dzieci!! i problem z głowy!! a tak na serio to jak zlikwidują boisko to mochery i tak znajdą coś co im przeszkadza w oddawaniu czci guru

P • Piątek [27.11.2009, 12:12:32] • [IP: 88.156.233.***]

nigdy czlowiekowi nie dogodzisz. gdzie mlodziez ma uprawiac sporty, zawsze ludzie cos wynajda co bedzie sie im nie podobac! LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKOJ Z JAKIMIS PRETENSJAMI BO TO SIE ROBI ZALOSNE! SKATEPARK PRZESZKADZAL A TERAZ BOISKO! LITOSCI!

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:10:37] • [IP: 195.117.222.**]

Bardzo proszę Państwa z osiedla graniczącego z boiskiem o nie robienie zadymy w tej sprawie. Na to boisko chodzi grać mój 9 letni syn. Skate park był i już go nie ma, bo odgłosy nie pozwalały podobno egzystować mieszkańcom okolicznych bloków. Jeżeli pozbawimy dzieci boisk, placów zabaw itp to za chwilę będziemy mieć pod blokiem chmarę pijaczków z winem w garści. Apeluje do wszystkich przewrażliwionych o rozsądne rozpatrzenie problemu i szukanie rozwiązania. Żeby urwać łeb Hydrze mam propozycję:może warto się zastanowić nad postawieniem ekranów dzwiekochłonnych takich jak przy autostradach graniczących z budynkami mieszkalnymi zamiast myśleć o likwidacji czegokolwiek. Nadmieniam, że problem blokersów uderzy mocniej w mieszkańców osiedla niż im się wydaje. Wybierzcie zatem moi mili Państwo pomiędzy bandziorami a sportowcami.

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:10:27] • [IP: 217.97.199.*]

haha :d chlopaki z 3 i ;)

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:04:36] • [IP: 217.97.193.***]

Ależ większość rozumie artykuł, tylko nie rozumie ludzi, że im przeszkadza. bo skoro boisko nie przeszkadza a siatka tak. .. a skoro takie siatki narzucają przepisy to co przeszkadza? ano młodzież.to takie" pikolenie", zasłanianie się, że im boisko nie przeszkadza, skate park nie miał siatek a im przeszkadzał !! hipokryci zwyczajni

Gość • Piątek [27.11.2009, 12:02:51] • [IP: 80.245.190.***]

Tak jest, szkołę też zlikwidować, bo od rana hałasy, radio mi zagłuszają!

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:56:04] • [IP: 217.97.199.*]

mieszkancy kosciuszki Kononowicz przybedzie na bialym koniu i niebedzie wtedy niczego-zadowoleni?

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:52:47] • [IP: 213.77.13.***]

ta ta jak zawsze tamtym ludziom na przeciwko przeszkadza hałas wczesniej jak byl skate parka taka sama sytuacja była niedziwie sie jak tam SAM STARE DZIADKI MIESZKAJA i zawsze lokcie na parapetach i patrza i podsluchuja!! komuna rzadi !! i tak juz boisko niezostanie przeniesione jak skate park wiec ZAWIJAJCIE DZIADKI

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:48:54] • [IP: 93.94.188.***]

tu nie chodzi o mlodziez tylko o SIATKI

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:42:36] • [IP: 93.94.188.***]

masakra to jest z gamoniami nie rozumiejacymi sensu tego tematu

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:42:15] • [IP: 92.42.114.***]

az czlowieka nosi jakie barany mieszkaja zapomnial wol jak cieleciem byl kazdemu cos przeszkadza...cieszmy sie ze mlodziez ma zajecie a nie chleja i bluzgaja pod klatkami zrzędy!!

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:25:54] • [IP: 80.245.180.***]

bzdura ja tam gram i grac bede znowusz juz cos nie pasuje no nie masakra jest z tymi ludzmi wez cie sie ogarnijcie mieszkacie w miescie i tu zawsze jest jakis halas jak cos na wioske sie wyprowadzcie!! pozdro wszystkim grajacym:)

Gość • Piątek [27.11.2009, 11:23:58] • [IP: 83.21.125.***]

co za debile tam mieszkaja - stoperki do uszu proponuje

Dorota • Piątek [27.11.2009, 11:16:15] • [IP: 92.42.113.***]

Na Modrzejewskiej 20 jest cisza, lasek i brak metalowych siatek.Zawsze można zamieszkać tam. Ludzie, ja już nie mogę tego znieść, wszędzie na podwórkach tabliczki typu" zakaz gry w piłkę". Jak zobaczyłam faceta przybijającego taką tabliczkę, to zamarłam z wrażenia.Pamiętam go jak 30 lat temu sam na tym samym podwórku całymi dniami grał w piłkę. Powstał orlik, to też źle. Chcecie ciszy, to przenieście się do puszczy.

Gość1 • Piątek [27.11.2009, 11:13:41] • [IP: 83.21.5.***]

a ja mieszkam na Warszowie koło kościoła i każdy wie co mi przeszkadza.Kupiłem stopery do uszu a TV oglądam w słuchawkach.

;> • Piątek [27.11.2009, 11:08:26] • [IP: 83.31.187.***]

Zlikwidować boisko! Zalać betonem i zrobić parking. A tak na serio czemu szkoła ma być bez boiska, gdzie przenieść place zabaw i inne tego typu obiekty, na plażę? Czy rodzic pozwoli dzieciakowi oddalić się poza zasięg krzyku, kiedy robi się tak szybko ciemno? Może wspominana dodatkowa siatka wystarczy, by uspokoić nadwrażliwych słuchowo, chyba, że wolą narzekać, że młodzież przeklina im pod oknami paląc i pijąc (wtedy będzie, że dzieciaki powinny siedzieć tylko w domu?). Przetestować siatkę, na podporach u góry zamontować ramiona na ok. 0, 5m w dalszej części mocowania sznurem i przygotować się do co kwartalnego łatania. Ktoś z tamtego rejonu chce zamienić/sprzedać mieszkanie?

Oglądasz 126-150 z 271
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■