POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.11.2009, 18:10:07] • Świnoujście

Prezydent czeka na wyrok

Prezydent czeka na wyrok

fot. Sławomir Ryfczyński

Wczoraj Sąd Administracyjny w Szczecinie wydał wyrok w sprawie uchwały dotyczącej „Ustalenia czynszów lokali komunalnych w Świnoujściu”. Sąd orzekł, że uchwała jest nieważna.

Z dużym zainteresowaniem internautów spotkała się nasza wczorajsza relacja z posiedzenia Sądu Administracyjnego w Szczecinie, gdzie ogłoszono wyrok w sprawie uchwały o nazwie - Ustalenie czynszów lokali komunalnych w Świnoujściu. Sąd orzekł, że uchwała jest nieważna.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Roberta Karelusa - „aktualnie, stanowisko sądu znamy jedynie z doniesień medialnych. W tej chwili czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku, które w terminie dwutygodniowym sporządzi Wojewódzki Sąd Administracyjny. Kiedy dokładnie zapoznamy się z wyrokiem, wtedy szczegółowo będziemy mogli poinformować o stanowisku Prezydenta Miasta w tej sprawie. Przypominam też, że miasto zapowiada apelację”
W związku z wydanym wczoraj wyrokiem nasuwa się wiele pytań.

Czy wcześniejsze eksmisje z powodu niepłacenia czynszu były zasadne? I czy miasto będzie musiało zwrócić mieszkańcom nadpłacone czynsze?

A.W.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 103, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 103

Gość • Środa [18.11.2009, 20:20:47] • [IP: 80.245.189.***]

A co z waszą radną Katarzyną co kupowała głosy czy sąd w Szczecinie podjął już decyzje

Gość • Środa [18.11.2009, 20:15:41] • [IP: 93.94.184.***]

A czemu ten pan na fotce zrobionej przez * jest taaaki CZERWONY ?? - Komuna wrócila ?? Stasiu M. uszy do góry nie jesteś sam !!

Gość • Środa [18.11.2009, 20:03:42] • [IP: 83.5.194.**]

Ale szkoleni. Jacy fachowcy. Nie mówiąc o tych wszystkich wjazdach i bramach sprzedanych z wadą. Za kratki tych fachowców. Psełdo fachowców.

Gość • Środa [18.11.2009, 20:00:37] • [IP: 217.97.199.*]

ooo jak widzę w komentach do tego artykułu można używać słowa * !! Niesamowite :D

Gość • Środa [18.11.2009, 19:56:04] • [IP: 80.245.190.*]

Mam nadzieje, że uzasadnienie wyroku będzie w internecie.

Gość • Środa [18.11.2009, 19:54:46] • [IP: 92.42.118.***]

puscili z torbami prezydenta

MUCHOMOR • Środa [18.11.2009, 19:51:38] • [IP: 83.21.38.**]

DO POPRAWKI ! 1. CZYNSZE W GMINIE USTALA ORGAN WYKONAWCZY (prezydent zarządzeniem) ZGODNIE Z ZASADAMI OKREŚLONYMI w art.. 8 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. 2. RADA GMINY UCHWALA NATOMIAST, NA OKRES CONAJMNIEJ PIĘCIU KOLEJNYCH LAT - WIELOLETNIE PROGRAMY GOSPODAROWANIA MIESZKANIOWYM ZASOBEM GMINY (zgodnie z zasadami zawartymi w art. 21 cyt. ustawy) . Uchwała w tej sprawie stanowi" prawo miejscowe". 3. UCHWALONY PRZEZ RADĘ GMINY – WIELOLETNI PROGRAM, POWINIEN OKREŚLAĆ m.in. - ZASADY POLITYKI CZYNSZOWEJ ORAZ WARUNKI OBNIŻANIA CZYNSZU. 4. JEŻELI UCHWAŁA (y) RADY GMINY, NIE ZOSTAŁA PODJĘTA ZGODNIE Z CYT. WYŻEJ USTAWĄ LUB JEŚLI UCHWAŁA NIE ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA W DZIENNIKU URZĘDOWYM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO – TO PREZYDENT NIE MIAŁ PODSTAW DO USTALENIA NOWEJ WYSOKOŚCI CZYNSZÓW I DOKONYWANIA ICH ZMIANY. 5. UCHWAŁY SĄ WIĘC NIEWAŻNE, A CZYNSZE BEZPODSTAWNE, DO POPRAWKI !

Gość • Środa [18.11.2009, 19:51:09] • [IP: 91.94.157.**]

Pożyjemy, zobaczymy!!

Gość • Środa [18.11.2009, 19:50:21] • [IP: 95.129.226.***]

i. .j mu dupe

Gość • Środa [18.11.2009, 19:44:32] • [IP: 87.205.193.*]

Gość • Środa [18.11.2009, 19:18] • [IP: 92.42.113.***] Najsmieszniejsze jest to: W związku z wydanym wczoraj wyrokiem nasuwa się wiele pytań. i pada... jedno żałosne pytanie. Oj redaktorku ! nie wiem smiać się czy płakać. TA TENDENCYJNOSC I TENDENCYJNE ZDJECIA SA ZALOSNE... bo i tak wynik wyborow bedzie jak zwykle ten sam... w pierwszej turze...

GoÖŚmijajacy • Środa [18.11.2009, 19:43:28] • [IP: 88.156.233.***]

panienko w krateczce burberrego!ah wzdcham

Gość • Środa [18.11.2009, 19:37:58] • [IP: 83.21.146.**]

Czy ten człowiek ma konto na naszej-klasie a może zechciałby założyć, miałby wielu przyjacieli i kolegów...

Gość • Środa [18.11.2009, 19:34:56] • [IP: 83.21.146.**]

* weź go bo się zagotuję, CO SIĘ TAK CIESZYSZ!!To on chciał u nas GAZOPORTU dajmy MU CZERWONA KARTKĘ JAK BĘDZIE KANDYDOWAŁ TEN CZŁEK NA FOTEL PREZYDENTA!!

Pigwa • Środa [18.11.2009, 19:30:01] • [IP: 93.94.186.***]

Nie obrażajcie Gargamela! Bardzo proszę.

salomon • Środa [18.11.2009, 19:27:14] • [IP: 79.175.200.**]

Tak na marginesie skąd * ma takie piękne ujęcia z Prezydentem:). Ten szyderczy uśmiech. Cudne ujęcie

salomon • Środa [18.11.2009, 19:25:15] • [IP: 79.175.200.**]

Gargamel:)- Złapie was Smerfy krzyczy pan na zdjęciu:) Papą Smerfem jest Możejko a Smerfetką- Kurszewska. No tu już się chyba zagalopowałem heheheh

Gość • Środa [18.11.2009, 19:18:10] • [IP: 92.42.113.***]

Najsmieszniejsze jest to: W związku z wydanym wczoraj wyrokiem nasuwa się wiele pytań. i pada... jedno żałosne pytanie. Oj redaktorku ! nie wiem smiać się czy płakać.

Gość • Środa [18.11.2009, 19:16:45] • [IP: 91.94.157.**]

Janusz, pakuj się już.

Gość • Środa [18.11.2009, 19:16:34] • [IP: 80.245.190.*]

Zaraz pewnie będzie uniewazniona uchwała wpuszczająca kolej UBB do Świnoujscia, będa jaja międzynarodowe.

Gość • Środa [18.11.2009, 19:12:39] • [IP: 217.97.199.*]

Co za arogancja władzy, co my uchwalimy, niewazne czy zgodnie z prawem czy nie, to i tak hołota musi wykonać, ale dzięki p. M. to się zmienia.

Gość • Środa [18.11.2009, 19:11:44] • [IP: 80.54.123.***]

karaluch to jest mistrzem w rżnięciu głupa. Cytuje:" aktualnie, stanowisko sądu znamy jedynie z doniesień medialnych. W tej chwili czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku". Czyli urząd zna z pracy stanowisko sądu TO CZEMU CZEKA NA UZASADNIENIE WYROKU? przeca sąd zajął tylko jakieś nieważne stanowisko!

Radykał • Środa [18.11.2009, 19:05:13] • [IP: 80.245.183.***]

Jak są antymożejkowskie artykuły to dla lewaków to NORMALKA. Natomiast jak antyżmurkowskie to jest to BRAK OBIEKTYWIZMU PORTALU:) jesteście żałośni:)

Gość • Środa [18.11.2009, 18:56:38] • [IP: 91.94.157.**]

Piękne mamy miasto i przepięknego gwiazdora.

Gość • Środa [18.11.2009, 18:55:30] • [IP: 86.44.16.**]

he he fajna fotka zmurka wyglada jak gargamel :)

jlewan • Środa [18.11.2009, 18:52:59] • [IP: 83.21.122.**]

I po co takie głupie zdjęcie. A wiem żeby pokazać" sympatię" portalu do prezydenta. Gratuluję dziennikarskiego obiektywizmu.

Oglądasz 76-100 z 103
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■