POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.11.2009, 06:44:46] • Świnoujście

Zaprojektował logo naszego miasta

Zaprojektował logo naszego miasta

fot. Grafik Tadeusz Tański

Grafik Tadeusz Tański zaprojektował nowe logo dla Świnoujścia. Jak mówi, pomysł podsunęli mu odwiedzający nasze miasto niemieccy kierowcy. Niektórzy z nich na swoich samochodach umieszczają rysunek wyspy Uznam. - Jeden prosty symbol, który mówi wszystko - tu mieszkam i jestem częścią tej społeczności - tłumaczy pan Tadeusz.

Spodobało mu się, jak mówi, że w nieskomplikowany sposób wyrażają swój lokalny patriotyzm. Zaczął im nawet tego zazdrościć.

- Dlaczego w Świnoujściu nikt nie manifestuje tego, że lubi swoje miasto? - pomyślał. - W czym Świnoujście jest gorsze od innych polskich miast? Przecież tak naprawdę nie mamy się czego wstydzić, Świnoujście to jedno z najbardziej rozpoznawanych miast regionu i kraju. Dlaczego więc jego mieszkańcy nie mieliby, w równie prosty sposób co niemieccy sąsiedzi, okazać sympatii do swojego miasta?

Odpowiedź okazała się banalnie prosta - bo dotąd nie mieli symbolu, który by im to umożliwiał. Jak mówi pan Tadeusz - czytelnego, prostego a jednocześnie sugestywnego znaku, który wyrażałby sympatię dla miasta, w którym mieszkamy a jednocześnie pozwoliłby nam wszystkim poczuć się wspólnotą mieszkańców.

- Ja sam urodziłem się w Świnoujściu i choć jak to w życiu bywa - raz jest lepiej, raz gorzej - to jestem zadowolony z tego, że tu mieszkam.
Stąd pomysł na taki znak. Dużo rozmawiałem na temat logo ze swoimi znajomymi i okazało się, że bardzo wielu osobom znak się podoba. Ludzie, których spotykam dają mi odczuć, że istotnie, brakowało im takiego symbolu.

Pan Tadeusz zawodowo od niemal 10 lat zajmuje się reklamą. Pomogło mu to w pracy nad logo. Nasz rozmówca zaznacza, że nie ma ono w zamierzeniu zastępować oficjalnej symboliki miasta, takiej jak herb czy wiatrak, a jedynie ją uzupełniać. Przenieść pozytywny wizerunek Świnoujścia na grunt bardziej nieformalny, codzienny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 170, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 170

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:10:51] • [IP: 80.245.188.***]

Pomijając ocenę samego napisu, pozostaje kwestia czcionki użytej w projekcie czy jest ona autorstwa pana Tańskiego ? a jeśli nie, czy ma prawa autorskie niezbędne do takiego jej użycia.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:55:29] • [IP: 93.94.184.***]

gupie

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:55:08] • [IP: 93.94.184.***]

ale żenada -- ale do tvn się nada do rozmów w toku??!!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:53:36] • [IP: 93.94.185.***]

Jak zwykle bzdura i to jeszcze totalna. Badziewie jak zwykle. Identyfikujesz się z miastem, rgionem - jest herb miasta, " wiatrak" czy też znak Floty. Kto takie badziewie propaguje i chwali się. .. Zaprojektował... czcionkę ? po dziesięciu latach. .. Pustaki

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:47:57] • [IP: 92.42.116.**]

pieknie

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:38:15] • [IP: 92.42.118.**]

Dziesięć lat pracy w reklamie?.-stracony czas. Ale pomysł dobry, może warto o tym pomyśleć.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:30:44] • [IP: 80.245.179.***]

To nie logo. To kopia a'la I love NY.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:28:28] • [IP: 80.245.178.*]

tez mi sie nie podoba, wole te z wiatrakiem. ponadto popieram gościa ponizej, ktory napisał, ze nie ma to zadnego powiązania ze świnoujściem.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:25:23] • [IP: 80.245.180.***]

po ilee??

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:24:36] • [IP: 217.97.199.*]

Nie wiem ile kosztuje, ale widziałem to logo w sklepie motoryzacyjnym na Łużyckiej.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:21:26] • [IP: 83.26.4.***]

brak związku semantycznego z Świnoujściem. .. ;/ można było trochę lepiej nad tym pomyśleć

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:14:01] • [IP: 92.42.118.**]

brzydkie

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:12:49] • [IP: 212.160.162.***]

po raz kolejny ile to kosztuje ktos wie ?

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:08:44] • [IP: 188.33.140.***]

Do Gościa z 9:22. .. Bardzo ładnie się przedstawiłeś. Wracając do tematu, to jestem ciekawy co na tą naklejkę i logo powiedzą władze miasta. Czy wyrażono zgodę na użycie nazwy miasta w celach zarobkowych (rozumiem, że naklejka nie jest darmowa)? Czy jest to oficjalne logo Ścia? Jeżeli tak, to kiedy został przeprowadzony konkurs, jakie były kryteria wyboru logo, jaki był koszt konkursu i z jaką gratyfikacją dla pana Tańskiego się to wiązało?

Pigwa • Poniedziałek [16.11.2009, 10:01:08] • [IP: 93.94.186.***]

Logo zawsze nawiązuje w jakiś sposób do przedstawianego tematu. Często konstruowane jest ze stylizowanych i pomysłowo zaaranżowanych pierwszych liter nazwy symbolizowanego podmiotu, lub też zawiera charakterystyczne dla danego podmiotu elementy graficzne. Może jednak symbolizować jakąś ideę jedynie swoim kształtem lub wywoływanym nastrojem (np. zawierać linie łagodne lub łamane, albo też zawierać kolorystykę jaskrawą lub stonowaną). Zawsze jednak powinno podkreślać i w skondensowany sposób podsumowywać wizerunek przedstawianego tematu. Powinno u odbiorcy wywoływać odpowiednie skojarzenia oraz nastrój, a jeśli to możliwe, motywować również do pożądanej reakcji. Więc gościu z 9.38 nie podniecaj się!! Taka prawda i takie skojarzenie!! Jednocześnie nie mówie, że to logo jest brzydkie!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 10:00:28] • [IP: 10.0.0.***]

to z wiatrakiem jest fajniejsze!!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 09:56:09] • [IP: 80.245.182.***]

Mnie się nie podoba.Nie ma żadnego akcentu morskiego i gdzie to Świnoujście jest położone.My wiemy ale jak pojedziemy w polskę to chciałabym promować nasze piękne miasto.Dlatego moje zdanie jest właśnie takie.

mariusz • Poniedziałek [16.11.2009, 09:53:57] • [IP: 10.0.0.***]

szczerze mowiac zeby nie obrazic nikogo to mogloby byc lepsze logo ale to tez nie jest zle.Logo jakie by niebylo to itak kocham SWINOUJSCIE.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 09:53:32] • [IP: 217.97.199.*]

Bardzo mi sie podoba logo, tez bede takie miala :)

Radykał • Poniedziałek [16.11.2009, 09:47:27] • [IP: 80.245.183.***]

Dokładnie ludzie dobrze widzą - kojarzy się z burdelami:) Świnoujście - miasto burdeli:) heheh masakra:) do 40 - tak tak, ty to wszystko łykasz z radością :) hehe raduj się raduj a nie marudzisz:) hoho:)

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 09:38:54] • [IP: 83.12.40.***]

Debilnym komentarzom z tego forum i ich autorom i tak już nic nie pomoże. To tylko potwierdza bardzo9 smutną prawdę o niektórych ludziach z naszego miasta. Na szczęscie większość jest normalna, cieszy się, że tu mieszka i po prostu kocha to miasto! Palantami nie ma się co przejmować! Jak się nie pdoba to nikt nie karze naklejać i tu mieszkać. Wiecznym malkontenetom i wyznawcom spiskowych teorii dziejów tego miasta, mówimy NIE! Najlepiej by było, żeby naklejali sobie ten znaczek tylko normalni, a nie na przykład taki geniusz forumowy jak radykał...

Maślankiewicz • Poniedziałek [16.11.2009, 09:37:15] • [IP: 195.117.239.**]

Mount R! Masz rację, już się poprawiam. Jednym z widocznych minusów tego logo... Tak, teraz lepiej.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 09:33:36] • [IP: 10.0.0.***]

CO??BURDEL W SWINOUJSCIU??TO JA TAM JEZDZE PO TO ABY ODPOCZAC OD BURDELI BO MY TU W WARSZAWIE MAMY SETKI A W SWINOUJSCIU NASZCZESCIE NIE MA.

Mount R • Poniedziałek [16.11.2009, 09:31:13] • [IP: 80.245.189.***]

"Jedynym minusem tego logo jest to, że nie przekonało do siebie Radykała"-Drogi Maślankiewicz!Pozwolę sobie nie zgodzic się z z Twoją opinią.Niepokojącym objawem byłoby to że coś mu się podoba.Cokolwiek.Logo daje radę, ujdzie ale szału nie robi.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 09:23:33] • [IP: 89.78.132.**]

Swinoujscie - miasto cpunow i dzieci z dobry domow

Oglądasz 101-125 z 170
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■