POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.11.2009, 06:44:46] • Świnoujście

Zaprojektował logo naszego miasta

Zaprojektował logo naszego miasta

fot. Grafik Tadeusz Tański

Grafik Tadeusz Tański zaprojektował nowe logo dla Świnoujścia. Jak mówi, pomysł podsunęli mu odwiedzający nasze miasto niemieccy kierowcy. Niektórzy z nich na swoich samochodach umieszczają rysunek wyspy Uznam. - Jeden prosty symbol, który mówi wszystko - tu mieszkam i jestem częścią tej społeczności - tłumaczy pan Tadeusz.

Spodobało mu się, jak mówi, że w nieskomplikowany sposób wyrażają swój lokalny patriotyzm. Zaczął im nawet tego zazdrościć.

- Dlaczego w Świnoujściu nikt nie manifestuje tego, że lubi swoje miasto? - pomyślał. - W czym Świnoujście jest gorsze od innych polskich miast? Przecież tak naprawdę nie mamy się czego wstydzić, Świnoujście to jedno z najbardziej rozpoznawanych miast regionu i kraju. Dlaczego więc jego mieszkańcy nie mieliby, w równie prosty sposób co niemieccy sąsiedzi, okazać sympatii do swojego miasta?

Odpowiedź okazała się banalnie prosta - bo dotąd nie mieli symbolu, który by im to umożliwiał. Jak mówi pan Tadeusz - czytelnego, prostego a jednocześnie sugestywnego znaku, który wyrażałby sympatię dla miasta, w którym mieszkamy a jednocześnie pozwoliłby nam wszystkim poczuć się wspólnotą mieszkańców.

- Ja sam urodziłem się w Świnoujściu i choć jak to w życiu bywa - raz jest lepiej, raz gorzej - to jestem zadowolony z tego, że tu mieszkam.
Stąd pomysł na taki znak. Dużo rozmawiałem na temat logo ze swoimi znajomymi i okazało się, że bardzo wielu osobom znak się podoba. Ludzie, których spotykam dają mi odczuć, że istotnie, brakowało im takiego symbolu.

Pan Tadeusz zawodowo od niemal 10 lat zajmuje się reklamą. Pomogło mu to w pracy nad logo. Nasz rozmówca zaznacza, że nie ma ono w zamierzeniu zastępować oficjalnej symboliki miasta, takiej jak herb czy wiatrak, a jedynie ją uzupełniać. Przenieść pozytywny wizerunek Świnoujścia na grunt bardziej nieformalny, codzienny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 170, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 170

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 14:51:03] • [IP: 92.42.116.***]

ludzie to d... naszego miasta powinni sie cieszyc z takiego pomyslu a nwet cos zasugeroc

wesoły sutener • Poniedziałek [16.11.2009, 14:48:09] • [IP: 80.54.123.***]

Swi♥oujście - miasto rozkoszy

szemrany,. • Poniedziałek [16.11.2009, 14:44:43] • [IP: 92.42.114.***]

ooahahahah, takie logo to 2min roboty, na prawde się chłopak namęczył

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 14:43:48] • [IP: 77.254.33.***]

bez-na-dziej-ne...

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 14:42:24] • [IP: 92.42.116.**]

Gdynia moje miasto to nie logo, to jakaś katastrofa... :-)

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 14:42:01] • [IP: 83.25.167.***]

banalne nieprawdziwe kicz

Świnoujscie 45 • Poniedziałek [16.11.2009, 14:40:56] • [IP: 83.21.152.***]

Po Japońsku ten znaczek nazywa się TAKAOHYDA jakie skojarzenie ?...Że serduszko?Logo naszego miasta to stawa Młyny czyli wiatrak.Ten znaczek nadaje się na logo hotelu.

Pigwa • Poniedziałek [16.11.2009, 14:22:33] • [IP: 93.94.186.***]

Za 10zł?? Chwalmy Pana! Tadzia oczywiście!

Gosc • Poniedziałek [16.11.2009, 14:10:06] • [IP: 92.42.118.***]

gdzie można nabyć taka naklejkę ?

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 14:09:41] • [IP: 79.187.173.***]

Witam, dzisiaj dostałem taką naklejke w automarkecie za 10zł, świetna sprawa polecam!!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 13:58:58] • [IP: 212.160.162.***]

po ile to ??

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 13:58:18] • [IP: 89.8.142.**]

jestem ze swinoujscia i napisze tak. .co to za dziadoskie logo na swieto zachochanych czy co ? Moje miasto gdynia ma swietne logo a nie jakies serduszka zenada. ..;/

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 13:42:53] • [IP: 92.42.118.**]

* marudy :), logo jest super !!

RSHA • Poniedziałek [16.11.2009, 13:39:46] • [IP: 80.245.182.***]

Bardzo fajne logo, sam poszukuje od 2 miesięcy tego znaczka ;)

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 13:20:46] • [IP: 92.42.114.***]

szukałem i szukałem gdzie kupić. GRATULUJĘ POMYSŁU. do marudów: jeszcze się nie urodził co by wam dogodził.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 12:52:45] • [IP: 80.72.196.***]

I po raz kolejny sprawdza sie stara prawda, najtrudniej wpasc na cos tak prostego. Brawo!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 12:41:09] • [IP: 80.54.123.***]

Zaraz mam skojarzenia z czerwonymi latarniami i jękami: ooooohhhhh ooooohhhhh tak tak TAK!!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 12:13:51] • [IP: 80.245.188.***]

SUPER!!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:53:57] • [IP: 92.42.117.***]

A ja właśnie dostałem tę nalepkę ze złotą literką, będzie pasowała do mojego księcia.Bardzo fany pomysł, a jak komuś się nie podoba to może wymyśli coś lepszego- nie sadzę. Logo jest OK!

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:46:05] • [IP: 80.245.180.***]

chyba 100zl to szosztuje bo nikt nie chce napisac ile;/

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:40:27] • [IP: 88.156.235.***]

a nie lubisz Marzeno C - nocnych lokali ??

Marzena C • Poniedziałek [16.11.2009, 11:27:10] • [IP: 195.117.222.*]

A mnie się te logo nie podoba, kojarzy mi się z wejściem do jakiegoś lokalu nocnego:))

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:22:39] • [IP: 89.78.129.**]

ŚwiMoujście

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:17:14] • [IP: 92.42.116.**]

Bardzo fajne i jak widać po samochodach w mieście popularne. lepsze niż wypociny pokonkursowe ŚOT. Proste i czytelne. Nie jest to przecież logo reklamowe ale chęć pokazania przynależności do pewnej grupy. W tym przypadku do grupy mieszkańców miasta.

Gość • Poniedziałek [16.11.2009, 11:15:04] • [IP: 93.94.186.**]

zawsze będą tacy co będą popierać pomysł i zawsze tacy co będą go krytykować - taka jest natura ludzka, nigdy nie da się WSZYSTKIM dogodzić, ja mam ta naklejkę na aucie i uważam, że dodaje uroku - gdyż ta naklejka jest taka prosta a zarazem zwraca na siebie uwagę

Oglądasz 76-100 z 170
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■