POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.11.2009, 09:39:07] • Świnoujście

Piłkarze Floty Świnoujście podsumowali rundę jesienną

Piłkarze Floty Świnoujście podsumowali rundę jesienną

fot. Sławomir Ryfczyński

Bardzo uroczyście posumowali rozgrywki rundy jesiennej Piłkarze Floty Świnoujście. Wprawdzie Flota nie zajęła pierwszego miejsca w rozgrywkach, ale spotkanie miało szczególny charakter. Dwaj działacze związani od lat z klubem wiceprezes Leon Smażyk i kierownik drużyny Leszek Zakrzewski zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

W ostatni piątek w salach restauracji Albatros odbyło się spotkanie podsumowujące rozgrywki rundy jesiennej. Prócz zawodników i kadry trenerskiej w spotkaniu udział wzięły rodziny zawodników, działacze klubowi, oraz władze miasta. Tegoroczne podsumowanie miało bardzo wyjątkowy charakter. Dwóm najbardziej zasłużonym działaczom klubu- Leonowi Smażykowi i Leszkowi Zakrzewskiemu, od blisko trzydziestu lat związanych z Flotą, wręczono nadane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Leon Smażyk a Brązowy Leszek Zakrzewski.

Piłkarze Floty Świnoujście podsumowali rundę jesienną

fot. Sławomir Ryfczyński

Wyróżniający się zawodnicy zostali uhonorowani odznakami Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Należy też dodać, że klub Flota Świnoujście został odznaczony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Srebrną Odznaką Gryfa Pomorskiego. Złotą Odznakę PZPN za szerzenie działalności sportowej otrzymał Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

Piłkarze Floty Świnoujście podsumowali rundę jesienną

fot. Sławomir Ryfczyński

W podziękowaniu za grę w rundzie jesiennej wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani wielkim tortem w kształcie boiska piłkarskiego.



Tegoroczna runda jesienna zakończyła się lekkim niedosytem. „To siódme miejsce w tabeli to wspaniała sprawa. Mogliśmy wypaść lepiej” - mówi wiceprezes Smażyk. „Wprawdzie celujemy w Ekstra Ligę i co nie którzy mówią, że to nierealne, ale przed wejściem do I ligi mówiono tak samo. Dzisiaj gramy w I lidze i jest dobrze ”- dodaje wiceprezes Smażyk.

Aktualnie piłkarzom Floty został do rozegrania jeden zaległy mecz i potem przerwa w rozgrywkach. W styczniu zawodnicy wyjadą na zgrupowanie. Wtedy też rozpoczną przygotowania do rozgrywek rundy wiosennej.

Andrzej Wiśniewski

----------------------------------------------------------------------
WYRÓŻNIENI W DNIU 13.XI.2009 DZIAŁACZE I ZAWODNICY FLOTY ŚWINOUJŚCIE


Prezydent RP – Lech Kaczyński odznaczył
- srebrnym krzyżem zasługi – Leon Smażyk
- brązowym krzyżem zasługi – Leszek Zakrzewski

Minister Sport i Turystyki wyróżnił
- złotą odznaką za zasługi dla sportu – Henryk Fąfara
- brązową odznaką za zasługi dla sportu – Edward Rozwałka
Jan Słoma

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnił
- srebrną odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego – MKS Flota
Świnoujście

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnił
- brązową odznaką honorową – Jan Białecki
Stanisław Dąbrowski
Roman Fogt
Włodzimierz Kuźma
Jan Ponichtera

Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnił
- złotą odznaką honorową – Petr Němec
Janusz Żmurkiewicz
Ryszard Kowalski
Andrzej Szczodry
Zbigniew Pomieczyński
Jarosław Dunajko
Marek Gwiazdowicz

- srebrną odznaką honorową – Janina Śmiałkowska
Lidia Masłowska
Sergiusz Prusak
Marek Niewiada
Ferdynand Chi-Fon
Maciej Keller
Witold Misiak
- brązową odznaka honorową – Damian Krajanowski
Ireneusz Chrzanowski
----------------------------------------------------------------------

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [14.11.2009, 19:22:25]

komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-83 z 83

Pigwa • Sobota [14.11.2009, 10:14:33] • [IP: 93.94.186.***]

Gość • Sobota [14.11.2009, 10:11] • [IP: 83.21.48.***] nie musisz się tłumaczyć :) każdy normalny wie, ze takie imprezy są konieczne i sympatyczne :) Ważne, że się Wszyscy dobrze bawili - bo o to chodzi. I tak przy okazji gratulacje dla odznaczonych i dla Zawodników przede wszystkim!!

Gość • Sobota [14.11.2009, 10:11:16] • [IP: 83.21.48.***]

Świetna impreza.Przednia zabawa.Jak już pilismy to za swoje.Jest się z czego cieszyc i było za co podziekowac chłopakom.Taki wieczór Nam wszystkim się raz w roku nalezy. A tak na marginesie to Pan" rzecznik" wcale nie był zmeczony.Po prostu dobrze sie przygotował do tego wieczoru.dzieki Waldek. Co ty jeden z drugim zazdrosniku zrobiłeś dla Naszej Floty.No odpowiedz nam i sobie. Ponizej odezwała sie jakaś" parówa" co bredzi o 3 lidze.Stary jesteś żałosny, żal mi Ciebie. Niech psy szczekają dalej a Nasza karawana jedzie dalej.

Gość • Sobota [14.11.2009, 10:01:35] • [IP: 92.42.118.**]

Jezu. . on jest kompletnie pijany...!!

Agnieszka • Sobota [14.11.2009, 09:59:57] • [IP: 89.108.221.***]

jestem dumna z Ciebie tato !

Tytus de zoo • Sobota [14.11.2009, 09:57:50] • [IP: 80.245.181.***]

Jak zwykle imprezka zakrapiana alkoholem na to zawsze pieniądze się znajdą a i chętnych nie zabraknie.To polacy potrafią najlepiej.Szkoda że większość zawodników nie jest ze Świnoujscia.

Gość • Sobota [14.11.2009, 09:54:35] • [IP: 213.77.13.***]

i tak sa parowami 3ligi

Gość • Sobota [14.11.2009, 09:53:19] • [IP: 213.155.162.**]

Pewne rzeczy i ludzie sie nie zmieniaja, niestety.Pan" rzecznik" musial byc bardzo zmeczony chyba. Brawo dla Serka i reszty chlopakow ! Oby takj dalej !

Gość • Sobota [14.11.2009, 09:46:31] • [IP: 80.54.123.**]

Chyba ktoś się myli bo raczej aktualnie będzie przerwa a dopiero na wiosnę mecz z Sandecją...

Oglądasz 76-83 z 83
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■