POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.11.2009, 17:42:25] • Świnoujście

Przy szkole instalują próg zwalniający

Przy szkole instalują próg zwalniający

fot. Sławomir Ryfczyński

Ulica Piłsudskiego od Narutowicza do Paderewskiego jest czasowo zamknięta. Drogowcy instalują próg zwalniający przy szkole podstawowej.

Próg ma zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących w tym miejscu dzieci.
- Kierowcy jeżdżą tędy jak wariaci mimo, że obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 40 km/h – mówią mieszkańcy okolicznych budynków.

Dziennie przez tę ulicę przechodzi kilkaset dzieci idących do szkoły. Instalowany próg jest jednocześnie przejściem dla pieszych. Będzie identyczny jak te, które są na ulicy Wojska Polskiego. Jest znacznie większy od standardowych, lecz można bezpiecznie przejechać po nim z prędkością 30 km/h.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 77

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:51:32] • [IP: 80.62.26.*]

hej drogowcy partacze! (mam na mysli tych za biurkiem)! dlaczego budowa drog trwa dlugo i jest strasznie drogo?? na zachodzie buduje sie takie same drogi szybko, tanio i nie wykrzywiaja sie nawet po 10-15 latach!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:50:53] • [IP: 95.129.226.**]

no to napewno teraz zwiekszy sie popyt na auta terenowe:)

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:48:01] • [IP: 80.62.26.*]

ehh... tylko w Polsce tak partaczy sie drogi!! nikt inny na swiecie tego nie robi.

mijajacy • Czwartek [12.11.2009, 19:39:50] • [IP: 88.156.233.***]

do zefira wydlurzy sie droga!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:33:28] • [IP: 93.94.186.***]

To racja, Pan Norbert tyle czasu czekał na ten próg wyspowy, że jak przyjedzie to się ucieszy. Tylko pewnie jeszcze coś innego będzie go irytowało na tym skrzyżowaniu. Dla ciekawych podpowiem, że na sąsiednim przejściu dla pieszych tworzą się jeszcze duuuuże kałuże spowodowane niedrożnymi studzienkami i brakiem spływów krawędziowych takich jak np. na Chopina.

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:32:50] • [IP: 95.129.228.**]

postawic Polizei pod wieżą i wysuszyc paru szybkich, to sie chopć troche zarobi na ten próg

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:15:50] • [IP: 80.54.123.***]

Duże uznanie dla Pana Norberta zabiegającego od dłuższego czasu o próg zwalniający, serdeczne podziękowania dla sympatycznych i bardzo miłych pracowników UM, dzięki, dzięki

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:14:09] • [IP: 80.72.197.***]

oj miasto nam pieknieje

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:07:22] • [IP: 92.42.117.***]

KARIBORSKA

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:06:57] • [IP: 92.42.117.***]

WIELKOPOLSKA

Gość • Czwartek [12.11.2009, 19:05:56] • [IP: 92.42.117.***]

No, a ja jestem ciekaw gdzie byla Policja i Straz Graniczna jak instalowali ten próg? Jestem tez ciekaw gdzie byli mundurowi jak ostatnio przelecial asteroid? Pewnie tez nic w tej sprawie nie zrobili...

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:56:34] • [IP: 93.94.186.**]

no w koncu!!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:44:19] • [IP: 80.245.190.*]

Nastepny powinien byc w miejscu, gdzie ściezka rowerowa przekracza Krzywą. Akurat tam odbwaja sie tam wyścigi na dziali i z działek.

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:37:40] • [IP: 217.97.193.***]

czy próg ma atest?

Donald Duck • Czwartek [12.11.2009, 18:36:44] • [IP: 89.75.106.**]

Cholera jasna... Jedna z nielicznych ulic na ktorej moglem swoja bmw 6 troszke przykatowac, teraz mi sie silnik zamuli - DEBILE!!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:26:43] • [IP: 89.131.54.***]

Z ciezka noga czy nie z ciezka takie progi sa matowane juz we wszystkich krajach zagranica tylko u nas zawsze z tym bylo na bakier i czas juz to zmienic !!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:24:24] • [IP: 89.131.54.***]

Nie u niektorych tylko u ciebie w tym tepym mozgu niech poprzestawiaja klapki i wkoncu ktos madry zaczol myslec o bezpieczenstwie w tym miescie BRAWO!!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:16:13] • [IP: 92.42.112.***]

u niektórych w gębie niech zamontują

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:09:56] • [IP: 80.245.180.***]

a co musi się coś stać żeby za czeli coś robić?

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:09:36] • [IP: 80.245.182.***]

Na Chopina też zamontują??

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:08:55] • [IP: 80.245.179.***]

gdyby nie paru debili z ciężką nogą na gazie nie byłoby tyle tych progów w mieście.

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:08:45] • [IP: 93.94.186.***]

jeszcze na chrobrego przy telesforze

LOB • Czwartek [12.11.2009, 18:08:33] • [IP: 88.156.233.***]

Prawdę mówiąc to wolałbym zwykłe progi, bo te na ul. Wojska Polskiego strasznie mnie denerwują...

Gość • Czwartek [12.11.2009, 18:03:33] • [IP: 217.97.199.*]

jak zwykle niektóre komementarze. poprostu są żałosne, a do goscia(ip, 93, 94, 184)Facet!TY byś 5 min w tej robocie nie wytrzymał, bo jesteś Cieniutki jak SIK PAJĄKA!!

Gość • Czwartek [12.11.2009, 17:57:00] • [IP: 95.49.172.***]

ciekawe poco coś tam się stało no bo przecież nigdy nie był potrzebny

Oglądasz 51-75 z 77
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■