POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [17.11.2009, 15:26:53] • Świnoujście

Sąd przyznał rację Możejce

Sąd przyznał rację Możejce

fot. Sławomir Ryfczyński

Uchwała dotycząca ustalania czynszów lokali komunalnych w Świnoujściu jest nieważna - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Tym samym sąd podzielił wątpliwości radnego Stanisława Możejki oraz Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dotyczące ustalania wysokości czynszów. Sprawa dotyczy uchwały regulującej politykę czynszową miasta na lata 2009-2013. Sędzia Katarzyna Grzegorczyk - Meder prawie 15 minut uzasadniała dlaczego sąd podjął taką decyzję.

Wątpliwości wzbudziły m.in. niejasne kryteria ustalania wysokości czynszów - zdaniem sądu były one nieczytelne i mogły działać przeciwko najemcom. Źle ustalano ewentualne zniżki lub podwyżki czynszu np. za to że lokal jest położony przy ruchliwej ulicy lub w dzielnicy nadmorskiej. Dzisiejsza decyzja sądu nie jest prawomocna, a to oznacza, że lokatorzy na jej podstawie nie mogą na razie dochodzić swoich praw. Miasto zapowiada apelację.

2009-11-17, 15:36: Sławomir Orlik


komentarzy: 186, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 186

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:33:42] • [IP: 80.245.179.***]

Kiedy słyszałam jak pewna pani z zgm-u przekonywała inną panią że Możejko nie ma racji to od razu wyczułam brak argumentów rzeczowych a jedynie personalne. Teraz sąd ocenił to pod względem prawnym. Wniosek jest taki w każdej sytuacji należy trzeżwo oceniać fakty.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:33:08] • [IP: 93.94.184.**]

.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:32:34] • [IP: 217.97.199.*]

to prawda prokuratorzy i sądy w Szczecinie są sprawiedliwe i przestrzegaja prawa, nie znam sadów w miescie wiec sie nie wypowiadam, ale uwazam, że prawnicy zatrudnieni w urzedzie czy budzetówce nie powinni reprezetowac chlebodawcow, to juz pachnie złamaniem prawa, a o Możejce cokolwiek by mozna powiedziec ma duzo racji w wielu sprawach

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:23:14] • [IP: 80.245.190.*]

Dobrze, ze Szczecin sie zabral za prezia i jego elyte, bo w rejonowej nic nie robią od 20 lat. A raczej robia: ukrywają dowody przestepstw i poświadczaja nieprawde.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:21:18] • [IP: 83.31.182.***]

No i widać że żmurowi aż łyso się zrobiło.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:19:01] • [IP: 93.94.188.***]

Czy to może oznaczać, że dług naliczony p.Możejce przez ZGM prawnie nie powstał i nie było powodów eksmisji p.Możejki?

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:14:31] • [IP: 88.156.234.***]

Sprawa zawlaszczenia budynku na Modrzejewskiej 20 rowniez ciazy na tej ekipie pelniacej obowiazki wlodz samorzadowych. Spoldzielnia Przymorze nie mial PRAWA handlowac tym obiektem !. Naruszono obowiazujace ustawy!. Miasto nie ma prawa handlowac z oszustami !.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:03:05] • [IP: 80.54.123.***]

Ależ Pan Stasiu ma dużo sił aby walczyć z tymi oszołomami z PO i SLD. Teraz MOŻEJKO powinien zamieszkać na koszt OPONY. Pytanie jak długo ten fircyk będzie Nr.1 w mieście

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:00:33] • [IP: 80.245.188.***]

gonic zlodzieji urzedasów jedna juz kopa dostala wielka pani prezes z promów szweckich kopa w dupe i na pole do roboty albańskie nie roby

Radykał • Wtorek [17.11.2009, 16:57:00] • [IP: 80.245.183.***]

222:) ty kliko cholerna.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:50:00] • [IP: 195.117.222.*]

ogladalam filmik z eksmisji na youtube i zachowanie pana Mozejko bylo zenujace zwlaszcz te rozmowy o skrzywdzeniu jego dzieci i radze aby zapoznal sie ze znaczeniem slowa emocjonalny.pan Mozejko w bardzo wielu malo znaczacych sprawach wzywal wszystkie mozliwe telewizje aby je rozdmuchac kiedy szlo to mu na reke a teraz sam zostal sfilmowany, radze wszystkim ogladnac ten film

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:49:45] • [IP: 80.245.178.***]

nic do zwrotu jak nie placil czynszu to eksmisja

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:48:16] • [IP: 80.245.190.*]

Bezprawie nie jest prawem, chyba wszyscy prawnicy powinni tę podstawową zasade znac. A tak swoja droga miasto ma beznadziejnych prawników, najgorsi w całej Polsce. Kiedys w Fakcie czy" Super Ekspressie"był artykuł na cała strone pt:" Najgorszy prokurator w Polsce" o prok. Rybickiej, ktora na szczęście opuściła miasto, ale ogólnie panuje totalne bezprawie.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:44:57] • [IP: 80.245.186.***]

W KOŃCU MOŻE COŚ SIĘ ZMIENI W POLITYCE CZYNSZOWEJ W NASZYM MIEŚCIE.STARCZY NACIĄGANIA STAWEK CZYNSZU ZA LOKAL, TO WRĘCZ PARANOJA, CO DO TEJ PORY SIĘ WYPRAWIA. ...UTRZYMANIE MIESZKANIA DLA WIELU RODZIN DOPRAWDY TO NIEMAŁA GRATKA, ABY CZYNSZ ZA LOKAL Z OGRZEWANIEM CENTRALNYM ETAŻOWYM BYŁ DROŻSZY...PORA ZMIENIĆ JESZCZE DUŻO W NASZYM MIEŚCIE. KTO ZA TO WSZYSTKO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ, CZY JAK TO BYWA ROZEJDZIE SIĘ PO KOŚCIACH TYCH NAJBIEDNIEJSZYCH.ONI PRZECIEŻ ZNIOSĄ WSZYSTKO...

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:41:40] • [IP: 88.156.234.***]

PRAWNIK Magdalena Sarzyńska wypowiadała się na sesji o ważności uchwały a PANI PRAWNIK obsługuje też ZGM. To jaka kaszana musi być w Z.G.M.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:30:39] • [IP: 95.40.27.***]

O super i jak pan się czuje Panie prezydencie ?? A tak niedawno cieszył się Pan z wyroku eksmisji

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:26:02] • [IP: 83.25.167.**]

A wydawać się mogło że ta paranoja związana z ustalaniem czynszów nie będzie miała końca, a tu proszę...niespodzianka.Jednak można ukrócić skrzydełka elicie.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:24:25] • [IP: 192.168.100.***]

I znowu wiceprezydent Sz.wsadził Żmurka na minę.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:22:19] • [IP: 80.245.190.*]

Kto opiniował tę uchwałe pod względem prawnym ? Czyjs podpis przeciez musi byc ?

FORMALISTA • Wtorek [17.11.2009, 16:09:45] • [IP: 83.21.11.***]

Z TEJ OKAZJI, PRAGNĘ ZŁOŻYĆ GRATULACJE DLA PROFESJONALIZMU PANA II. WICKA ANDRZEJA SZ. ORAZ PANI DYREKTOR ZGM JOANNY R. - AUTORÓW TEJ" WSPANIAŁEJ" UCHWAŁY. SĄDZĘ, ŻE JEDNAK BYŁOBY LEPIEJ ZACHOWAĆ, TAK NIELUBIANY PRZEZ PANA -" 'ZBYTNI FORMALIZM'', A WSZYSTKO SKOŃCZYŁOBY SIĘ Ok. A TAK - PEŁNA KLAPA !!.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:09:15] • [IP: 93.94.191.**]

komentarze moze sa na miejscu ale pan mozejko nie placil mieszkal w nie swoim mieszkaniu za darmoche

Gość • Wtorek [17.11.2009, 15:59:00] • [IP: 95.40.1.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [17.11.2009, 15:54:28] • [IP: 80.245.190.*]

I kasa z odsetkami ? Stanisław wreszcie będzie Gościem przez duże GGGGGGGG.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 15:52:37] • [IP: 88.156.234.***]

To mieszkanie Możejki do zwrotu?

Gość • Wtorek [17.11.2009, 15:50:42] • [IP: 83.21.48.***]

Szacun, Panie Stanisławie. Niech Pan walczy dalej.

Oglądasz 151-175 z 186
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■