POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.11.2009, 07:51:29] • Świnoujście

Mistrzowie ortografii w Świnoujściu

Mistrzowie ortografii w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

A niech żesz, krzyknął przerażony Gorzysław zobaczywszy wybiegającego raz dwa zza różowo – żółtej trzmieliny, drapieżnego siedmiokrotnie prążkowanego żbika. Umiejętnością pisania takich wytrychów słownych, musieli popisywać uczestnicy II Ogólnopolskiego Dyktanda O Tytuł Mistrza Ortografii, które odbyło się w ostatni piątek w Gimnazjum nr 2 w Świnoujściu .

Dyktando to autorski program nauczycielek języka polskiego z Gimnazjum nr2. Jest to druga edycja tej imprezy. W konkursie biorą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz osoby dorosłe.

Autorkami tegorocznego dyktanda dla dorosłych pt ‘’Grzybów było w bród’’ są nauczycielki języka polskiego z Gimnazjum nr 2.

Mistrzowie ortografii w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Do Świnoujścia przyjechali mistrzowie ortografii z województw Mazowieckiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko - Pomorskiego i Wielkopolskiego. Mówi Edyta Tomaszek - Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świnoujściu. Jest sporo osób, które przyjechały do nas by się dobrze bawić. Są też osoby, które takie spotkania traktują bardzo poważnie. Przyjeżdżają dla nagród, całą zabawę traktują bardzo serio. W roku ubiegłym swoją wiedzą z ortografii popisywali się radni miejscy. W tym roku są z nami dyr. OSiR, prawnicy, nauczycielki, policjantka, studenci i rodzice.

Mistrzowie ortografii w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Sporo problemów mieli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Kłopoty były z interpunkcją i ortografią
Mówi Jan Chwalewski zwycięzca konkursu. Z zawodu jestem elektronikiem. Ortografia nigdy nie sprawiała mi kłopotu i jako osoba dojrzała, chciałem się sprawdzić no i się udało. Wygrałem. Problemy mam z pisownią wyrazów obcych i interpunkcją. Ortografii się nie boję.

Mistrzowie ortografii w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Joanna Zdroik nauczycielka matematyki w Gm nr 2- ja biorę udział w dyktandzie, bo to fajna zabawa, która ćwiczy umysł. Nie wiem jak napisałam to dyktando. Miałam strasznego „pietra”. Sporo trudnych zdań i wyrazów. Ale co tam. Trzeba spróbować i już!

W tym roku I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa z Wolina, w kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 ze Świnoujścia.

Andrzej Wiśniewski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

Gość • Sobota [07.11.2009, 20:24:47] • [IP: 92.42.114.***]

Wiedzialem ze ta pani od matematyki nie nadaje sie do wykladania tego przedmiotu, bo jest slaba, pomylila dziedzine, mogla uczyc jezyka polskiego, a tak same porachy, co nie Damian?

Gość • Sobota [07.11.2009, 20:16:59] • [IP: 92.42.114.***]

Do opiekunki dzieci-super text, bezblednie napisane podziekowanie, szkoda ze pani nie brala udzialu w tym dyktandzie.

Gość • Sobota [07.11.2009, 20:03:34] • [IP: 89.78.65.**]

Jakie były nagrody ? Wie ktoś ?

Gość • Sobota [07.11.2009, 18:50:26] • [IP: 95.49.180.***]

Brawa dla organizatorów z GP2 w Świnoujściu. Byłam opiekunką dzieci, ktore brały udział w dyktandzie. Jeździmy na różne konkursy, więc mamy porównanie. Bywa różnie. Tutaj wszystko dopięte na ostatni guzik. Dzieci miały świetnie zorganizowany czas oczekiwania na wyniki. Do tego różne drobiazgi (może mniej istotne, ale jednak...) - piękna dekoracja, poczęstunek, a nawet estetycznie opakowane nagrody. Liczy się wszystko. Bardzo dziękujemy za mile przyjęcie w Świnoujściu. Pozdrawiamy z Kamienia.

Były uczeń • Sobota [07.11.2009, 16:41:37] • [IP: 92.42.118.***]

Pozdrawiam Panią od matematyki

Gość • Sobota [07.11.2009, 16:40:52] • [IP: 80.245.188.**]

To czytaj sobie ПРАВДА w rocznicę twojej parti i przestanie ci jeżyć się do końca życia.

Gość • Sobota [07.11.2009, 16:26:38] • [IP: 217.97.199.**]

Większości piszących tu swoje nędzne komentarze przydałoby się parę lekcji ortografii, bo czytając wypociny niektórych ludzi na tym portalu włos się jeży na głowie.

Nieшoℓnik Sүsteмu • Sobota [07.11.2009, 15:17:08] • [IP: 83.11.132.***]

Maślankiewicz na Janka Miodka ‼‼‼ ‗ „…krzyknął przerażony Gorzysław…☻”

Maślankiewicz • Sobota [07.11.2009, 15:01:27] • [IP: 195.117.239.**]

Się wymądrzam. I jeszcze dodam, że po kilku korektach ten tekst w dalszym ciągu wymaga solidnej pracy korektora.

Gość • Sobota [07.11.2009, 13:52:49] • [IP: 217.97.199.*]

ziomale ten Maslankiewicz się wymądrza na maksa a taki z niego maślankiewicz jak z koziej d---y trabka

Gość • Sobota [07.11.2009, 13:15:33] • [IP: 80.245.180.***]

... zza różowo – żółtej. ... Powinno być zza różowo– żółtej- CHYBA.

Codzienny Czytelnik • Sobota [07.11.2009, 11:32:59] • [IP: 92.42.117.**]

Pan Jan chyba jak się nie mylę wygrał w tam tym roku!! Ale gartuluję wszystkim i uczniom gp2:) którzy brali udział w konkursie

Gość • Sobota [07.11.2009, 10:29:15] • [IP: 80.245.188.**]

U mnie w domu patelnia zawsze jest czysta, po jajkach sadzonych, nawet ją wylizuję. A patelni ryynio ci nie pokażę bo już jest stara, a od używania przegrzana.

ryynio • Sobota [07.11.2009, 10:13:19] • [IP: 83.249.22.**]

eetam. .mistrzowie ortografii...pokazcie mistrzów patelni

Gość • Sobota [07.11.2009, 09:34:21] • [IP: 80.245.188.**]

Maślankiewicz, to ze żonę masz polonistkę nie upoważnia cię do tego abyś udawał prof. Miodka czy Bralczyka na tym forum. Przestań cwaniakować dobry człowieku...

Gość • Sobota [07.11.2009, 09:18:54] • [IP: 95.41.57.***]

Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w dyktandzie.

Maślankiewicz • Sobota [07.11.2009, 08:27:09] • [IP: 195.117.239.**]

Jan Chwalewski ma kłopoty z interpunkcją, ale chyba nie w słowie mówionym. Natomiast zapis dziennikarski jego wypowiedzi woła o pomstę do nieba. Tam przecinki tańczą w sposób całkowicie spontaniczny, bez jakiejkolwiek znajomości tematu.

Gość • Sobota [07.11.2009, 08:26:40] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Andrzeju a ile osób startowało? Kto wygrał z młodziezy nazwiska podaj.

Gość • Sobota [07.11.2009, 08:08:49] • [IP: 77.254.105.***]

zza pisze się razem.

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■