Dyżurująca nauczycielka zauważyła tą zabawę i zabrała broń chłopakowi. Początkowo myślała, że to zabawkowy pistolet, lecz gdy wzięła go do ręki stwierdziła, że jest on o wiele cięższy niż plastikowa zabawka. O całym zajściu poinformowała panią dyrektor, która zadzwoniła na Policję. Przybyli do szkoły funkcjonariusze zabezpieczyli broń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to broń gazowa. Takie potwierdzenie musi jednak wydać biegły z zakresu balistyki.
15 - latek podczas rozpytania stwierdził, że dostał tą broń od chłopaka swojej siostry. Jednak zapomniał wyjąć ją z plecaka i zabrał do szkoły. W szkole pochwalił się koleżance że ma przy sobie pistolet. Ta wzięła go od niego i zaczęła się bawić podczas przerwy. W tym momencie całe zajście zauważyła dyżurująca nauczycielka.
Jak się okazało właściciel broni - chłopak siostry 15 - latka nie miał pozwolenia na taką broń. Obecnie kryminalni będą sprawdzali w jaki sposób wszedł on w posiadanie tego pistoletu. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
asp. Anna Gembala
. .."Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to broń gazowa. Takie potwierdzenie musi jednak wydać biegły z zakresu balistyki."... Rozumiem, że odróżnienie pistoletu gazowego od broni ostrej wykracza poza kompetencje policjanta (!). Strach się bać...
Pistolet gazowy RMG-23 SIG SAUER cena: 99 PLN Wysyłka kurierem do 24 godz.
hahahahahah * kraj!! to słuzy samoobronie w internecie mozna kupic a jak nie to u mnie pod blokiem:P kulkowce, gazowce a nawet na amunicje gumowa:D
233, mylisz sie.
Na pistolet gazowy nie trzeba zezwolenia. USTAWA z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. (Dz. U. Nr 53, poz. 549) Rozdział 2 Zasady i warunki wydawania i cofania pozwoleń na broń oraz dysponowania bronią i amunicją Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: 1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850, 2) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów, 3) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej, 4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu, 5) posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm, 6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego, 7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nie przekraczającej 10 mA i energii nie przekraczającej 300 mJ. Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.
Ameryka nam się robi, a miała być Irlandia haha