POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [02.11.2009, 09:46:47] • Świnoujście

Smród na plaży

Smród na plaży

"Mahoniowe" powietrze.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Na smród narzekają turyści przechadzający się świnoujską plażą. W ubiegłym miesiącu na Bałtyku przez kilka dni szalał sztorm, w efekcie przy brzegu zalegają sterty traw i muszli. To co wtedy morze wyrzuciło na brzeg - teraz zaczyna się rozkładać.

Na nieprzyjemny zapach narzekają szczególnie przechadzający się plaża turyści i kuracjusze. - Znamy przyczynę nieprzyjemnego zapachu - mówi Ryszard Teterycz z Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" zarządzającego świnoujska plażą. - Śmierdzą nie glony, a organizmy, które żyją w muszlach. Morze je wyrzuciło, a teraz się psują i stąd ten nieprzyjemny zapach.

Sprzątania na razie jednak nie będzie. Z centralnej części plaży wywieźliśmy część tego co wyrzuciło morze, reszta na razie zostanie - mówi Ryszard Teterycz. - To świadoma decyzja. Byłem w Szwecji, okropnie śmierdziało, ale oni nie sprzątają. Jak mówią - naturalne składniki morza mają leżeć na plaży. Kolejny sztorm je zabierze i przerobi w naturalny sposób.

Gdyby w najbliższych tygodniach nie było jednak sztormu, plaża zostanie uprzątnięta.

2009-11-02, 08:23: Sławomir Orlik


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 59

Wodnik Szówarek • Poniedziałek [02.11.2009, 13:04:13] • [IP: 83.31.188.**]

Mają pretęsje do garbatego, że mu się proste dzieci urodziły.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 13:03:56] • [IP: 212.160.162.**]

Chyba nie smierdzi, skoro kobieta grzebie w muszlach i wodorostach.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 13:00:56] • [IP: 212.160.162.**]

Najwięcej pretensji o smród na plaży mają ci, co paląc śmieci w piecach, zasmradzają i podtruwają sąsiadów.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:57:46] • [IP: 192.168.100.***]

Przecież nic nie śmierdzi chyba pan redaktor nie doszedł na plażę

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:45:17] • [IP: 80.245.189.***]

jak byłem mały to wlaśnie o tej porze roku chodzilem na plaże było fajnie to jest jesien nad morzem natura zrobi swoje a jak smierdzi maseczke na ryjek albo wynocha

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:31:45] • [IP: 92.42.118.***]

nie teraz sie rozkłada tylko od 2 tyg.już, wszyscy obwiniaja prezydenta

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:11:10] • [IP: 80.245.179.***]

Mena Drzer Tjetjerricz uza sadnia nicnie robienie.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:10:07] • [IP: 80.245.189.***]

...a w tych swoich familokach dalej nocniki przez okno wylewacie?

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 12:07:50] • [IP: 80.245.189.***]

O!...Z Katowic i zna słowo" kulturalnie". Ciekawe...

turysta z katowic • Poniedziałek [02.11.2009, 11:53:00] • [IP: 83.14.49.***]

Nie można by tej plaży kulturalnie wylać betonem? Syf tu macie jak w bangladeszu.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:49:10] • [IP: 217.97.193.***]

W pełni popieram podejscie Pana Teterycza, jeżeli sprzątać plaże z wodorostów to raczej tylko w sezonie letnim, resztę załatwi natura.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:47:30] • [IP: 95.129.226.**]

niemry po 70 sie nie podmyly i dryfi...

Mount R • Poniedziałek [02.11.2009, 11:22:35] • [IP: 80.245.189.***]

To jest nasza, mieszkańców wina. Nie zapewniamy turystom należytej rozrywki to się szwendają bez celu.nudzą, we łbie od świeżego powietrza im się miesza.I wymyślają potem jakieś pierdoły, urojone problemy.A propos tego gówna co zalega przy brzegu -jak nie wiecie co z tym zrobic to proponuję żebyście przyżądzili sobie z niego ekologiczną sałatkę.Wystarczy dodac olej i cebulę, wymieszac i wcinac.Smacznego upierdliwe stare dziady! i baby!

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:20:37] • [IP: 80.245.179.***]

tam gdzie są pływy to śmierdzi dwa razy dziennie a tu raz na kilka miesięcy nie licząc smrodu niedomytych żuli, niedouczonych" student"-ów[IP: 83.21.27.***] i nieświeżego oddechu pieniaczy

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:12:37] • [IP: 212.219.5.**]

czy tym parchatym dziadom przeszkadza juz wszystko? co to za turysci, ktorzy na plazy spodziewaja sie zapachow innych niz morza? - turysci polscy

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:09:27] • [IP: 77.254.63.***]

No nie! I znowu, jak zwykle wszystkiemu winna jest ta obrzydliwa klika komuny i czerwona wyspa, bo gdyby rządziła nasza wspaniała możejkowa gromada samych idealistów, to od rana plaża byłaby wyperfumowana najwspanialszymi francuskimi Chanelami nr 5...

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:05:36] • [IP: 192.168.100.***]

Mahoniowe powietrze to stary, współcześnie bardzo rzadko spotykany, żartobliwy frazeologizm oznaczający ‘powietrze świeże, czyste, orzeźwiające’ (notuje go Słownik języka polskiego PWN pod red. W. Doroszewskiego z lat 1958-1962). W Internecie znalazłam tylko jeden dokument, w którym używa się tego związku w formie »miasto mahoniowego powietrza« – stronę dotyczącą Otwocka (www.otwock.pl), który ze względu na swój łagodny mikroklimat (czyste żywiczne powietrze z dużą zawartością ozonu, małą ilość opadów i mgieł) od końca XIX wieku jest uzdrowiskiem wyspecjalizowanym głownie w leczeniu chorób płuc i dróg oddechowych.

anok • Poniedziałek [02.11.2009, 11:04:24] • [IP: 82.113.121.***]

jestem akurat w Niemczech na wybrzeżu Bałtyk w Travemmunde, tu też plaży po sztormie nie sprzątają i nikomu to nie przeszkadza.Natura sama się upora z wyrzuconymi na plażę wodorostami i muszlami a u nas w Świnoujściu sami malkontenci

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:03:31] • [IP: 93.94.186.***]

Biolog • Poniedziałek [02.11.2009, 10:16] • [IP: 83.27.167.***] no to sie rozpędziłeś.. Natura jest ale 2000

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 11:02:52] • [IP: 80.54.123.**]

Jeszcze nigdy nie widziałem na zdjęciu powietrza a tym bardziej mahoniowego ! Dziękuję iswinoujście, dziękuję SuperSławku !! :)

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 10:49:09] • [IP: 92.42.119.**]

samo zdrowie:D

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 10:49:03] • [IP: 80.245.186.***]

normalna kolej rzeczy

Student • Poniedziałek [02.11.2009, 10:48:42] • [IP: 83.21.27.***]

MENEDŻER JAK MĘDRZEC ! JAK NA MENEDŻERA Ośrodka Sportu i Rekreacji" Wyspiarz", zarządzającego świnoujską plażą, stwierdzenie, że jest to decyzja świadoma i sprzątania nie będzie – JEST OCZYWIŚCIE SŁUSZNA ! PO CO SPRZATAĆ, SKORO I TAK POSPRZĄTA SIĘ SAMO ! Przecież: „Śmierdzą nie glony, a organizmy, które żyją w muszlach. Morze je wyrzuciło, a teraz się psują i stąd ten nieprzyjemny zapach”. PO PROSTU GENIALNA, ZŁOTA MYŚL FENOMENA Z WYSP ! A TAK MIĘDZY NAMI, PROPONUJĘ, ABY TĄ WYJĄTKOWĄ MĄDROŚĆ potraktować z należytą JEJ powagą i ZAPISAĆ JAKO HASŁO PRZEWODNIE RZĄDZĄCEJ W MIEŚCIE KOALICJI SLD ! „MORZE WYRZUCIŁO, MORZE ZABIERZE”. PO CO WIĘC TYLE GADANIA, Tak trzymać tow. ZASADĘ TĘ ZASTOSOWAĆ NAWET WE WŁASNYM M2. TYLKO W TAKI RAZIE PO CO ZATRUDNIAĆ W OSIRZE TAK WYSOKO OPŁACANEGO MENEDŻERA ? " A miasto nam pięknieje" i. .. śmierdzi !

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 10:48:21] • [IP: 88.156.234.***]

Prawde mowiac OSiR moglby to co podarowalo morze przerobic na perfumy Zapach Baltyku. Pieniadze leza na plazy menadzerowie.

Gość • Poniedziałek [02.11.2009, 10:42:42] • [IP: 80.245.180.***]

Morze nabrudziło, to może morze posprząta, (jak nie to mandat).

Oglądasz 26-50 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■