W ostatnim czasie zdarzają się coraz częstsze przypadki wyrzucania śmieci do lasów. Przykładem jest teren byłego motocrossu. Na bardzo rozległym terenie systematycznie wyrzucane są przeróżne śmieci – od odpadów komunalnych, aż po gruz. Strażnicy mogliby w takich przypadkach nakładać mandaty na osoby podrzucające śmieci. Zajęliby się także kontrolą umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych.
Przeciwnicy powołania straży miejskiej uważają jednak, że to niepotrzebne dodatkowe koszty dla gminy. Wiąże się to z comiesięcznego uposażeniem funkcjonariuszy, nowym samochodem, a także wyposażeniem biura.
- W wielu przypadkach straż ma podobne obowiązki do tych które wykonują policjanci – mówią przeciwnicy straży.
Pomysł utworzenia straży miejskiej był już przedyskutowany przez radnych w ubiegłym roku. Na sesji rady miejskiej większość jednak głosowała przeciw powołaniu nowej formacji.
W wielu miastach w Polsce straże miejskie funkcjonują całkiem sprawnie. Do ich codziennych obowiązków należy przede wszystkim zapewnienie spokoju i porządku w miejscach publicznych. W wielu gminach straż miejska wyposażona jest w fotoradary, które generują do budżetów gminy całkiem spore przychody. Tak jak w przypadku niewielkiej gminy Kobylnica w powiecie słupskim, fotoradar straży gminnej zarobił w ubiegłym roku z wystawionych mandatów 3 606 605 zł.
źródło:
www.ikamien.pl
Widać urząd miasta w k.p. potrzebuje więcej pieniędzy xD
a gdzie dzielnicowy ruszyc dupy
I oto chodzi. najlepiej fotoradary pasują SM.