POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.10.2009, 07:21:10] • Świnoujście

Nie ma polskiego słupka

Nie ma polskiego słupka

fot. Sławomir Ryfczyński

To most, który łączy Polskę i Niemcy przy naszych działkach koło miejscowości Kamminke. Po jednej stornie jest oznaczenie z barwami narodowymi sąsiadów. Po drugiej, jak widać, zabrakło biało – czerwonego słupka.

Przypomnijmy, że mostek nad kanałem torfowym jest swoistym zielonym przejściem granicznym. Postawienie nowego mostu było hucznie obchodzone w ubiegłym roku. Chociaż pierwsze kładki nad kanałem stawiali sami działkowcy jeszcze w latach 90. Teraz droga do Kamminke jest wręcz oblegana przez rowerzystów.

- Jedziemy przez piękne tereny – mówią nam państwo ze Świnoujścia. – To ładna i prosta trasa. Mogą z niej korzystać także „niedzielni rowerzyści”.

----------------------------------------------------------------------
W zawiązku z naszym artykułem skontaktowali się z nami funkcjonariusze Straży Granicznej. Jak tłumaczą polski słupek został przez nich zabrany celowo.

- Na prośbę niemieckich kolegów, którzy mówili, że w tym miejscu będą prowadzone prace w związku z postawieniem nowego mostka – mówią. – Nie wiemy czemu niemiecki słupek wciąż jest na miejscu.
----------------------------------------------------------------------

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [26.10.2009, 09:40:27]

komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Wtorek [27.10.2009, 13:01:19] • [IP: 84.136.195.***]

Nietrafiona wymówka i chyba troche umiem czytać. Piszesz wyraźnie " NA PRZEJśCIU GRANICZNYM " a nie o jakimś tam znaku. Co teraz wymyślisz ?

Gość • Wtorek [27.10.2009, 12:06:24] • [IP: 217.97.193.**]

Człowieku umiesz czytać przy wjezdzie do Polski [powiem dokładniej ]tuż za znakiem Rzeczpospolita Polska

Gość • Wtorek [27.10.2009, 08:46:53] • [IP: 84.136.194.***]

Odpowiedź do gościa: CYTAT " Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 19:09] • [IP: 217.97.193.**] Przejście graniczne w Kołbaskowie aż prosi się o polską flage przy wjezdzie do polski PANOWIE STRAŻNICY, bo jak sie w k...e to sam zawiesze " Ty się nie wk...wiaj, tylko przyjmij do wiadomości, że przejście w Kołbaskowie leży całkowicie na niemieckim terytorium państwowym. Terytorium polskie zaczyna się kilkaset metrów na wschód od tego przejścia i TY nie masz tam nic do szukania.

Gość • Wtorek [27.10.2009, 00:48:31] • [IP: 88.156.234.***]

Niemcy chcą granice przesunąć haha ;]

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 21:21:47] • [IP: 80.245.178.*]

te komentarze maja funkcje rozweselajaca. . jak ma sie zly humor to najlepiej je poczytac i od razu nastroj wraca. a co to artykulu to uwazam, iz powinno byc jakos zaakcentowane miedzy jakimi panstwami jest granica.

Gadochan • Poniedziałek [26.10.2009, 20:34:59] • [IP: 92.42.114.***]

A PO co komu POlski słupek? Nie wystarczą nam POlskie głupki? Mostek, który łączy POlskę i Niemcy to bardzo fajny mostek. Byleby tylko nie za bardzo przypominał osławiony korytarz - hitlerowski przyczynek do parcia na wschód i szukania przestrzeni życiowej wśród łatwowiernych głupków? Mam nadzieję, że nie trafiłem niniejszym na słynne niemieckie listy proskrypcyjne i że nie zostanę zabity na śmierć.

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 19:39:01] • [IP: 83.31.190.**]

Jakiś symbol polskości powinien być zawsze i powinna być do tego wyznaczona jakaś osoba.

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 19:30:53] • [IP: 83.31.190.**]

Nas to już niemcom sprzedali, tylko czy dobrze im za nas zapłacili ??

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 19:09:25] • [IP: 217.97.193.**]

Przejście graniczne w Kołbaskowie aż prosi się o polską flage przy wjezdzie do polski PANOWIE STRAŻNICY, bo jak sie w k...e to sam zawiesze

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 17:43:15] • [IP: 88.156.235.***]

to jest kpina!!

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 17:15:30] • [IP: 83.21.126.**]

Nigdy bym nie pomyślała, że tak upodli się jedna z " władzy"

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 16:43:31] • [IP: 83.21.126.**]

Do takiej sytuacji doprowadziła prokuratura i sądy, że w urzędach nie przestrzegają ustaw a w szczególności KONSTYTUCJI., więc słupek zbędny.

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 16:39:23] • [IP: 83.31.183.***]

To prawda NIE MA PRAWA NIE MA PAŃSTWA !!

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 14:37:52] • [IP: 83.31.184.**]

A PO CO NAM POLSKI SŁUPEK, SKORO POLSKI NIE MA?

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 14:37:44] • [IP: 195.205.239.**]

jakie to straszne...

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 14:20:20] • [IP: 80.245.189.***]

173-...ee!No!! Niemiecki słupku chonotu!

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 12:53:43] • [IP: 85.89.173.**]

juz ja sie tego slupka bozbęde ; ]]]]

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 12:27:37] • [IP: 87.60.247.***]

pfff precz z takim slupkiem precz z ta polska! a won wszyscy!

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 12:06:48] • [IP: 77.253.108.***]

natomiast warto krzyczeć i to głośno w kwestii zamknięcia przez Niemców granicy tuż przy zalewie, gdzie odgradza nas obrzydliwy, ohydny płot NRD-wski... za którym pasą się tylko niemieckie krowy...

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 12:03:20] • [IP: 77.253.108.***]

po czorta ten jazgot... po prostu słupki na jakiś czas znikną, bo zaraz zaczynają tu roboty drogowo-mostowe... i tyle... ma być do końca roku prawdziwa droga i most...

leszcz • Poniedziałek [26.10.2009, 10:57:23] • [IP: 80.54.123.***]

A może jest, a to tylko efekt obróbki w photoshopie..?

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 10:41:32] • [IP: 80.245.183.***]

A co za różnica czy jest ten słupek czy nie?

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 10:00:05] • [IP: 92.42.113.***]

Ja pierdziele nie ma slupka bo nie ma juz polskiego Swinoujscia!!

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 09:46:55] • [IP: 92.42.116.**]

do GłupiMieszkaniec - a co ma oświetlenie jezdni do jej nawierzchni ?? może to i lepiej, że jest oświetlona przynajmniej w dziurę nie wpadniesz i przy okazji kogoś nie zabijesz:)

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 09:39:09] • [IP: 92.42.118.***]

Słupek przenieść na Warszów, Świnoujście do RZESZY przyłączyć...

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■