POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.10.2009, 07:42:42] • Świnoujście

Wystawa niezwykła jak... wyprawa !

„Dopłynęliśmy na koniec naszego świata, gdzie dzień zrównał się z nocą, a czas nie istnieje, dalej jest tylko lód i biegun...” – tak swoją wyprawę „Islandia 2009” wspominają jej uczestnicy, a było ich razem 42 osoby, w większości uczniów szczecińskich szkół, pod opieką doświadczonych żeglarzy z kapitanem Maciejem Krzeptowskim na czele.

Część z nas pamięta jeszcze pożegnanie żeglarzy przy kei świnoujskiej mariny. Już wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się jak przebiegała wyprawa, a przede wszystkim obejrzeć wiele ciekawych i pięknych miejsc, które odwiedzili nasi żeglarze.
Po udanym rejsie śladami legendarnej wyprawy śladami polskiego jachtu „Witeź II” pozostały nie tylko wspomnienia załogi „Starego”. Niezwykłą pamiątką są dziesiątki wspaniałych fotografii. 16 września w Sali Świętoborzyców Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprezentowano je szerokiej publiczności. Staraniem Marka Słabego z Polskiej Fundacji Morskiej wystawa nie ominie także Świnoujścia.

Fotografie( niesamowite jak sama wyprawa !) będziemy mogli zobaczyć już w najbliższy czwartek. O godzinie 17.00 w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż. W czasie otwarcia będzie kolejna okazja by także usłyszeć wspomnienia żeglarzy, którzy ze Szczecina przez Świnoujście wypłynęli na ocean. Po prezentacji w Szczecinie, wystawa rozpocznie u nas wędrówkę po polskim wybrzeżu. Polska Fundacja Morska chce w ten sposób przybliżyć szerokiej publiczności historię rejsu, który przeszedł już do historii polskiego żeglarstwa.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na rok 2026 została wyznaczona apteka „Centrum Zdrowia – 24H”, prowadzona w Świnoujściu przy ul. Grunwaldzkiej 21, do pełnienia dyżurów w godzinach od 21:00 do 23:00, codziennie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 roku ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■