POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.10.2009, 11:03:37] • Świnoujście

Wykonywali prace bez przetargu

Wykonywali prace bez przetargu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dowiedzieliśmy się, że firma, która prowadziła prace remontowe na miejskiej pływalni wykonywała je częściowo niezgodnie z prawem. Mieli za zadanie zmodernizować przebieralnię. A zabrali się dodatkowo za przebudowę dużej niecki.

„Barbara Michalska, naczelnik wydziału inżyniera miasta pognała ich” – jak mówi nasz informator – „I nakazała rozpisać przetarg na te prace. Nie wiadomo czy nie polecą za to głowy”

- Z jednej strony to dobrze, bo przecież wszystko musi być zgodnie z prawem – mówi jeden z mieszkańców. –Jak miasto mogłoby później na przykład egzekwować jakieś prace poprawkowe, skoro remont wykonywany był bezprawnie?

Z drugiej strony wszyscy narzekają na przeciągający się remont basenu. Przy okazji przypominają też władzom miasta o obietnicy budowy Aquaparku. Pisaliśmy o tym niedawno na naszym portalu:
iswinoujscie.pl/artykuly/11215/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 84

zażenowana • Środa [14.10.2009, 14:10:51] • [IP: 217.97.193.**]

żenua...miasto wydawałoby się coraz ładniejsze, bla bla bla nawalone hoteli o wysokim standardzie, kolorowe fontanny za kupe kasy, trawniczki kwiatuszki, lampeczki, wszystko pięknie, a zakichanego basenu braaaak...pal licho z aquaparkiem, obietnice przedwyborcze zawsze są słodziutkie i pękate jak pączuszki ale WYKOŃCZCIE ludziom baaaasen!! masakra co się tu dzieje...tyle dzieci czeka na taką" atrakcję", a i starsi chętnie skorzystają! chcemy basen!! a pani Barbara jak pognała ekipe, niech teraz tak samo szybko znajdzie rozwiązanie!! ŻENUA

Gość • Środa [14.10.2009, 13:51:23] • [IP: 217.97.199.*]

Ciekawe co z moim karnetem?

Gość • Środa [14.10.2009, 13:11:06] • [IP: 217.97.199.*]

, m, m, m, m

Gość • Środa [14.10.2009, 13:08:05] • [IP: 90.137.111.***]

zn owu zmurek zrobila walka

Gość • Środa [14.10.2009, 13:06:04] • [IP: 92.42.116.**]

No i teraz remont znów się opóźni o pół roku, zanim ogłoszą przetarg, i wyłonią ewentualnego zwycięzcę, później jeszcze czekać 2 tygodnie na ewentualne skargi no i prace zaczną się na wiosnę przyszłego roku, zanim skończą będzie lato:) smutne ale prawdziwe wszystko zgodnie z przepisami

Gość • Środa [14.10.2009, 13:05:10] • [IP: 93.94.185.***]

Gdzie mają pływać dzieci, które chodziły tam na naukę pływania, ktoś powinien ponieść za to konsekwencje, tylko u nas tak może być-wstyd

Gość • Środa [14.10.2009, 13:02:57] • [IP: 93.94.185.***]

tylko u nas mały remont może przaciągnąć się w nieskończoność.Wstyd dla miasta i dla rządzących w nim.Mija prawie pół roku od rozpoczęcia remontu i wszystko jest tak jak na początku remontu

Gość • Środa [14.10.2009, 13:00:59] • [IP: 80.245.189.*]

ta plywalnie pownni zrownac z ziemia i wybudowac prawdziwy kompleks ale znajac zycie i swinoujscie jak zrownaja z ziemia to beda apartamentowce ;d

Gość • Środa [14.10.2009, 12:54:15] • [IP: 77.253.99.**]

JA TEŻ... Gość • Środa [14.10.2009, 12:37] • [IP: 217.97.193.***] To chyba dobrze, że rozszerzono zakres prac i będziemy mieli w końcu także wyremontowaną nieckę? Z tego co widać będzie w końcu wyłożona kafelkami. Ja tam się cieszę.

Gość • Środa [14.10.2009, 12:51:00] • [IP: 80.245.191.***]

a czemu niema wody w basenie??

Gość • Środa [14.10.2009, 12:45:57] • [IP: 80.245.189.***]

Cieszyć się można wtedy, gdy są przynajmniej dwa baseny miejskie, a tak ? brakuje mi słów-podejrzewam całkowitą amnezję i brak kompetencji.

kDn. • Środa [14.10.2009, 12:45:11] • [IP: 89.78.67.***]

Jezeli bez przetargu to czy tez bez umowy? Bo w zasadzie jedno nie wyklucza drugiego. Natomiast, jezeli umowy spisanej na papierze nie bylo to mogli dokonczyc roboty za ktore sie zabrali za darmo. Zawsze jakies plusik

Gość • Środa [14.10.2009, 12:37:07] • [IP: 217.97.193.***]

To chyba dobrze, że rozszerzono zakres prac i będziemy mieli w końcu także wyremontowaną nieckę? Z tego co widać będzie w końcu wyłożona kafelkami. Ja tam się cieszę.

Gość • Środa [14.10.2009, 12:35:46] • [IP: 80.245.189.***]

Co z związku z tym z szkołami pływania ?, a może zajęcia są np. w KRUSIE, a może gdzie indziej ?Bardzo proszę o informację.Pozdrawiam

Gość • Środa [14.10.2009, 12:31:34] • [IP: 93.94.186.***]

Gość • Środa [14.10.2009, 12:28] • [IP: 92.42.114.***] Przecież to co się dzieje nie od portalu zależy!

Gość • Środa [14.10.2009, 12:28:54] • [IP: 92.42.114.***]

a ja chcę portalu, który w końcu będzie optymistyczny i będzie pisał o dobrych rzeczach, ktore się dzieją w mieście, a nie udawał kiepskiego śledczego.

Gość • Środa [14.10.2009, 12:24:44] • [IP: 80.245.182.***]

a na jaką kwotę wyceniono remont niecki?

Gość • Środa [14.10.2009, 12:13:33] • [IP: 80.54.123.***]

proponuję zmienić informatora za takie brednie

Gość • Środa [14.10.2009, 12:11:56] • [IP: 217.97.199.***]

JA WIDZĘ ŻE PŁYWA TEM KUPA!!

czlowiek ryba • Środa [14.10.2009, 12:09:03] • [IP: 80.245.188.**]

Latwo jest siedziec w domu i piasac o aferach ale sa tez ludzie ktorzy zamiast tego chcieli by chodzic na basen i plywac (nie koniecznie w aquaparku). Basen mial byc oddany w listopadzie, przez to ze firma wziela sie za remont duzej niecki zrobil sie z tego co najmniej styczen. A jak ktos spieprzyl sparwe odnosnie przetargu to teraz bedziemy czekali do lata...zeby poplywac w morzu :)

Gość • Środa [14.10.2009, 12:06:14] • [IP: 74.63.75.***]

Alez jestescie naiwni. Najwieksza afera moze byc zupelnie gdzie indziej, ze wskazaniem na zacisze gabinetu Pani Naczelnik. Jesli wydzial inzyniera miasta najpierw sam wybiera wykonawce remontu, a potem naczelnik tego wydzialu, po powrocie z urlopu przerywa remont i rozpisuje przetarg, to czy nie chodzi aby o to, zeby w przetargu wylonic WSKAZANEGO wykonawce? Bo aktualny NIE PASUJE Pani Naczelnik? Mam nieodparte wrazenie, ze ta sprawa moze miec drugie dno. Szkoda, ze administrator portalu nie zadal sobie trudu, by te sprawe przedstawic w troche szerszym kontekscie.

Gość • Środa [14.10.2009, 11:58:41] • [IP: 83.21.155.***]

BRAWO PANIE PREZYDENCIE MIASTO NAM PIĘKNIEJE

Gość • Środa [14.10.2009, 11:52:43] • [IP: 80.245.186.***]

Ale wydarzenie!

Gość • Środa [14.10.2009, 11:52:09] • [IP: 93.94.186.***]

Ale się czepiacie :) trzeba było ich nie wyganiać! Mogli dokończyć remont! Skoro robili to z własnej woli i ogromnej chęci to nie oczekiwali za to zapłaty!!

Gość • Środa [14.10.2009, 11:50:26] • [IP: 195.117.222.**]

Duzo sie dzieje niedobrego i wszyscy udaja ze nic sie nie dzieje Postawili bude na plazy za olbrzymie pieniadze teraz remont bez przetargu a jak bedziecie chcieli wydzierzawic kibel od osir bedziecie musieli wplacic wadjum i wygrac oczywiscie PRZETARG i co nastepny przekret i cisza a tak wogole to komu sie sni u nas aguapark!!

Oglądasz 51-75 z 84
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■