POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.10.2009, 11:03:37] • Świnoujście

Wykonywali prace bez przetargu

Wykonywali prace bez przetargu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dowiedzieliśmy się, że firma, która prowadziła prace remontowe na miejskiej pływalni wykonywała je częściowo niezgodnie z prawem. Mieli za zadanie zmodernizować przebieralnię. A zabrali się dodatkowo za przebudowę dużej niecki.

„Barbara Michalska, naczelnik wydziału inżyniera miasta pognała ich” – jak mówi nasz informator – „I nakazała rozpisać przetarg na te prace. Nie wiadomo czy nie polecą za to głowy”

- Z jednej strony to dobrze, bo przecież wszystko musi być zgodnie z prawem – mówi jeden z mieszkańców. –Jak miasto mogłoby później na przykład egzekwować jakieś prace poprawkowe, skoro remont wykonywany był bezprawnie?

Z drugiej strony wszyscy narzekają na przeciągający się remont basenu. Przy okazji przypominają też władzom miasta o obietnicy budowy Aquaparku. Pisaliśmy o tym niedawno na naszym portalu:
iswinoujscie.pl/artykuly/11215/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 84

Gość • Niedziela [18.10.2009, 15:35:19] • [IP: 93.94.184.***]

tak nic

Gość • Niedziela [18.10.2009, 15:34:44] • [IP: 93.94.184.***]

szybciej ludzie nudzę się i dam wam po miljon zł

Gość • Czwartek [15.10.2009, 11:35:18] • [IP: 92.42.116.***]

Stazi-a co na to nauczyciele języka polskiego w świnoujskich szkołach ??

Gość • Czwartek [15.10.2009, 11:24:45] • [IP: 174.142.104.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [15.10.2009, 10:51:10] • [IP: 192.168.100.***]

I tak jesteśmy najlepsi

Gość • Czwartek [15.10.2009, 10:22:58] • [IP: 83.185.83.***]

zobaczcie jaki piekny aqva park ma zakopane a my tyle mamy wolnego miejsca i nic

Gość • Czwartek [15.10.2009, 09:57:41] • [IP: 80.245.184.***]

DOBRZE ŻE COKOLWIEK SIĘ DZIEJE W TYM PIŹDZIAJEWIE, BO NORMALNIE ZE WZGLĘDU NA DACH NA PŁYWALNI PRZEZ KTÓRY PIŹDZI JAK W KIELECKIM, STRACH SIĘ BYŁO KĄPAĆ!!

Gość • Czwartek [15.10.2009, 09:53:04] • [IP: 88.156.233.***]

Zamiast kina - macie kaplicę, i to z bombami! Śmiało można powiedzieć -" ale kino"!!

leszcz • Czwartek [15.10.2009, 09:20:02] • [IP: 80.54.123.***]

Dobra *, poczekamy. Niech skończa te remonty, odbiorą, dopuszczą. Wtedy Ja idę, kupuję bilet, przebiieram sie, idę pod prysznic, zakładam czepek i wychodzę na korytarz. I teraz najważniejsze: Jeśli nadal na korytarzu będzie zimno i ślisko, w basenie brudna woda lub/i za mocno zachlorowana, a wiary tyle, że czujesz się jak sardynka w puszce, a ze słupków skakac dalej nie można będzie, to obiecuję: Najpierw zmacam jakąś szmulkę cycatą, a później robię cichaczem kupę...do wody of course! Także do władnych Osiru - remontujcie z rozwagą i uwagą! ;-)

Gość • Czwartek [15.10.2009, 08:07:44] • [IP: 217.97.193.***]

Ale po co dzwonić i się dowiadywać?? Prawda z reguły jest prozaiczna i nieciekawa. Nie to co insynuacje - tymi wszyscy się ekscytują.

Gość • Czwartek [15.10.2009, 07:42:56] • [IP: 92.42.113.***]

Kto pisze takie bzdurne artykuły?? Ktoś coś powiedział, ktoś coś usłyszał. Czy to tak trudno zadzwonić do OSiR-u, czy Urzędu Miasta i po prostu zapytać jak było NAPRAWDĘ?? To rzeczywiście robi się pudelek!!

Gość • Środa [14.10.2009, 22:52:31] • [IP: 217.97.199.*]

zimno siię zrobiło więc ktoś specjalnie pisze bzdury i rozgrzewa ludzi.Nie dajcie się na to złapać!!Basen robiż i zerobią.Mały zrobiony i ok funkcjonuje i dzieci korzystaję z tego co wiem.Zrobią i duży.A tak się zastanawiam kto tak smordzi sprawie.Pewnie zazdrośnik czy jak tam się zwał.Ale się chce niektórym czepiać.Myślę, że plucie to dla niektórych to jest już norma.Ale żeby się na to dać złapać?? Chyna się domyślam kto to!! Zobaczymy

Gość • Środa [14.10.2009, 21:47:29] • [IP: 77.112.194.***]

a moze ktos z basenu? albo z urzędu? a moze ktos" 2 w 1" ?

Gość • Środa [14.10.2009, 21:41:51] • [IP: 80.245.189.*]

swinoujscie = miasto starych niemieckich czerepow :) wiec po co kino plywalnia centrum handlowe ? przeciez mlodzi ludzie wkoncu tez bada stazi. ... oto myslenie naszych radnych

STUDENT • Środa [14.10.2009, 20:00:39] • [IP: 83.21.42.***]

BUDUJEMY NOWY DOM czyli JAK nie BUDOWAĆ PŁYWALNI MIEJSKIEJ. PORZEDNIĄ BUDOWALIŚMY latach 60-tym - ca 15 lat. TERAZ BUDOWA RUSZYŁA OSTRO I MA TRWAĆ 5 LAT. ZACZĘLIŚMY, CO PRAWDA NIENAJLEPIEJ, bo od prac remontowych, wykonywanych częściowo niezgodnie z prawem. Mieli za zadanie zmodernizować przebieralnię, a zabrali się dodatkowo za przebudowę dużej niecki starej pływalni ? PRZYPOMNIJMY, na podstawie Uchwały R M z 24 wrzesnia 2009 r. sporządzono - Jednolity, aktualny zał. dotyczący limitów wydatków na Wieloletni Plan Inwestrycyjny w latach 2009 i kolejnych (zał nr 4). W rozdz. 92601 ujęto zadanie pt. „Budowa pływalni miejskiej". Łączne nakłady finansowe zaplanowano na 2009 r. w kwocie 100 tys. zł, a finansowanie ma się odbywać w całości ze środków budżetu. Resztę, 35 mln PLN wydamy do 2014 r. DOBRZE SIĘ więc ZACZĘŁO, GDYŻ REMONT (nie mylić z budową) RYSZYŁ Z KOPYTA „BEZ ZBĘDNEGO FORMALIZMU”, A WIĘC BEZ PRZETARGU ! PROSZĘ SIĘ NIE MARTWIĆ- będą niedługo dwie pływalnie (?)

Gość • Środa [14.10.2009, 19:09:14] • [IP: 188.33.169.***]

tak jest za każdym razem o tych wałkach można by napisać książkę

Gość • Środa [14.10.2009, 19:08:03] • [IP: 80.245.180.***]

A tak naprawdę całą tę aferę pewnie rozdmuchał sam wydział inżyniera, żeby odwrócić kota ogonem i zrzucić winę na innych. Nie wiecie, kto najgłośniej krzyczy" łapaj złodzieja" ?? Anonimowy informator.

Gość • Środa [14.10.2009, 18:07:38] • [IP: 80.54.123.***]

Eeeeeeeeetam, nie narzekajcie-przecież możecie pomoczyć d... w morzu.Falka piękna to i jakuzi za darmochę przy okazji.

Gość • Środa [14.10.2009, 18:05:32] • [IP: 77.112.194.***]

Nie biorę udziału w tego typu dyskusjach ale moze jednak napisze coś jednak co mam sens i jest prawdą. po pierwsze nie ma zadbego dodatkowe przetargu. po drugie firma która prowadziła remont prowadzi go nadal - to że zmieniaja sie ludzie którzy tą pracą faktycznie wykonują, to dlatego że sa to kolejni pracownicy. na początku była ekipa ktora skuwała warstwy malarskie, potem przyszli kolejni, np od izolacji itd... zmieniac sie jeszcze beda. po trzecie dlaczego wszyscy pisza absolutne bzdury nie majac zupelnie zadnej wiedzy o temacie? skad wy to bierzecie??

Gość • Środa [14.10.2009, 18:01:25] • [IP: 93.94.184.***]

chcę na baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasen!!

Gość • Środa [14.10.2009, 17:33:32] • [IP: 92.42.118.***]

Ciekawe, urzędnik udał się raz na prowadzoną przez siebie od miesięcy inwestycję i zobaczył, że wykonawca rozrył nieckę w której normalnie przechowuje się wodę 'basenianą", mimo, że urzędnik mu tego nie kazał robić ! Niezły kabaret. Może działając według takich standardów wykonawca bez niczyjej wiedzy ściągnie też ten dżunglowo- tropikalny dach nad niecką. Byłby to bardzo dobry uczynek na rzzecz naszego miasta, gdyż taki dach nie przynosi miastu chluby.

Gość • Środa [14.10.2009, 17:05:20] • [IP: 217.97.193.***]

i tak wygra sld haHAHAH

Gość • Środa [14.10.2009, 17:02:22] • [IP: 80.245.183.***]

Świnoujście=DZIURA. Ani basenu, ani kina, ani galerii handlowej...NIC.NIC.NIC...

Gość • Środa [14.10.2009, 16:55:41] • [IP: 217.97.193.**]

W OSiR Wyspiarz pracują sami uczciwi urzędnicy z Panią Menadzer J. Agatowska na czele, na pewno wszystko wyjaśnia. Już nie długo" kolesie"będą rozliczeni. Pozdrawiam i powodzenia w najblizszych wyborach.

Gość • Środa [14.10.2009, 16:39:09] • [IP: 217.97.199.*]

114...nic trudnego załuż sobie portal i pisz tylko optymistycznie, w czym problem?a tu poprostu nie wchodzi jakzes taki optymista!

Oglądasz 1-25 z 84
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■