POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.10.2009, 07:45:26] • Świnoujście

Dlaczego nikt nie pomaga starszym ludziom?

Dlaczego nikt nie pomaga starszym ludziom?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pisaliśmy niedawno o przypadku bezdomnej kobiety, która mieszkała na wydmach. Dopiero po naszej interwencji zainteresowały się nią miejskie służby. Czytelnicy alarmują, że w Świnoujściu jest wielu samotnych i biednych starszych ludzi. Nikt nie interesuje się ich losem.

- To nie zawsze żebrzący, pijani mężczyźni – mówi jedna z naszych Czytelniczek. – Choć im też przecież należy się pomoc. Wiem jednak, że wiele osób reaguje na nich dość wrogo. Są też jednak wśród nas starsi ludzie, schorowani, który nie mają nikogo bliskiego. Zbierają śmieci, wyjadają resztki, które ktoś im ofiaruje.

W mieście jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Mają wielu podopiecznych.

- Związani są jednak górą przepisów biurokratycznych i toną w papierkowej robocie, zamiast pomagać ludziom, którzy tego naprawdę potrzebują – mówi nasza Internautka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 79

Zdzichu Wichóra • Niedziela [18.10.2009, 10:06:02] • [IP: 83.11.134.***]

dobrze, że nie dożyje tkich czasów i lat.

Gość • Niedziela [18.10.2009, 10:03:58] • [IP: 83.19.184.**]

A będzie takich ludzi jeszcze więcej. Tak właśnie wychowuje się teraz dzieci - bezstresowo, bez szacunku do starszych, do rodziców. Dzieci uczymy szacunku tylko za pieniądze i niesioną pomoc (np. w zajmowaniu się wnukami jak rodzice robią karierę) a jak już stają się bezużyteczni to" na hu* mi ta stara małpa"! Ale nie martwcie się, was to też nie długo czeka - szybciej niż się wam wydaje!

►◄█►◄ • Niedziela [18.10.2009, 10:02:51] • [IP: 83.11.134.***]

A co z tą kobietą z wydm i kasiorą Dżimiego?●Gdzie ten pomnik ku jego czci?? Ktoś wie??

Gość • Niedziela [18.10.2009, 10:01:05] • [IP: 217.97.199.**]

brawo dla gostka z 09:49 z ust mi to wyjąłeś, tak trzymaj...

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:56:55] • [IP: 95.49.170.**]

Kraina miłości-katolicki kraj-raj !

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:55:04] • [IP: 80.245.183.***]

Pani Agatowska z pewnością przekazała tejże Pani już jakiś datek z własnych profesjonalnie zarobionych pieniędzy. Boże jaka ona jest profesjonalna i udaczna (przeciwieństwo nieudacznictwa). Boże jak ja podziwiam szlachetność tej radnej.

♂ • Niedziela [18.10.2009, 09:53:41] • [IP: 83.11.134.***]

Jeżeli Ci ludzie są szczęśliwi, to nie zabierajmy im tego szczęścia●A takie coś trzeba zwalczać już w samym zarodku●

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:49:12] • [IP: 83.168.89.*]

To nie jest broblem każdy ma takie życie jak je sobie ułożył. A bieda nie bierze sie z powietrza jak jest silne państwo to jest silny naród podziękować Wałęsie i jego koleżką za taki Kraj. były pretensje że Ruski nas okrada zmieniło sie na lepsze okradają nas SWOI afera za aferą. Kto zrobi z tym porządek? tylko my sami zróbmy znowu rewolucje i pogońmy to towarzystwo na Wyspy Brytyjskie zasuwać w fabrykach jak my to robimy żeby godziwie żyć.

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:47:36] • [IP: 80.245.190.*]

Ta Pani zajmuje sie zbieractwem i nie wykluczone, ze w jej mieszkaniu jest nagromadzonych pełno niepotrzebnych rzeczy ze smietników, ktore odwiedza w całym mieście. Ostatnio jechała autobusem z miasta, wysiadła obładowana na Wielkopolskiej i stała tam chwile na przystanku, nie mogąc zebrac napełnionych smieciami reklamówek. Podobno ma rodzine, ale nie widac, żeby sie nia interesowali. W domu musi miec juz pełno robali, bo rzeczy, które wybiera ze smietników czesto sa brudne i mokre.

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:45:54] • [IP: 217.97.199.*]

pryszczate mądrale zawsze o jednym a to winni katolicy, a to zielone ludziki a tu patrzcie oni chca balowac, ja wam to mówię młodosc mija jak mgnienie wiosny po 40 juz jest po młodosci wiec nie piszcie od rana bzdur, bo nie wszyscy młodzi maja rozumki meduzy, mam wiele przykładow na to, że młodzi ludzie pomagają;chociazby w drobnych sprawach, ale wszystko jest ważne...112..a ty byłeś kochanką księdza, ze tak dokładnie wiesz o czym rozmawiaja?

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:41:54] • [IP: 80.245.178.**]

To jest cena jaką płaci za zapewnienie bytu i troski o własną rodzinę. Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:06] • [IP: 95.49.170.**] od katolików się odczep PO jEST PRZY WŁADZY

Wujek dobra rada • Niedziela [18.10.2009, 09:34:05] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:51] • [IP: 80.245.179.***] wujek pytasz skad ksiadz wie jak zycie w rodzinie bo opowiadaja mu o tym jego kochanki mężatki...DOBRE BUHAHAHAHAHA

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:33:59] • [IP: 95.129.226.**]

w czym problem?? Albert wita!! to jest ich wolny wybor!!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:27:14] • [IP: 95.129.226.**]

dba o rodzine:)

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:26:54] • [IP: 92.42.113.***]

Nie tylko w Świnoujściu są tacy ludzie.

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:20:05] • [IP: 92.42.117.***]

A gzie jest p. Agatowska ona tak bardzo dba o mieszkanicow Swinoujscia zaznacza to czesto na sesjach

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:10:50] • [IP: 92.42.113.***]

W piewszej kolejności obowiązek opieki nad starszymi ludźmi spoczywa na ich rodzinie, później na sąsiadach a dopiero na końcu na państwie - silniejszy pomaga słabszemu (konstytucyjna zasada subsydialności). Przepisy przepisami a w zyciu trzeba byc człowiekiem. Zastanawiam się czy ci, którzy użalają się nad tymi ludźmi - coś dla nich zrobili, chociaż zagadali, zainteresowali się jak mogliby pomóc. Czy tylko stosuja donos obywatelski, na zasadzie" ja to widzę, ale wy zróbcie coś"

Gość • Niedziela [18.10.2009, 09:06:46] • [IP: 95.49.170.**]

Katolików 98% i wszystko jasne !

Młodzi ze Świnoujścia • Niedziela [18.10.2009, 08:55:31] • [IP: 80.245.183.***]

Starsi są balastem w naszym życiu. My wolimy balować i palić blanty, zarywać niezłe niunie i odwalać niezłe akcje:)

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:52:29] • [IP: 80.245.179.***]

zdrowa klaudia dzis na migawce dnia

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:51:22] • [IP: 80.245.179.***]

wujek pytasz skad ksiadz wie jak zycie w rodzinie bo opowiadaja mu o tym jego kochanki mężatki

Wujek dobra rada • Niedziela [18.10.2009, 08:49:26] • [IP: 92.42.112.***]

Ksiądz na kazaniu to może mówić o pogodzie albo co napisano w bibli a nie o rodzinie ?! a z kąd on może wiedzieć jak wygląda życie w rodzinie??. .oglada TVN24.. czy czyta fakt albo super expres ??

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:49:06] • [IP: 195.80.31.***]

199, pierwszy raz w zyciu widze trafny komentarz na iswinoujscie

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:46:25] • [IP: 80.245.179.***]

panie z miejskiego osrodka pomocy rodzinie (nie wszystkie) niech sie lepiej same zajma poieka nad swoimi rodzinami

Gość • Niedziela [18.10.2009, 08:29:50] • [IP: 217.97.199.*]

Tak najczęściej jest, że znęcają się nad swoimi bliskimi, szczególnie dziećmi, a potem mają pretensje do całego świata, że nikt onich się nie troszczy. Kiedyś nawet ksiądz mówił o tym na kazaniu w kościele.

Oglądasz 51-75 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■