POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.10.2009, 07:45:26] • Świnoujście

Dlaczego nikt nie pomaga starszym ludziom?

Dlaczego nikt nie pomaga starszym ludziom?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pisaliśmy niedawno o przypadku bezdomnej kobiety, która mieszkała na wydmach. Dopiero po naszej interwencji zainteresowały się nią miejskie służby. Czytelnicy alarmują, że w Świnoujściu jest wielu samotnych i biednych starszych ludzi. Nikt nie interesuje się ich losem.

- To nie zawsze żebrzący, pijani mężczyźni – mówi jedna z naszych Czytelniczek. – Choć im też przecież należy się pomoc. Wiem jednak, że wiele osób reaguje na nich dość wrogo. Są też jednak wśród nas starsi ludzie, schorowani, który nie mają nikogo bliskiego. Zbierają śmieci, wyjadają resztki, które ktoś im ofiaruje.

W mieście jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Mają wielu podopiecznych.

- Związani są jednak górą przepisów biurokratycznych i toną w papierkowej robocie, zamiast pomagać ludziom, którzy tego naprawdę potrzebują – mówi nasza Internautka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Środa [21.10.2009, 19:15:50] • [IP: 217.97.199.*]

Nie dosc ze pan * to jeszcze robi je osobom ktorym lepiej by pomogl doniesc zakupy do domu a nie szuka kolejnego newsa do rozdmuchania sensacji.

Gość • Środa [21.10.2009, 00:29:50] • [IP: 80.245.186.***]

Obowiązkiem dzieci jest pomagać swoim rodzicom.Dzieci starszych ludzi nie mogą im pomóc ponieważ są za granicą. Komuniści ich tam wygonili. Rządy postkomuny zmusiły młodych do wyjazdu za chlebem. Tu komuchy stołki rozdali swoim. Kżdy ma swoje poletko i każdy na nim orze jak może! BRAWO DLA PANA RYFCZYŃSKIEGO, KTÓRY DOSTRZEGŁ TEN PROBLEM!

G • Wtorek [20.10.2009, 14:18:22] • [IP: 92.42.114.**]

chyba każdy normalny by poparł to co napisalem nizej. .. Pozatym czemu zamieszczane zdjecia sa tylko autorstwa pana Ryfczyńskiego ? Przeciez robi beznadziejne zdjecia a nie wspomne o ''newsach''. ..

Gość • Wtorek [20.10.2009, 08:09:40] • [IP: 80.245.185.***]

brawo! przypomnieliscie sobie ze istnieja tacy ludzie Gość • Niedziela [18.10.2009, 19:33] • [IP: 92.42.114.**] < popierdam w 100%

Gość • Poniedziałek [19.10.2009, 19:45:57] • [IP: 217.153.158.**]

A czemu * mu nie pomogl ?

Gość • Niedziela [18.10.2009, 21:23:18] • [IP: 80.245.179.***]

Dlaczego nie pomagają?? Bo nic za to nie mają !!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 20:24:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Niedziela [18.10.2009, 19:33] • [IP: 92.42.114.**] Popieram Cie!!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 19:33:08] • [IP: 92.42.114.**]

newsa napisal typ ktory zamiast pomoc tej starszej pani, pstryka jej fotki. .. zenada

Gość • Niedziela [18.10.2009, 19:02:04] • [IP: 80.245.190.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.10.2009, 18:48:46] • [IP: 217.97.199.*]

o matko i takie coś ma taką samą koncówkę kom jak ja,. ..struj i dobra materialne to mało, nawet kartofle bywaja w mundurkach, głowe ma także kapusta, ale czasami trzeba troche myslec, to nie boli!!i ta gramatyka!!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 18:25:42] • [IP: 87.205.247.*]

takich akseli, pikseli zzera rak pychy od srodka i bardzo wczesnie skoncza, bo im dobrobyt mozg zalewa...

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:48:42] • [IP: 83.168.89.*]

Babcia pewnie idzie na działke z tym dywanem i zakupami.A tu sie zrobiła afera.

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:26:13] • [IP: 80.245.189.***]

eno :D dobra sztunia :D:D epa epa

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:25:13] • [IP: 92.42.113.***]

Skoro Aksel taki szmal zarabia na naszym rynku, to znaczy, że nieźle sie tam ludziom wiedzie. A swego czasu więksszość na tym portalu beczała jacy to oni biedni i jak ciężko pracują. A co na to Urząd skarbowy? Dla mnie mogą zarabiać takie pieniądze byleby podatki uczciwie płacili. Bo wtedy państwo będzie stać na opiekę nad biednymi ludźmi:)

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:24:48] • [IP: 90.184.75.***]

ale gadacie pierdoły, a czy to kogoś wina że się nie uczyli, że nie mieli pracy, że nie doszli do czegoś że są poprostu NIKIM hahah jaki los sobie zmalowali za młodu taki mają teraz, niech się kręcą niech bedą przestrogą dla wagarowiczów i dla młodych zbirów i alkoholików !!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:24:29] • [IP: 95.209.73.**]

Ma ktos link do sesji klaudi z migawki;D

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:15:34] • [IP: 80.245.191.***]

aksel nie gnoiewaj sie ale niemogłem się powstrzymac :)

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:14:02] • [IP: 80.245.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:03:00] • [IP: 80.245.191.***]

aksel a szczena to kto? twoja babcia :)

Gość • Niedziela [18.10.2009, 14:00:36] • [IP: 80.245.191.***]

do goscia Gość • Niedziela [18.10.2009, 13:50] • [IP: 217.97.199.**] moim zdaniem masz komplekdy i powinienes sie leczyc na nogi bo na głowe juz zapózno

Aksel z Rynku • Niedziela [18.10.2009, 13:59:15] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze jedno slowo na moj temat to sie z wami szczena rozprawi!

Gość • Niedziela [18.10.2009, 13:58:41] • [IP: 195.117.222.**]

NA TYM ZDJECIU JEST RODZINA PANA * i co skasujecie to tez TO JEST 100% PRAWDA

Gość • Niedziela [18.10.2009, 13:55:54] • [IP: 83.31.190.***]

Nasze władze cieniutko martwią sie o losy starszych osób, chociaż już sami mają sporo lat?

Gość • Niedziela [18.10.2009, 13:53:23] • [IP: 77.113.88.***]

na zdejeciu jest artura babcia, pani juzwiakowa

Gość • Niedziela [18.10.2009, 13:53:22] • [IP: 62.61.46.***]

Dzieki temu zdjeciu mozna tej pani wlepic mandat za przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. A pasy kilka metrow dalej. Jeszcze bym wlepil za niezbyt plynne przechodzenie.

Oglądasz 1-25 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■