POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.10.2009, 19:19:37] • Świnoujście

Markety „zaproszone” na Warszów

Markety „zaproszone” na Warszów

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas piątkowego spotkania w filii Miejskiego Domu Kultury, mieszkańcy Warszowa dyskutowali nie tylko na temat gazoportu. Ich zdaniem Warszów pozostaje zaniedbaną pod wieloma względami częścią miasta. Chodzi m.in. o handel. Żeby zrobić zakupy w markecie muszą jechać na drugą stronę. Dlatego domagają się by także na prawobrzeżu powstały tanie markety.

Brak urozmaiconej oferty handlowej, to zdaniem mieszkańców jeden z przejawów nierównego traktowania Warszowa. Adresatem pytania czy powstaną tu sklepy tanich sieci były władze miasta. Na to pytanie nie byli w stanie odpowiedzieć ani prezdyent ani jego zastępca. Janusz Żmurkiewicz przypomniał jednak, że miasto wyznaczyło na obrzeżach dzielnicy teren pod ewentualny hipermarket ale czy powstanie to zależy wyłącznie od prywatnego właściela którejś z sieci. Mieszkańcy nie dawali za wygraną. Jak się okazuje nie zależy im na potężnym hipermarkecie ale mniejszych placówkach typu „Biedronka” czy „Netto”. Jednak, także w tym przypadku władze nie mają dla warszowian pocieszających informacji. Zastępca prezydenta Andrzej Szczodry wyjaśniał, ze zarówno w przypadku hipermarketu jak i marketu typu „Netto” decyzja o lokalizacji leży w wyłącznej gestii właściciela. Miasto może jednak dać czytelny sygnał, że posiada teren pod prowadzenie takiej działalności i – co najważniejsze – że istnieje znaczna grupa mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z placówki. W trakcie spotkania władze poprosiły mieszkańców o sporządzenie listy najpilniejszych spraw do załatwienia. Wzbogacenie oferty handlowej na prawobrzeżu z pewnością znajdzie się na tej liście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Czwartek [27.05.2010, 16:33:30] • [IP: 87.96.46.***]

Moim zdaniem to nie, mało dodatków ciasto cienkie i no nie. Ale jak komu, ja zdecydowanie nie.

Roman F • Poniedziałek [26.04.2010, 10:17:56] • [IP: 86.182.71.***]

Brak rozwoju miasta jest zwiazany z zaniedbaniem wladz od przynajmniej 50 lat, mamy plaze ale pieniadze i hotele powstaja na 2-giej stronie, bo tam mieszkaja lokalni politycy. Wystarczy podzielic na dzialki teren przy plazy a Warszow przeobrazi sie w podobne miejscowosci co Miedzyzroje czy Kolobrzeg. Jeden dobry hotel i inwestorzy przyjada. Problemem jest lobby z 2-giej strony, Warszow ma dostep do plazy bez promow, wiec restauratorzy i branza hotelarska obawia sie ewentualnej konkurencji. Wiadomo, tam gdzie praca, tam drozsze mieszkania, lepsza infrastruktura i pieniadze. Poprostu lokalne lobby nie jest zainteresowane. Jak to zmienic? Wystarczy sie zjednoczyc, wybrac swoich ludzi i przestac placic podatki, media i zbiorowy protest zrobia swoje. Swinoujscie nie moze istniec bez Warszowa, Warszow bez Swinoujscia - owszem.

Gość • Sobota [02.01.2010, 22:47:02] • [IP: 80.245.186.***]

Jeżeli jeszcze ktoś to przeczyta - na wiosnę ma się zacząć budowa Biedronki na rogu Duńskiej/Fińskiej - czyli jeden z problemów Warszowa będzie zażegnany.

Gość • Środa [14.10.2009, 23:15:30] • [IP: 86.40.119.**]

Jestem z Warszowa i będe go bronił... a to wiadomość dla tych co obrażają tą dzielnice jak nadazy sie tylko okazja. To że u nas jest taka* to jest tylko wina miasta... pieniądze od dawna są pchane w Ś-cie po drogiej stronie a jedyne co zaczęli robic od 5-ciu lat, to chodniki i plac pigal na ktorym zamontowali kamery które są prezentem od miasta. Dziekujemy!! jestescie zajbiści... Przyznam ze jedyne co mnie najbardziej wkórza jak przyjezdżam z zagranicy na wakacje to menele którzy sa praktycznie w duzej części pozostałością po tych co opuscili warszow wyjeżdżając za granice, przed tem chociarz towarzystwo bylo na poziomie i sie cos działo. A teraz w 70-ciu procentach to jacys * małolaci chodza i fiszuja jak pedalska gangsterka a jak przyjezdzamy na wakacje to sie chowaja w klatkach. JESZCZE TAM WRÓCIMY I ZROBIMY PORZĄDKI hahhaha

Gość • Środa [14.10.2009, 16:01:47] • [IP: 195.27.17.***]

siema !! co tam ?;)

Gość • Środa [14.10.2009, 15:10:54] • [IP: 93.94.191.***]

wielkie miasto zebraki pod promem i przy granicy nie mozna sie od nich ogonici slugusy niemcow

Gość • Środa [14.10.2009, 14:35:28] • [IP: 88.156.234.***]

Warszow powinien byc osobnym miastem.

Gość • Środa [14.10.2009, 14:15:48] • [IP: 93.94.191.***]

w miedzyzdrojach przy wiezdzie jest netto autem 5 mint jazdy a ci co tak bzdury pisza o warszowie to sa debile i bez mozgowcy jakby nie warszow to czesci tamtej strony zdechla by z glodu zebrali by pod niemiecka granica a tak pracuja na warszowie

Gość • Środa [14.10.2009, 12:48:52] • [IP: 88.156.232.**]

a Szopen Go im nie wystarczy ?

Gość • Środa [14.10.2009, 12:26:26] • [IP: 95.129.226.**]

chyba mieszkancy warszowa za duzo przybywaja w arionie ze widza 100% przebitki:) wiadomo ze w barze zawsze drozej:D

Gość • Środa [14.10.2009, 12:20:18] • [IP: 195.117.222.*]

jak masz jakiś środek lokomocji np. rower to fajne obiady są w stołówce przy dawnej Odrze. Duży wybór i tanio.

Gość • Środa [14.10.2009, 12:15:34] • [IP: 217.97.199.**]

JEDZENIE NA WARSZOWIE dowóz:Restauracja Pizzeria Boja Adres: Fińska 2, 72-602 Świnoujście Telefon: (091) 887-83-17 www.restauracja-boja.pl Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela: 07:00-23:00

Gość • Środa [14.10.2009, 12:05:09] • [IP: 83.21.155.***]

Pizza ok zamawiam, bez zarzutów, mają też inne jedzonko też okey!!

Gość • Środa [14.10.2009, 11:55:37] • [IP: 93.94.191.***]

trzeba samemu sprawdzić.

Gość • Środa [14.10.2009, 11:48:04] • [IP: 92.42.117.***]

a smaczna chociaz?

Gość • Środa [14.10.2009, 11:18:12] • [IP: 93.94.191.***]

Boja-pizza na wynos.

Gość • Środa [14.10.2009, 11:16:19] • [IP: 89.101.178.*]

nie nie ma, tylko arion

Rodzer Perejro • Środa [14.10.2009, 11:07:00] • [IP: 92.42.117.***]

Odbiegając od tematu, to czy są na Warszowie jakieś budy, żeby coś zjeść?? Jakiś kebab, czy coś? Zaczynam prace na drugiej stronie niedługo i nie wiem, czy można gdzieś obiad zamówić.

Gość • Środa [14.10.2009, 10:51:11] • [IP: 93.94.191.***]

sluchaj złamasie z ip 90.42.112; jezeli ciebie stary zrobił po jabolu pijany z jakąs menelka to nie znaczy ze wszyscy tak powstali tagże nie ubliżaj normalnum ludziom pajacyku tak

Ѫ • Środa [14.10.2009, 10:49:50] • [IP: 83.31.186.***]

Warszów jest w pożądku●Znam tam prawie wszystkich i tych dobrych i tych niedobrych●Mogli by tam postawić jakiś ogarnięty sklepik np. … lub … ●

Gość • Środa [14.10.2009, 09:53:30] • [IP: 83.21.161.***]

do IP 14.10.2009, 08:41 wiesz co mówisz ludzie którzy tu mieszkają inaczej widzą pewne rzeczy a nie tam" świnoujskie mieszczuchy"(cytat ma swoje znaczenie!!) odizolowane od natury etc, wróc z powrotem na Warszów np poprzez zamianę mieszkania

Gość • Środa [14.10.2009, 09:49:57] • [IP: 83.21.161.***]

Do lewy brzeg oj człowieku mało kultury mało, ja wolę spokojny warszów a nie zatłoczone bloczki z radzieckich płytek, oj niedługo będziecie stamtąd uciekali no mam nadzieję, że nie na warszów lub inne lewobrzeżne dzielnice!!

Gość • Środa [14.10.2009, 08:49:12] • [IP: 93.94.191.***]

no dokladnie a oni chca budowac na uznamie 4 netto o durnie*

Gość • Środa [14.10.2009, 08:41:00] • [IP: 217.97.199.*]

mieszkałam wiele lat na ul.Kutrowej i najmilej wspominam tamte lata, chociaż do pracy było daleko i do przedszkola, ale ludzie byli zyczliwi, mozna było pogadac posiedzieć na nabrzezu, nigdy mnie nikt mieszkania nie okradł i na sasiadow zawsze mogłam liczyc, a potem kazali nam się wynosci, bo budowa portu dali" szufladę w betonowej klatce" i kazdfy zyje jak odludek, wiec pozdrawiam mieszkanców Warszowa zyczę powodzenia, nie dajcie się!!

Gość • Środa [14.10.2009, 08:22:04] • [IP: 80.245.188.**]

Do IP... 199 tak narzekasz, to zacznij działalność, i terz narzucaj 150% marży też będziesz dorobkiewiczem, spróbuj, może uda się i tobie

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■