POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.10.2009, 09:58:53] • Świnoujście

Tablica nie zdaje egzaminu

Tablica nie zdaje egzaminu

fot. Sławomir Ryfczyński

Miasto wydało na elektroniczną tablicę z informacją o czasie oczekiwania na przeprawach promowych kilkaset tysięcy złotych. Okazuje się, że jest ona zupełnie niepotrzebna.

Kierowcy mówią, że nie zwracają na nią uwagi. Powodów jest kilka. Po pierwsze nie zawsze podawany czas jest adekwatny do rzeczywistej sytuacji.

- Przecież to się zmienia tak szybko, że pracownicy Żeglugi Świnoujskiej nie są w stanie podawać idealnego czasu – mówi jeden z kierowców.

- Poza tym co to daje? – pyta drugi – W ciągu tygodnia kierowcy spoza miasta i tak muszą jechać na Karsibór a w weekendy na obu przeprawach są ogromne kolejki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość1 • Sobota [31.10.2009, 11:18:56] • [IP: 83.21.10.**]

Lepiej było postawić tą tablicę na rondzie gdzie każdy miałby okazję się jej przyjrzeć. Teraz jest to bezsensowne, bo wypadków już było multum, gdzie kierowcy zapatrzyli się na tablicę, przychamowali i drugi samochód wjechał im w tyłek

Gość • Piątek [23.10.2009, 09:34:36] • [IP: 93.94.184.***]

łuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Gość • Poniedziałek [19.10.2009, 01:03:00] • [IP: 92.42.118.***]

Do pajaca co przeszkadzalo to ze pasarzer sie obracal to panu wyjasnie ze przepisy trafiki niepozwalaja na pobyt jednostek w czasie obrotu z powodu bezpieczenstwa awari trasteru albo maszyny to juz pan wie

Gość • Poniedziałek [12.10.2009, 15:48:31] • [IP: 92.42.116.**]

Tablica to dobry pomysł o ile jest aktualna. Wczoraj o 15.07 wracałem ze Szczecina. Na Warszowie pokazywało 40 min oczekiwania w Karsiborzu 0 - pojechałem na Karsibowy i wjechałem na 15.30. Niby wychodzi na to samo ale w Centum przy takim określeniu czasu równie dobrze mogłem stać i dłużej więc po co ryzykować skoro na Karsibora pewny wjazd za pół godziny? Nadal uważam że to dobre rozwiązanie i oby było aktualizowane na bieżąco.

Gość • Poniedziałek [12.10.2009, 09:20:31] • [IP: 80.245.186.*]

Tablica byłaby dobra, gdyby ją ktoś sensownie aktualizował. Czyli jadę na promy i jest godzina np 9.50, jest weekend, to na tablicy powinno się pokazać dla Karsiborów czas oczekiwania 40 min, a dla Warszowa 10. Ale tak nie jest. Dla obu pokazywane jest 0 minut.

Gość • Niedziela [11.10.2009, 21:26:13] • [IP: 83.21.18.**]

Oczywiście, że to tandeta. Zresztą pomysł zakupu takiej rzeczy wyszedł z inicjatywy wiceprezydenta miasta. No sam fakt mów za siebie. Nieodpowiedni człowiek to naganny zakup

Gość • Niedziela [11.10.2009, 09:44:22] • [IP: 80.54.123.**]

600 tysiecy?? czemu we wszystkich takich inwestycjach jak to, czy monitoring, koszty zawyżone są około 10 cio krotnie od cen realnych ? GDZIE JEST NIK ?

fred • Niedziela [11.10.2009, 02:34:55] • [IP: 83.19.184.***]

tablica jakoś działa, ale chyba faktem jest że podobnie jak większość inwestycji - niedopracowana, a przeprawa promami to jedna wielka strata czasu.

Gość • Sobota [10.10.2009, 22:43:53] • [IP: 217.97.199.*]

Dupa nie udogodnienie.Bronią tematu ci co maczali w tym łapy.Za 600 tyś. można było zrobić wiele potrzebniejszych rzeczy w mieście ale jak zwykle rządzący wiedzieli lepiej co potrzebniejsze.Skandal!!Szkoda że mieszkańcy na takie lepy idą.

Gość • Sobota [10.10.2009, 22:34:03] • [IP: 92.42.118.***]

To największy pomnik zaprzeczenia mądrości (czyli g...) ostatnich lat. Konstrukcja jak dla dźwigu kilkudziesięciotonowego, a na niej tabliczka koloru zielonego. Powinna być wpisana do księgi rekordów.

Gość • Sobota [10.10.2009, 22:13:55] • [IP: 88.156.234.***]

Za Modrzejewskiej 20, za drogocenna tablice i za inne zle zrobione inwestycje rozliczyc i przykladnie ukarac odpowiedzialnych !.

Gość • Sobota [10.10.2009, 21:54:59] • [IP: 217.97.193.***]

Wiadomości z tablicy to alternatywa dla mieszkańców Świnoujścia który prom wybrać, dla mnie bomba. Polecam jeszcze kamery na przeprawach w komórce, można z trasy zobaczyć na żywo gdzie większa kolejka.

Gość • Sobota [10.10.2009, 21:21:19] • [IP: 80.245.184.**]

ale ta tablica sluzy mieszkancom, a ze przejezdni nie maja z niej pozytku, to juz ich problem. nie oni za nia placili, tylko my!

Gość • Sobota [10.10.2009, 21:05:31] • [IP: 92.42.114.***]

Kilka dni temu wjechałem na Bielika w centrum. Wg rozkładu jazdy prom powinien był odbić o 18.40. Ale ponieważ na wysokości terminalu - a więc w odległości bezpiecznej dla kursu Bielików - manewrował któryś z promów wracających ze Skandynawii panowie promiarze uznali, że mają czas. O 18.43 zadzwoniłem do dyspozytora Żeglugi i zapytałem, czy obowiązuje ich jakiś rozkład jazdy. Odpowiedział, że oczywiście obowiązuje, ale w tej chwili 18.40 dopiero dochodzi. Wyszło na to, że jeszcze 10 minut wcześnie, w domu, mój zegarek chodził idealnie, a popsuł się dopiero na promie. Powiedziałem facetowi, że dla mnie jest pajacem i przerwałem połączenie. Śpieszyłem się do pracy, więc zapytałem wchodzącego na prom osiłka - wcześniej ucinającego sobie na pomoście gadulca z kolesiami z porzedniej zmiany - kiedy w końcu wystartujemy. Koleś odpowiedział mi, że wystartujemy jak zadzwoni dzwonek. Skwitowałem to siarczystym: Bardzo, k...a, dowcipne. Na to osiłek warknął w moim kierunku: coś ci się nie podoba? A no nie podoba, koleś.

Gość • Sobota [10.10.2009, 20:30:53] • [IP: 92.42.116.**]

korzystam czesto z tej tablicy i zawsze sie sprawdzalo

major Bien • Sobota [10.10.2009, 20:26:20] • [IP: 148.122.35.***]

Tablica to bardzo dobra i potrzebna rzecz.To bardzo wazny interes spoleczny.Adam Malysz mial nazwe firmy ktora wyprodukowala nasza tablice informacyjna na klapie marynarki podczas Jubileuszu 90 lecia PZN ktory odbyl sie w Wieliczce.Mysle ze to wazny moment aby zamknac jadowite usta ludzi ktorzy nie powinni nosic imienia mieszkanca Swinoujscia.Niech zyje prezydent Zmurkiewicz.

IC • Sobota [10.10.2009, 20:12:00] • [IP: 83.17.236.***]

Fakt. Ta tablica w sumie niczemu nie służy. Jeśli muszę jechać na prom to przecież nie zawrócę z tego miejsca tylko dlatego, że czas oczekiwania na przeprawę jest 20, 40, 60 minut. .. Innej drogi i tak nie ma. No chyba, że przez Niemcy, ale to ani krócej, ani taniej. Póki pomysłodawcy takich" inwestycji" jak owa tablica informacyjna nie będą rozliczani personalnie - pieniądze, które można by wydać o wiele mądrzej - wyrzucane będą w błoto. A przecież są to nasze pieniądze. ...

Gość • Sobota [10.10.2009, 19:32:35] • [IP: 80.199.100.***]

Zbudowac tunel ile lat my mieszkancy mamy jeszcze czekac mamy XXI wiek budowa tunelu rozwiazala by na dobre problem kolejek wie to kazdy.APEL DO WLADZ TEGO MIASTA ZROBCIE COS WKONCU!

Gość • Sobota [10.10.2009, 19:25:40] • [IP: 92.42.117.**]

Jednej informacji tylko tam brakuje - p której odpłynie Karsibór, zwłaszcza w sobotę wieczorem lub w niedzielę. Bo 20 - 4- min na Bieliku oznacza czekanie 2-3 promy, ale jak Karsibór pływa co godzinę to i tak nie opłaca się tam jechać.

Gość • Sobota [10.10.2009, 18:57:34] • [IP: 195.117.222.***]

Wielokrotnie korzystałam z informacji zawartej na tablicy. Dziękuję.

Gość • Sobota [10.10.2009, 18:47:31] • [IP: 92.42.112.***]

głupoty wyświetlają na tej tablicy jak pisze 20 min. to znaczy 3 promy

Gość • Sobota [10.10.2009, 17:36:28] • [IP: 88.156.232.***]

ja też twierdzę, że tablica to dobra rzecz

Gość • Sobota [10.10.2009, 16:20:31] • [IP: 217.97.199.*]

Pozytywne opinie o tablicy wpisują jej pomysłodawcy.

ryynio • Sobota [10.10.2009, 16:07:02] • [IP: 83.249.18.**]

dobrze ze jeszcze nie bylo wypadku przez ta tablice...tyle informacji stresuje tylko kierowców, i rzeczywiscie wiekszosc nie ma alternatywy, bo i tak musi na karsibór..hehe, a tablica daje falszywa nadzieje ze mozna wybrac bardziej optymalny kierunek

Gość • Sobota [10.10.2009, 15:50:09] • [IP: 91.6.248.**]

dla mnie tablica spoko tylko kiedy ten tunel:/??

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■