POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.10.2009, 18:21:51] • Świnoujście

Opowiedzą o gazoporcie

Opowiedzą o gazoporcie

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w najbliższy piątek, 9 października zainteresowani mieszkańcy będą mogli zadawać pytania w sprawie przygotowywanej ogromnej inwestycji na prawobrzeżu – gazoportu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w sali filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie.

W spotkaniu wezmą udział reprezentanci inwestora – spółki Polskie LNG. To kontynuacja akcji informacyjnej, która rozpoczęła się już dwa lata temu, wkrótce potem jak w grudniu 2006 roku spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogłosiła decyzję o lokalizacji inwestycji w naszym porcie. Przez pewien czas spotkania odbywały się regularnie, raz w miesiącu, a nawet częściej. Do punktów informacyjnych po obu stronach miasta przychodziło z początku wielu zainteresowanych, przede wszystkim zatrudnieniem - na budowie albo już po rozpoczęciu eksploatacji terminalu. Z czasem frekwencja malała bo i niejasności ubywało. Obecnie, gdy przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych wkroczyły w decydującą fazę zarząd Polskiego LNG postanowił wznowić akcję
informacyjną.

Inwestorowi zależy żeby informacje na temat budowy i eksploatacji przyszłej bazy były rzetelne i skutecznie zapobiegły rozpowszechnianiu nieprawdziwych wiadomości lub wręcz plotek. Polskie LNG posiada aktualnie swoją centralę na warszawskiej Woli ale (w związku z postępującymi przygotowaniami do rozpoczęcia właściwej budowy) jej przedstawiciele będą coraz częściej przebywać w Świnoujściu.

W piątek przyjadą specjalnie z myślą o rozwianiu wątpliwości mieszkańców prawobrzeża, którzy są już od dłuższego czasu świadkami zmian pejzażu na przyszłym placu budowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [10.10.2009, 00:46:32] • [IP: 195.80.31.***]

na szczescie wy, prezesi z warszowa, macie mniej niz 0 do gadania w tej sprawie :)" w kupie sila", ale wasza kupa niech najpierw powyciaga slome z butow i dokonczy podstawowke

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:33:29] • [IP: 83.21.147.**]

ALE BZDURY GADALI BĄDŹ TEŻ WYMIGIWALI SIĘ OD PYTAŃ LUB CO GORSZA NIE ODPOWIADALI NA PYTANIA!!NO I TEN IRONICZNY UŚMIECH PANÓW ŻMURKIEWICZA I TEGO SIWEGO NIE WIEM JAK ON SIĘ NAZYWA!!POD KONIEC PREZES POLSKIEGO LNG WIDAĆ MOCNO JUŻ ZDENERWOWANY STARAŁ SIĘ UCIĄĆ" ROZMOWĘ" PO PROSTU ŻENADA ALE FREKWENCJA SIĘ LICZY TAK TRZYMAĆ PROSZĘ PAŃSTWA Z WARSZOWA, W KUPIE SIŁA POKAŻMY, ŻE JESTEŚMY MOBILNYM ELEKTORATEM I DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ DZISIEJSZYM KICIARZOM KTÓRZY JAKBY Z WIELKIEJ ŁASKI CZYTAŁ CO BYŁO ZROBIONE NA WARSZOWIE LUB CO BYĆ MOŻE BĘDZIE ZROBIONE!!ZBIERAŁO MNIE NA ODRUCHY WYMIOTNE...PRZEPRASZAM ZA SŁOWA!!

Gość • Piątek [09.10.2009, 17:49:16] • [IP: 217.97.199.*]

ha, ha, ha, dawno się tak nie uśmiałam!!opowiedzą co będa chcieli anie to bezie!!

Gość • Piątek [09.10.2009, 12:01:08] • [IP: 80.54.123.**]

LUDZIE Z WARSZOWA MAJĄ DOKŁADNIE TYLE DO POWIEDZENIA CO POWINNI CZYLI NIC. TO JEST PRZEDSIĘWZIĘCIE NA SKALE NARODOWĄ I NIKT NIE BĘDZIE BRAŁ POD UWAGĘ ZDANIA GARSTKI TUBYLCÓW

Gość • Piątek [09.10.2009, 10:08:06] • [IP: 83.15.113.**]

spotkanie nie jest z inicjatywy prezydenta tylko na życzenie mieszkańców organizuje je Zarząd Osiedla Warszów i gdyż mieszkańcy martwią się jak to będzie wyglądać po rozpoczęciu budowy i o swoje bezpieczeństwo

Gość • Piątek [09.10.2009, 02:10:42] • [IP: 83.21.161.**]

ŻMURKIWEICZ ZNÓW BAJKI BĘDZIE OPOWIADAŁ W KOŃCU WYBORY IDĄ, ALE MAMY DO NIEGO DOŚĆ TRUDNE PYTANIA, OBY SIĘ NIE" ZAINDYCZYŁ"!!JAK KTOŚ DOBRZE POWIEDZIAŁ, LUDZIE Z WARSZOWA NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA, ALE ROBI SIĘ TAKI CYRK POD PUBLIKĘ I NIC WIĘCEJ!!

Gość • Czwartek [08.10.2009, 21:50:57] • [IP: 86.128.224.**]

boum bum bum

Gość • Czwartek [08.10.2009, 20:57:46] • [IP: 92.42.114.***]

pascie moje owieczki, ludzkie barany meeeemeeeee

Gość • Czwartek [08.10.2009, 20:48:37] • [IP: 93.94.191.**]

a mnie sie krajobraz podoba lubie popatrzec na ciezki sprzent

Gość • Czwartek [08.10.2009, 20:22:50] • [IP: 92.42.112.***]

Warszów bedzie piekniejszy bardzo duzo ludzi bedzie to budowac beda wynajmowac mieszkania dziewczyny beda mialy w koncu w czym przebierac po roku przybedzie dzieci bedzie drugie ladne miasto dodatkowo zbuduja żłobek przedszkole i nowa szkole co tam wiecej trzeba?!

Gość • Czwartek [08.10.2009, 20:20:06] • [IP: 195.117.222.*]

ciekawi mnie co się stanie z obiektem militarnym który znajdował się na terenie tejże wycinki, jest tam bodajże maskownica wagonów, wygląda tak że z jednej strony jest ogromny nasyp z pozostałościami fundamentów, i prostopadle od tego nasypu w stronę portu biegną wały ziemne z miejscem na tory pośrodku

episode • Czwartek [08.10.2009, 19:50:10] • [IP: 92.42.118.**]

Szkoda ze nie w Przytorze na przystanku

Gość • Czwartek [08.10.2009, 19:44:08] • [IP: 217.97.199.**]

MIASTO NAM PIĘKNIEJE...

Gość • Czwartek [08.10.2009, 19:36:19] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [08.10.2009, 19:33:41] • [IP: 80.245.178.**]

www.planowo.pl/pokaz/2302/warto_mieszkac_na_w
si

Gość • Czwartek [08.10.2009, 19:30:26] • [IP: 80.54.123.***]

Frekwencja mała bo ludzie dobrze wiedzą, że nie mają tu nic do gadania, moga tylko obserwować jak rośnie im za oknem gigantyczny SYF

Gość • Czwartek [08.10.2009, 18:58:31] • [IP: 80.245.178.**]

Były góry były lasy i chroniło to nas przed wiatrem i wodą, teraz jak pójdzie po tym równym terenie to aż strach. A takie ładne domki na warszowie pobudowali.

Gość • Czwartek [08.10.2009, 18:49:46] • [IP: 80.245.178.**]

Byłem tam dzisiaj i przyznaję, że tam jest ślicznie :)

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■