POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.10.2009, 20:31:04] • Świnoujście

Duszące sąsiedztwo

Duszące sąsiedztwo

fot. Czytelnik

Czad to słowo kojarzące się nam albo z londyńską albo też górnośląską aglomeracją. Okazuje się jednak, że duszący dym może dokuczać w mieście o uzdrowiskowym charakterze, w dodatku w dzielnicy kojarzącej się każdemu z willami otoczonymi ukwieconymi ogródkami. A jednak...

To zdjęcie przesłał nam mieszkaniec spokojnej dzielnicy z dala od centrum Świnoujścia. Wokół niska zabudowa jednorodzinna, mnóstwo zieleni, małych przydomowych ogródków. Myli się jednak ten kto sądzi, że okolice ulic Małopolskiej, Wielkopolskiej, Markiewicza to oaza wolna od cywilizacujnych utrapień. Jeden z mieszkańców napisał do nas, że zimą w niektórych miejscach nie da się nawet przewietrzyć mieszkania bo duszący dym zaraz wdziera się do mieszkań. Internauta postanowił pokazać jak wygląda jego dzielnica wieczorem. Zdjęcia robił z jednego ze spółdzielczych wieżowców przy ul. Markiewicza. Radek nie wie kogo mógłby prosić o interwencję.Napisał do nas. My zaś wiemy, że w terenie zabudowanym obowiązują normy emisji gazów i pyłów. Obecnie dotyczy to nie tylko wielkiego przemysłu. Poddajemy sprawę pod rozwagę odpowiednim inspektorom. Sprawa to o tyle pilna, że zbliżająca się zima i konieczność ogrzewania domów sprawią, że coraz więcej kominów „wypluje” masę duszącego dymu.


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 129

leszcz • Piątek [09.10.2009, 09:56:59] • [IP: 80.54.123.***]

A na Rycerskiej rodzinka paNstwa Kucz...jak dopier..i do pieca, to przez następne 20 min, trzeba szybko okna zamykać, tak wali i taki dym. Czy to czad...? Pewnie tlenek węgla też w ów dymie występuje, ale nie on tworzy ten dym i smród (przecież jest bezwonny i niewidoczny). Często po prostu do pieca wrzucaja różne gó..a i stąd ten efekt!

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:50:32] • [IP: 80.245.189.***]

Wyburzyc te bloki lokatorow na warszow

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:49:41] • [IP: 80.245.191.***]

a najwiecej syfu palą na działkach ochlaptusy

MAŁY I DUŻY • Piątek [09.10.2009, 09:44:23] • [IP: 83.21.23.**]

WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU ! CZY, BUDOWA WYSOKICH BLOKÓW MIESZKALNYCH W DZIELNICY, ZNANEJ OD WIEKÓW Z ZABUDOWY NISKIEJ, T.J. DWUKONDYGNACYJNYCH DOMÓW JEDNORODZINNYCH - NIE JEST PRZYPADKIEM POWODEM TYCH UTRAPIEŃ ? KTO BYŁ TAKI " NIE/PRZEWIDUJĄCY" I WYDAŁ POZWOLENIE NA BUDOWĘ (WARUNKI ZABUDOWY) NA TEGO TYPU WYSOKIE OBIEKTY W TEJ DZIELNICY ?

Wujek dobra rada • Piątek [09.10.2009, 09:44:02] • [IP: 92.42.112.***]

podłączyć do sieci miejskiej i po problemie

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:37:24] • [IP: 80.245.189.***]

drewno tez * przeszkadza

małagosia • Piątek [09.10.2009, 09:34:25] • [IP: 195.117.222.**]

PRAWDA, PRAWDA I JESZCZE RAZ PRAWDA. Niestety mieszkam w tej dzielnicy.

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:27:47] • [IP: 80.245.189.***]

zimno sie robi

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:26:39] • [IP: 92.42.116.**]

a ja głupi suszone drewno kupuję niepotrzbnie skoro mam jeszcze ze 6 nie potrzebnych zużytych opon, teraz to dopiero zaoszczędzę na kasie! Jadnak czasami dobrze poczytać debilne komentarze debilnych leszczy na forum:)

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:25:30] • [IP: 89.108.233.***]

ale kazdy by chcial miec domek z kominkiem :)

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:17:00] • [IP: 80.245.176.***]

Codziennie rano nad ulicami Mazowiecka, Wielkopolska, Markiewicza

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:15:19] • [IP: 80.245.189.***]

jestesmy bezradni na glopote *

Gość • Piątek [09.10.2009, 09:13:06] • [IP: 193.200.150.***]

Co tu dużo gadać, jesteśmy wobec syfiarzy palących śmieci bezsilni. Przecież gdyby zaczęli palić gazem lub koksem zabrakło by im na gorzałę, a do tego nie mogą dopuścić

Gość • Piątek [09.10.2009, 08:29:39] • [IP: 80.245.189.***]

a jakie sa normy emisji spalin?bo mam jeszcze kilka opon do spalenia

Gość • Piątek [09.10.2009, 08:27:07] • [IP: 195.117.222.**]

mieszkam na tym osiedlu dosc dlugo. niestety nie tylko zima jest pelno dymu. jest pewien osobnik ktory pali w piecu opony i inne smiecie wyobrazcie sobie co wtedy wylatuje z jego komina!! z checia podam jego dane bo zgloszenia do strazy miejskiej nic nie daly!

Gość2 • Piątek [09.10.2009, 08:25:00] • [IP: 92.42.117.***]

Nie tylko osiedle zachodnie dotknięte jest tym problemem, również w centrum zimą piece i dym czarny jak smoła a latem gril bo im wolno, bo mają 1 m podwórka i nikt z tym nic nie robi. Ja osobiście nie uważam naszego miasta za uzdrowisko, chyba że jest to śmieciowisko. Pozrawim

Gość • Piątek [09.10.2009, 08:05:30] • [IP: 80.54.123.***]

popieram przedmówce w 100%.

Gość • Piątek [09.10.2009, 08:00:41] • [IP: 77.254.54.***]

niestety, poprzedni gosc ma racje...

Gość • Piątek [09.10.2009, 07:34:20] • [IP: 83.11.146.**]

w tym Kraju wszystkim, wszystko przeszkadza, ale gówna wokół bloków po pieskach, zasrane trawniki, place zabaw dla dzieci w gównach kocich i piesków, zachlapane olejami silnikowymi parkingi osiedlowe, oplute windy, obszczane klatki, powybijane szyby na klatkach, pourywane zamozamykacze, porysowane klatki schodowe, źle zaparkowane samochody na parkingach, głośna muzyka w mieszkaniach w blokach, darcie gęby na cały blok, pety rzucone na chodnikach-TO NIKOMU NIE PRZESZKADZA, ale, że ktoś rozpali piec to już przeszkadza. Zależnie od pogody (ciśnienie) dym będzie szybko ulatniał się ku górze, albo snuł powoli...a malkontenci już wiedzą, że to śmieci (lepiej je spalić niż wywalić).

Gość • Piątek [09.10.2009, 07:30:39] • [IP: 80.54.123.**]

To prawda, zimą nie da się przewietrzyć mieszkania.Czym Ci ludzie palą w tych swoich domkach?!

Gość • Piątek [09.10.2009, 07:25:39] • [IP: 83.11.146.**]

...to nie wina, że ktoś ma dom. To ceny opału zmuszają do palenia czym się da (oferta piców co, które spalają wszystko jest co raz większa). Wytworzenie 1 kw ciepła z nośnika energii (olej, gaz, węgiel, koks itp) w Polsce jest jedno z najdroższych w Europie (po Danii i Szwajcarii)Chciałem być ekologicznym użytkownikiem domu jednorodzinnego, wykonałem instalacje c.o. na olej opałowy (miałem otrzymywać dopłaty za ekologię)- a tu gó..o prawda, olej podrożał jak cholera...i co po ekologii?? W Austrii za opalanie domu olejem opałowym otrzymujesz dopłatę w formie niskiej ceny zakupu oleju opałowego na potrzeby grzewcze.

Gość • Piątek [09.10.2009, 03:02:36] • [IP: 88.156.233.***]

zapraszam wszystkicha madrych na rejonu zachodniego zobaczycie sami jak jest fajnie wieczorami jak pajace pala hu. ... wie czym wlasnie jest tak przejeba... ze nie mozna okna otworzyc smierdzi w calym pokoju wpierd... im kary moze sie kowr... naucza plaic tym czym powinni

Gość • Piątek [09.10.2009, 01:30:21] • [IP: 217.97.193.***]

Dziękuję za ten artykuł. Ludzie to jest mit, że w Świnoujściu fajnie jest miec dom. Bzdura! Na Mazowieckiej, Wielkopolskiej, Małopolskiej i Markiewicza nie da się mieszkać. Wczesną wiosną jesienią i zimą nie da się okna otworzyć. Niby takie wielkie wielkie państwo tam mieszka co" do bloku by nigdy nie poszli" a w piecu palą opony i plastiki, aż czarny albo biały gryzący dym leci, a jak mają wczasowiczów albo ekipy budowlane to ich śmieci (skóry od kiełbas, kawłki chleba i inny szajs do pojemnika na butelki PET wrzucają. Szkoda, że w naszym mieście powołane służby z tym porządku nie robią.

Gość • Piątek [09.10.2009, 01:29:55] • [IP: 174.142.104.**]

I To jest właśnie polityka żmurasa. PEC mógłby podciągnąć swe rury w okolice Małopolskiej. Ale przecież żmuras i jego kolesie mają udziały na byłym polu namiotowym. Więc PEC dostał rozkaz pociągnąć olbrzymią rurę aby paru cwaniaków miało taniej. Wydano kilka milionów złotych na deficytowe przedsięwzięcie a teraz brak na inwestycje miejskie. Ale jak tak patrze na mieszkańców to oni chyba lubią być w dupe kopani. Bo im bardziej żmuras nimi gardzi, im mocniej kopie po ich tyłkach tym więcej na niego głosują!

Gość • Piątek [09.10.2009, 01:15:33] • [IP: 95.129.226.**]

ojejujeju:D

Oglądasz 51-75 z 129
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■