POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.10.2009, 21:20:28] • Świnoujście

Posadzili nowe drzewka

Posadzili nowe drzewka

fot. Sławomir Ryfczyński

Pisaliśmy na naszym portalu o zeschniętych drzewkach przy ulicy 11 Listopada. Posadzone kilka miesięcy temu nie przyjęły się. Teraz na ich miejscu pojawiły się nowe rośliny.

Drzewka sadzi ekipa wynajęta przez firmę UBB. Niemiecka spółka zobowiązała się je posadzić w zamian za wycięcie odcinka lasu przy ulicy Wojska Polskiego (pas, gdzie położono torowisko).

- Wyschły już po kilku tygodniach od posadzenia – mówią mieszkańcy. – Były zbyt płytko wkładane w ziemię albo ktoś je zapomniał podlewać.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Sobota [10.10.2009, 17:48:06] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:54] • [IP: 92.42.117.**]-co ty u mnie psy oszczywają murek to on zamiast urosnac, się aż dymi tak go te szczochy palą.Podlewaj cobie psim moczem kwiatki i powodzenia.

Ѫ • Sobota [10.10.2009, 15:41:28] • [IP: 83.31.190.**]

To może niech posadzą sztuczne drzewka, to nie uschną?!

Gość • Sobota [10.10.2009, 12:48:20] • [IP: 217.97.193.***]

Faktem jest, że sadzone w mieście drzewa często wypadają. Wydaje mi się, że firmy wykonujące tą usługę popełniają systematycznie błędy, ale nie usiłują dociec jakie. Zapewne też brak im nadzoru ze strony zleceniodawcy i płatnika, w przeciwnym razie już dawno polepszył by się standard tej usługi. I dygresja do kogoś kto twierdzi poniżej, że " psi mocz nawozi drzewka " : jeżeli tak uważasz to swoje rośliny np. kwiatki lub też drzewka podlewaj moczem może być i psi.

Gość • Sobota [10.10.2009, 12:15:10] • [IP: 95.129.226.**]

a miejski ogrodnik(byly ochroniarz) roman gdzie jest??

STUDENT • Sobota [10.10.2009, 09:04:49] • [IP: 83.21.43.***]

Cz. II Czy administracja miejska może narzucić wielkość oraz gatunki drzew sadzonych zastępczo? Oczywiście, że może. Obowiązuje tu zasada, że wyłącznie udane nasadzenia zastępcze zwalniają z opłaty za wycinkę. Przyjęcie odmiennej koncepcji oznaczałoby, że wnioskodawca może uniknąć opłaty za wycinkę - sadząc „byle co” i „ byle jak”, nie dbająć też o skutek. Organ administracji miał więc prawo nie wydać zezwolenia warunkowego i wydać zezwolenie „proste”, wg którego w ciągu 14 dni należało wnieść opłatę w całości. Wydając zezwolenie uwarunkowane nowymi nasadzeniami, miał też prawo narzucić wielkość oraz gatunki drzew, sadzonych zastępczo. A WIĘC ZNOWU KLAPA, ZNOWU JESTEŚMY NA POCZĄTKU DROGI, A ZWININIŁY JAK ZWYKLE. .. - KRASNIOLUDKI !

STUDENT • Sobota [10.10.2009, 09:02:41] • [IP: 83.21.43.***]

CHROŃMY PRZYRODĘ ! Cz. I Warunkowe zezwolenia na usuwanie drzew i krzewów. Art. 83 ust. 3 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U nr 92, poz. 880, ze zm.) przewidział możliwość udzielenia zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu, uwarunkowanego przesadzeniem lub nasadzeniem zastępczym. Organ wykonawczy (wójt) miał do wyboru: przesadzenie albo nasadzenie zastępcze. Obowiązująca ustawa określa, że liczba nasadzenia zastępczego nie może być mniejsza niż liczba usuwanych drzew lub krzewów. Wydając zezwolenie należało więc kierować się „zdrowym rozsądkiem” i znaną w prawie ochrony środowiska – „zasadą proporcjonalności”, która sugeruje, że proporcja 1:10, to jest dziesięć nowych nasadzeń za jedno usuwane drzewo - jest do zastosowania ! Wiadomo przecież, że wartość przyrodnicza dojrzałego drzewa - jest nieporównywalna z wartością 2 lub 3-letniej sadzonki. Uzasadnione było zobowiązanie - do nasadzeń zastępczych w liczbie większej, a nawet znacznie większej od liczby usuwanych drzew.

Gość • Sobota [10.10.2009, 00:51:42] • [IP: 195.117.222.***]

To przecież proste - jak Niemcy nie dbali to im drzewka uschły...

Gość • Piątek [09.10.2009, 23:36:38] • [IP: 80.245.188.***]

Po posadzeniu tych drzew przyszedł gorący okres, bez deszczu a miasto nie podlewało w wystarczającej ilości i dlatego drzewka uschły. Powiadamiałem media o zagrożeniu ale jak widać bez efektu. A Niemcy : jeżeli ich pobyt czy inwestycje przynoszą więcej korzyści niż szkody i nie wykluczają naszych rodzimych przedsiębiorców to duży plus. Hotele, restauracje i sklepy mają korzyść ale komunikacja czyli przewóz osób (autobusy, autokary, taksówki) z pewnych przewozów są przez niemieckie firmy wykluczane.

Gość • Piątek [09.10.2009, 23:22:03] • [IP: 80.245.185.**]

Nikt się nie pozabija, ale mentalność NASZA to wstyd !!

Gość • Piątek [09.10.2009, 23:16:11] • [IP: 80.245.179.***]

To co?? ?? z powodu tych drzewek pozabijacie się w tych komentarzach?

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:54:17] • [IP: 92.42.117.**]

Psi mocz to raczej nawozi drzewo a nie mu szkodzi. Poprzednie uschły, bo została na nich zniszczona kora w czasie koszenia trawy. Co było dowiedzione na tym portalu, a o czym autor zapomniał napisać w tym tekście.

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:43:57] • [IP: 217.97.199.*]

to zatrudnijcie mnie do podlewania tych drzewek i pozostalej zieleni za 1200 do lapki i dzystko bedzie pieknie kwitlo :)

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:42:41] • [IP: 80.54.123.***]

Każdego dnia te biedne drzewka są obszczywane przez wiele psów i los tych nowo posadzonych jest też raczej przesądzony.

Do 178 • Piątek [09.10.2009, 22:08:42] • [IP: 80.245.185.**]

Chyba mało żyjesz ;-) Gdyby nie oni to to miasto by zdechło bez stałej przeprawy.Wywalcie wszystkich niemców a sami zobaczycie.Miasto umrze.Tylko oni tu jeszcze kręcą jakąś koniunkturę.Zapytaj tych parę osób z rynku z czego żyją ? Te drzewka to tylko nawiązka za to że zbudowali kolej do ciemnogrodu ;-(

Gość • Piątek [09.10.2009, 22:00:33] • [IP: 80.245.190.**]

twój tornister wygląda jak karnister

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:52:55] • [IP: 80.245.178.**]

Wszystko co niemieckie powinno uschnąć na polskim gruncie.

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:50:09] • [IP: 80.245.180.**]

Jaki grunt bez przetargu pod sadzone drzewka. Nic z tego nie rozumię

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:40:34] • [IP: 80.245.190.*]

Nie ma takiej opcji, zeby na cele komercyjne gmina mogła przekazywac grunt bez przetargu. Radni nie mogli nawet takiej Uchwały głosować. żmur powinien miec już dawno postawiony zarzut sprawstwa kierowniczego, bo to on podsuwa radnym różne wałki do przeglosowania, bo dobrze wie, że oni nie wykazuja nawet zdrowego rozsądku, a co dopiero mówic o znajomosci prawa.

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:34:54] • [IP: 80.245.185.**]

Sprostowane to jest prywatna kolej nie mylić z DB.UBB jedzie z Zussow lub Straslundu.

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:31:34] • [IP: 80.245.185.**]

Bzdura.Ta kolejka to dobra inwestycja.Fakt długo jedzie ale wracałem nią z Hamburga i wysiadłem pod domem.Wolę to niż milion promów.

Gość • Piątek [09.10.2009, 21:25:39] • [IP: 80.245.190.*]

3, 6 ha lasu za marne drzewka, których i tak nie ma kto pielęgnowac. Niezgodna z Ustawa /niewazna/ Uchwała Rady Miasta na podstawie której UBB dojechała do 11 Listopada. To sa interesy prezia. Handełe, handełe.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■