POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.10.2009, 07:22:04] • Świnoujście

Pieniądze na stypendia sportowe przyznano nielegalnie?

Pieniądze na stypendia sportowe przyznano nielegalnie?

fot. Czytelnik

Praca powołanej przez Prezydenta Świnoujścia komisji stypendialnej wydaje się być niewłaściwa. Jej niektórzy członkowie, nie przychodząc na zebrania, powodują, że przyznawanie stypendiów staje się nielegalne.

Komisja ta została powołana zarządzeniem nr 6/04 z dnia 8 stycznia 2004 roku w składzie pięciu osób. Kilkoma późniejszymi zarządzeniami, z których ostatnie jest datowane na 27 stycznia 2009 roku prezydent zmieniał jej skład, nie zmieniając liczebności, jak również nie przewidując jej pracy w mniejszym składzie.

Lektura ostatniego protokołu komisji, dotyczącego przyznania stypendiów uzdolnionym dzieciom na II półrocze bieżącego roku, ujawnia fakt, że w posiedzeniu brało udział tylko trzech jej członków. A nie pięciu, zgodnie z zarządzeniem!

Kilkoro radnych podczas ostatniej sesji próbowało przeforsować analizę pracy tej komisji i legalność przyznawanych stypendiów, przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta Świnoujścia.

Po żarliwie wygłoszonych słowach oburzenia przez przewodniczącą komisji stypendialnej, która jest również przewodniczącą Komisji Rewizyjnej RM, wniosku tego nie poparła większość radnych.

W tej sytuacji mamy nielegalnie przyznane stypendia na kwotę 30.514 złotych. Trzeba je będzie zwrócić. Kto to zrobi? Dzieci, czy nieodpowiedzialni i leniwi urzędnicy? Możemy dodać, że nikt z nas nie jest za zabieraniem pieniędzy dla młodzieży, ale należy to wykonywać zgodnie z prawem.


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 119

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:43:33] • [IP: 93.94.184.***]

Spokojnie, spokojnie. Nikt nie będzie płacił. Zbierze się rada najmądrzejszych z wielkimi długopisami i ogromną miotła. Napisze się, że jest OK, sprawę zamiecie się pod dywanik a jak ktoś będzie się sadził to się go opluje. Pozdrowienia dla wszystkich państwa z komisji oraz pana Sujki - osób, dla których dobro dzieci i sport są najważniejsze. Osób, dla których przynależność partyjna jest nieważna. W końcu osób, które z oddaniem pracują dla społeczności lokalnej i nie powodują antagonizmów w naszym jakże uroczym i spokojnym mieście - mieście gdzie wszyscy mają szansę.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:38:17] • [IP: 217.97.199.*]

kochani ziomale trzy nazwiska zmiana pokolenia, dlaczego na tej naszej njpiekniejszej wyspie jaka dostalismy od natury nic sie nie zmienia od 60 lat?o matko przecież ja tylko pytam

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:35:01] • [IP: 195.117.222.***]

Do komisji nie powinny wchodzić osoby podległe sobie jak w przypadku Smiałkowskiej i Masłowskiej. Takie osoby szybciej się dogaduja.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:06:40] • [IP: 80.245.183.**]

Oczywiście że urzędnicy mają to spłacić a nie rodzice. Jeżeli rodzic ma na papierku że dostało dziecko stypendium i może z niego dobrowolnie korzystać to z jakiej racji rodzic ma płacić za nie dopatrzenie i za głupotę urzędników ;O. Że oni mają klapki na oczach to ich problem, to nie jest wina dzieci ani ich rodziców tylko tych nieodpowiedzialnych urzędników, żaden rodzic nie znajdzie teraz jakiś kilku złoty a nawet tysięcy na spłacenia tego stypendium. Ale jak znając nasze Polskie prawo to rodzice będą musieli to spłacać.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:00:50] • [IP: 213.156.101.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:56:21] • [IP: 87.60.247.***]

Zmurek zmurek zmurek to do ciebie! www.youtube.com/watch?v=oA7brJMpkrs

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:54:34] • [IP: 87.60.247.***]

tak wlasnie-swinoujscie! a tu w magistrali wiadomo, sami partacze i niekompetentni! wielcy urzedasy, nabyli pewnej wiedzy za prlu a teraz swiruja medrcow! ludzie! brakuje wam 100 lat swietlnych do spoleczenstwa!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:47:07] • [IP: 92.42.118.***]

popieram - komisja śledcza

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:09:19] • [IP: 195.117.222.*]

przecież to jest Świnoujście, czego wy więcej chcecie

Gość • Wtorek [06.10.2009, 13:56:51] • [IP: 88.156.233.**]

www.youtube.com/watch?v=oA7brJMpkrs

Gość • Wtorek [06.10.2009, 13:29:31] • [IP: 83.25.167.**]

najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie komisji śledczej do zbadała działania owych komisji przez ostatnie 5 lat

Gość • Wtorek [06.10.2009, 13:25:58] • [IP: 195.117.222.*]

Rodzice tych dzieci nie powinni chyba na razie wydawać tych pieniędzy. Nie wiadomo czy przez głupotę urzędasów nie będą musieli ich oddać.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 13:19:30] • [IP: 195.117.222.*]

Uważam, sądząc po pracy tej komisji, że nawet jej członkowie tego nie wiedzą.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 13:02:56] • [IP: 217.97.199.**]

A to zależy kto pyta...

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:57:10] • [IP: 77.113.114.***]

to ilu jest w komisji 3, 4 czy 5?

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:49:34] • [IP: 83.25.167.**]

Kolesiostwo i żenująca niesprawiedliwość w przyznawaniu stypendiów dla sportowców... dlaczego piłkarze Floty otrzymują tak wysokie stypendia !! a inni sportowcy śmieszne grosze lub wcale co to za układy !!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:37:29] • [IP: 217.97.199.*]

Pani redaktor z slowianki ma mocne powiazania z SLD i nie tylko przez poglądy polityczne.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:24:57] • [IP: 83.3.70.*]

Jeżeli są określone zasady przyznawania stypendium, to nie robi żadnej różnicy, czy to córka czy ciotka. Jeżeli jedna z dziesięciu osób spełniających warunki jest córką trenera, to cbyba nie jest żaden przekręt. Przekrętem jest to, co zrobiła komisja, nie obradując w pełnym składzie. To właśnie spowodowało, że stypendia przyznano z pominięciem prawa.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:18:21] • [IP: 217.97.199.*]

Hej, gościu a jak twoje własne dzieci mają sukcesy to tylko dlatego, że to twoje dzieci to powinny być pomijane? Jaki jesteś śmieszny.Wyniki a nie pokrewieństwo czy kolesiostwo powinny decydować.A pisząc, że ktoś chciał przekręcić komisję dajesz dowód jej niefachowości i możliwości przekręcenia, nie pomyślałeś o tym?Jeśli kluby złożą nawet niewłaściwe wnioski to obowiązkiem komisji jest ich weryfikacja.Przecież chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że to gamonie.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:13:59] • [IP: 192.168.250.***]

W jaki sposób chciał przekręcić ? Dane podmienił ? Nazwiska zmienił ? Ukrył coś ? A kto zawodnikom z Międzyzdrojów fundował stypendia w poprzednich okresach i która komisja załatwiła je pozytywnie ? I myli się ten kto myśli, że międzyzdrojska :-) Cóż - Pan Prezydent Świnoujścia, o ile pamięć mnie nie myli, doszedł do wniosku, że córka tego trenera jest godna jego nagrody i uznania, które wyraził w czerwcu tego roku. Znaczy trzeba napiętnować Pana Prezydenta. Ludzie, miejcie umiar. ..

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:08:16] • [IP: 217.97.199.*]

Słowianka to tuba propagandowa SLD.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 12:03:01] • [IP: 217.97.199.*]

może ktoś wreście napisze jak jeden ztrenerów próbował przekręcić komisje podsyłąjąc zawodnika ze swojego prywatnego klubu w Międzyzdrojach albo swoją 7 letnią córeczkę. I TERAZ ROBI RABAN NA ZASADZIE ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!! Przecież to wszystko było mówione w słowiance tylko jakoś chyba umknęło co niektórym.

1187 • Wtorek [06.10.2009, 11:44:40] • [IP: 83.25.183.***]

→Strefa Legalnych Przekrętów

Gość • Wtorek [06.10.2009, 11:42:33] • [IP: 192.168.250.***]

Przecież wiadomo o tym było od samego początku.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 10:57:49] • [IP: 93.94.186.***]

A co w tym mieście zrobiono legalnie?

Oglądasz 76-100 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■