POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.10.2009, 07:22:04] • Świnoujście

Pieniądze na stypendia sportowe przyznano nielegalnie?

Pieniądze na stypendia sportowe przyznano nielegalnie?

fot. Czytelnik

Praca powołanej przez Prezydenta Świnoujścia komisji stypendialnej wydaje się być niewłaściwa. Jej niektórzy członkowie, nie przychodząc na zebrania, powodują, że przyznawanie stypendiów staje się nielegalne.

Komisja ta została powołana zarządzeniem nr 6/04 z dnia 8 stycznia 2004 roku w składzie pięciu osób. Kilkoma późniejszymi zarządzeniami, z których ostatnie jest datowane na 27 stycznia 2009 roku prezydent zmieniał jej skład, nie zmieniając liczebności, jak również nie przewidując jej pracy w mniejszym składzie.

Lektura ostatniego protokołu komisji, dotyczącego przyznania stypendiów uzdolnionym dzieciom na II półrocze bieżącego roku, ujawnia fakt, że w posiedzeniu brało udział tylko trzech jej członków. A nie pięciu, zgodnie z zarządzeniem!

Kilkoro radnych podczas ostatniej sesji próbowało przeforsować analizę pracy tej komisji i legalność przyznawanych stypendiów, przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta Świnoujścia.

Po żarliwie wygłoszonych słowach oburzenia przez przewodniczącą komisji stypendialnej, która jest również przewodniczącą Komisji Rewizyjnej RM, wniosku tego nie poparła większość radnych.

W tej sytuacji mamy nielegalnie przyznane stypendia na kwotę 30.514 złotych. Trzeba je będzie zwrócić. Kto to zrobi? Dzieci, czy nieodpowiedzialni i leniwi urzędnicy? Możemy dodać, że nikt z nas nie jest za zabieraniem pieniędzy dla młodzieży, ale należy to wykonywać zgodnie z prawem.


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 119

Gość • Środa [07.10.2009, 15:00:10] • [IP: 195.117.222.*]

Bardzo mi było szkoda tych dzieci, które nie dostały stypendium, tylko dlatego, że ich trenerem nie jest Sujka. Obecnie są chyba w lepszej sytuacji. Przynajmniej czystej.

Gość • Środa [07.10.2009, 12:19:28] • [IP: 192.168.250.***]

Bo gdyby sportu używała to wiedziałaby zapewne, że sport to wysiłek a nie polityka

Gość • Środa [07.10.2009, 12:16:30] • [IP: 83.13.154.***]

WRESZCIE TO MUSIAL ZAUWAZYC DROGI I JAKZE UWAZNY CZYTELNIK.BRAWO ZA TO NIEMU!! I OCZYWISCIE CHWALA!!

Gość • Środa [07.10.2009, 12:11:25] • [IP: 192.168.250.***]

Ciekawe kiedy szanowna wysoce wyspecjalizowana komisja sportu zażywała ostatnio.

Gość • Środa [07.10.2009, 12:01:21] • [IP: 83.3.70.*]

Przecież tej" komisji" nie chodzi o dzieciaki, tylko o swoje stołki, brzuchy i portfele.

Gość • Środa [07.10.2009, 11:59:30] • [IP: 83.3.70.*]

Nikt jej nie zmieni. Ta jest przecież jedyna i słuszna.

Gość • Środa [07.10.2009, 11:52:00] • [IP: 217.97.193.***]

zmienić komisję jak się nie nadaje do tej ciężkiej pracy

Gość • Środa [07.10.2009, 11:05:50] • [IP: 83.21.217.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [07.10.2009, 10:20:24] • [IP: 83.21.49.***]

Piszecie tylko o p. Sujce, są jeszcze inne kluby i dzieci, które /nie wiadomo dlaczego/ nie dostały stypendium, a w 100 % na to zasłużyły. Jest tu ewidentna wina urzędników, ale teraz rozumiem, dlaczego wiele osób dostało BARDZO!!niesłusznie te stypendia. Przy takiej ilości członków komisji łatwiej" przepchnąć" swoich znajomych, którzy w pierwszym półroczu tego roku nie osiągnęli żadnych sukcesów, chyba że skłamali w rubryce o sukcesach. Zdarzało się to już w poprzednich latach. Tak że komisja powinna zebrać się ponownie i przyznać stypendia tym co naprawdę zasłużyli. No i przydałoby się, żeby sprawdzali" rzekome sukcesy" w internecie. W końcu od tego jest komisja. I to nie jest krzywda dla dzieci, które dostały te stypendia niezasłużenie, ale krzywda tych dzieci, które powinny dostać te stypendia zasłużenie, a nie dostały. Mam nadzieję, że jescze raz te wnioski beda gruntownie przeanalizowane przez komisję /w pełnym składzie/ i liczę na rzetelne i uczciwe wykonanie tego zadania.

Gość • Środa [07.10.2009, 09:32:56] • [IP: 217.97.199.**]

A mnie interesuje co zrobią urzędnicy aby naprawić sytuację bo to że komisja działała nielegalnie w tym przypadku jest dla mnie oczywiste. Czy ponownie będą rozpatrywać wnioski, tym razem w składzie 5 osobowym i czy prezydent nie powinien zmienić członków Komisji?

Gość • Środa [07.10.2009, 09:20:41] • [IP: 80.245.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [07.10.2009, 09:17:50] • [IP: 192.168.100.***]

Wszystkim komentatorom zyczę miłego dnia!

Gość • Środa [07.10.2009, 09:15:40] • [IP: 92.42.113.***]

Czy to znaczy, że ten nowy prezes tego klubu służy tylko do podpisywania wniosków? bo wygląda na to, że rządzi klubem jednak pan Sujka. Cała ta dyskusja jest żałosna i bez sensu, bo nic z niej nie wynika, kolejne bicie piany.

Gość • Środa [07.10.2009, 09:08:54] • [IP: 92.42.114.***]

Dlaczego zalujecie na stypendia dla dzieci az 30514 zl jak w tym czasie na flote daje 30 razy wiecej? A nasi mlodzi sportowcy nawet za bilety nie biora, w porownaniu z Flota gdzie bilety po 30 zeta za przecietnosc

Gość • Środa [07.10.2009, 09:04:51] • [IP: 92.42.114.***]

Nie bredzic mi tu, zobaczcie ze to same kobiety sie podpisaly, a nie zaden Pawel, chyba ze jest kobieta :)

Gość • Środa [07.10.2009, 08:48:20] • [IP: 80.245.180.***]

Piszecie bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury co do wniosków składanych przez Akademię. Pan Paweł odkąd został po raz drugi radnym zrezygnował z funkcji prezesa Świnoujskiej Akademii Karate Kyokuhsin, został nim zupełnie ktoś inny, który podpisuje wnioski stypendialne. Nie siejcie fermentu, bo to jest żałosne. Najpierw dobrze się zorientujcie w temacie a potem piszcie cokolwiek.

Gość • Środa [07.10.2009, 00:41:12] • [IP: 87.205.171.**]

to tylko bezmyslny slowotok..

Cinek • Wtorek [06.10.2009, 23:25:05] • [IP: 80.245.188.***]

Słyszałem ze coraz więcej młodych osob zwalnia się z UM!!Wcale się im nie dziwię. Młodziaki szkoda zdrowią za parę marnych zł !!

Do Pana Sujki • Wtorek [06.10.2009, 22:47:57] • [IP: 80.245.181.***]

Szanuj Ludzi Kiedy Pniesz Się W Górę Bo Możesz Ich Spotkać gdy Będziesz Spadał W Dół. Radzę przemyśleć swoje postępowanie bo w życiu bywa róznie.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:45:19] • [IP: 80.245.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:26:28] • [IP: 217.97.199.*]

Najwyższy czas przejrzeć na oczy i za rok dokonać wymiany ekipy pasibrzuchów.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:21:51] • [IP: 83.21.96.***]

Bardzo dziwne posiedzenie komisji nie mowiąc już o samym składziej jej. Jak wiadomo powszechnie Pan Sujka nie powinien zasiadać w takiej komisji bo jest prezesem Ąkademi Kyokushin i sam składał wnioski o przyznanie stypediów dla swych zawodników, jest to niezgodne z prawem bo jako osoba bezpośrednio zainteresowana przyznaniem stypediów dla swych zawodników. Po drugi należy wnioskować, że Pani Dulnik jako przewodnicząca składu komisji wogóle nie brała udziału bo brak jest podpisu i czy jest to też zgodne z prawem, że zarazem przewodnicząca przyznawania stypediów jest przewodniczącą Komisji Rewizyjnej RM, bardzo w to wątpię. Nie wiem czy takie osoby zdają sobie sprawę ze swych działań, przecież będą wybory mogą być duże zmiany. A ludzie którzy są kojarzeni tylko z samymi aferami są niepopularni.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:13:42] • [IP: 80.245.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:11:12] • [IP: 93.94.184.***]

bo chodzi o zasady a nie o pieniądze. Ale to jest moje zdanie

Gość • Wtorek [06.10.2009, 22:04:32] • [IP: 188.33.131.***]

stypendia takie marne, poucinane, a spierają się jeszcze o ich prawidłowe przyznanie ?! Żałosne !

Oglądasz 26-50 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■