POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [04.10.2009, 20:17:54] • Świnoujście

Ile wydajemy na wandali?

Ile wydajemy na wandali?

fot. Krystian Papski

O rozbitych szybach można w Świnoujściu pisać bez końca. Wciąż wyżywają się na nich chuliganie. Najwięcej „obrywa” wiata przy ulicy Matejki. Wiele okolicznych mieszkańców na winowajców wskazuje klientów pobliskiego klubu. Mało kto jednak zastanawia się, ile miasto płaci za naprawy szkód wyrządzonych przez wandali.

- Nie tyle miasto, co my wszyscy, podatnicy, bo przecież naprawy pokrywane są z budżetu – mówią urzędnicy. – Rocznie to bajońskie sumy.

Wymieniane są szyby, naprawiane ławki, malowane ściany i murki itp. Szyte siedzenia w autobusach czy wymiana szyb to działka Komunikacji Autobusowej. To spółka miejska. Rok rocznie płacimy na jej utrzymanie.

- Nie możemy przecież zainstalować monitoringu przed każdym przystankiem i w każdym autobusie – mówią jej pracownicy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 54

Gość • Niedziela [04.10.2009, 23:51:46] • [IP: 217.97.199.*]

od kiedy na matejki jeżdzi linia 3 i 8 ?

Gość • Niedziela [04.10.2009, 23:38:22] • [IP: 80.245.189.***]

Nie jest problemem to aby wandali złapać, wystarczy tylko interesować się tym co się dzieje wkoło nas i reagować.Problemem jest ukaranie wandali.Policja jest skuteczna tylko prawo nie.

Gość • Niedziela [04.10.2009, 23:36:56] • [IP: 217.97.199.*]

Ra powiadomiłem telefonicznie policję o rozrubach bijanych chuliganów, wiecej tego nie zrobię. Było po północy, policja zjawiła się po 40 minutach, jechali samochodem bardzo wolno i z włączonym" kogute'. Wyraźnie byli zainteresowani, by bandzirzy w porę i bez pośpiechu zdołali uciec. Zatelefonowałem więc ponownie, by nie robiono kpin. Tym razem przyjechali już szybciej, również jednak w ten sposób, by być zauważonym z daleka. Dwóch chuliganów było jednak tak pijanych, że nie zdołali podniść się z ławki. Spisano wię ich, ja natomiast po 4 miesiąch zostałem powiadomiony telefonicznie, bym stawił sie w sądzie jako świadek. Nie zapewniono mi anonimowości. Oczywiście odmówiłem, sprawa została umorzona.

Gość • Niedziela [04.10.2009, 23:05:39] • [IP: 212.160.162.**]

Przerobić wiaty na przydrożne kapliczki, to przynajmniej Pan Bóg będzie je chronił.

juzev • Niedziela [04.10.2009, 22:57:32] • [IP: 95.129.224.***]

policja.* gdziety?patrol po zamkowej sie howa w dzikami...

Gościu • Niedziela [04.10.2009, 22:36:54] • [IP: 80.245.178.**]

Rzucił się na kobietę jadącą rowerem z łopatą ale nie zauważył, że jest szyba i wybił :)

Gość • Niedziela [04.10.2009, 22:28:27] • [IP: 146.126.61.***]

No niestety, ojciec i matka haruje a ulica wychowuje

Gość • Niedziela [04.10.2009, 22:20:41] • [IP: 80.245.179.***]

Ten koleś z łopatą to chyba Pan Szczodry

K.O • Niedziela [04.10.2009, 22:10:19] • [IP: 95.129.226.***]

haha to jest śmieszne!! kur..a mamy tyle tych zasranych kamer w tym mieście i nic po nich..;// MIASTO POLICYJNE !! I TYLE

Gość • Niedziela [04.10.2009, 22:06:39] • [IP: 80.245.188.**]

do 178 to nie tak do końca, musisz podać swoje dane i wysłuchać bzdetów typu nie możemy teraz wysłać patrolu bo jest zajęty

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:52:52] • [IP: 217.97.199.*]

na matejki przy konstytucji jest niby monitoring a przy przystanku ciemnota przystanek i latarnie przy skrzyżowaniu nie świecą i nikt sie tym nie interesuje

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:35:08] • [IP: 80.245.178.**]

Normalnie wystarczy wklepać 112! Powiedzieć gdzie, kto, co i odłożyć słuchawkę.. czy to takie trudne?! Policja napewno przyjedzie... żadnych danych..

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:27:14] • [IP: 80.245.178.**]

Do gościa z ip końcówka 229! Chuligani grasują wtedy kiedy patrol przejedzie! A tak na marginesie są ludzie którzy widzą te zdarzenia, ale boją się dzwonić, bo w Polsce jak ktoś dzwoni na wandala to konfitura niby jest! W całej Europie ludzie dzwonią.. Tylko u nas nie... Konfitura donosi z zawiści i żeby sąsiadowi było gorzej, a nie jak wandal niszczy wspólne mienie... ale o czym tu mowa skoro przez 50 lat wszystko było wszystkich i niczyje, mentalność została ;)

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:25:53] • [IP: 195.117.222.*]

podnoszą akcyzę na piwo!!

Maślankiewicz • Niedziela [04.10.2009, 21:17:23] • [IP: 195.117.239.**]

Uprzejmie donoszę, że jeśli w l.mn. chuliganie, to w l.poj. będzie chuliganin. Nawet mi się to podobuje. Natomiast ten zwrot: wiele mieszkańców? Jak wiele, ile ich? Bo zawsze dawniej bywało wielu!!

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:02:39] • [IP: 95.129.226.***]

jest monitoring Przecież na Matejki to ciekawe co policja robiła w tym czasie nie wiem poco to założyli i wydali kupę kasy

Gość • Niedziela [04.10.2009, 21:01:53] • [IP: 80.245.181.***]

Postawić wiaty tylko z daszkeim z blachy i po problemie.

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:58:20] • [IP: 85.230.229.***]

Nie rozumiem dlaczego placimy na policje. Skoro sa tak nie kompetentni. CZY TAK TRUDNO POPATROLOWAC OKOLICE GDZIE JEST NAJWIECEJ WANDALIZMU?? Do roboty lenie !! Za to macie placone zeby zapobiegac a nie tylko lapac i dochodzic! Pozniej sie dziwice czemu w polsce policja ma najnizszy procent poparcia i respektu w europie. W innych panstwach policja mysli i pracuje. LENIE SMIERDZACE!!

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:50:29] • [IP: 80.54.123.***]

No o co chodzi? Młodzież generacji" eno eno buhahaha jp" chce sie bawić...

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:50:22] • [IP: 80.245.184.***]

hahaha :)

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:46:03] • [IP: 93.94.188.***]

Co jest? Redaktor nie zwrocil nawet uwagi ani nie zadzwonil na policje podczas gdy wandal rozwalal przystanek lopata? A ta baba na rowerze tez jakby sie nic nie dzialo. Ale sprytny facet zalozyl robocze ubranie zeby ludzie mysleli ze niby wymienia szybe. W poblizu nie ma zbyt wielu kamieni wiec to wyjasnia dlaczego uzyl lopaty.

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:45:09] • [IP: 217.97.199.*]

wystarczy się zaczaić w sobotę o połnocy, gdy pijani debile idą ulicą i drą się i złapać gdy bedą rozbijać, proste.Tylko po co jak grozi im coś śmiesznego za to a nie kara

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:36:59] • [IP: 217.97.199.*]

a tyle kamer w naszym miescie??

zorro • Niedziela [04.10.2009, 20:36:46] • [IP: 80.245.182.***]

Miał być monitoring i jest. Jest to jeszcze jedno narzędzie policji do wyłapywania kierowców np. jadących bez pasów czy świateł, a nie wandali czy bandytów grasujących w nocy po mieście !! tak jaka władza takie miasto.

Gość • Niedziela [04.10.2009, 20:35:33] • [IP: 77.65.60.***]

"- Nie możemy przecież zainstalować monitoringu [...] w każdym autobusie – mówią jej pracownicy." jak nie można, jak można. przecież kamery w autobusach to standard w większych miastach.

Oglądasz 26-50 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■