POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [28.09.2009, 11:40:15] • Świnoujście

Kosili trawę i drzewka?

Kosili trawę i drzewka?

fot. Czytelnik

Po naszym artykule dotyczącym uschniętych drzewek przy ulicy 11 Listopada dostaliśmy maila ze zdjęciami obrazującymi jak koszono trawę. Czy to mogło spowodować uschnięcie roślin?

Mieszkańcy okolicznych bloków mówią, że to tylko przysłowiowa oliwa do ognia.

Kosili trawę i drzewka?

fot. Czytelnik

- Moim zdaniem jak koszono tu trawę, to część drzewek i tak była wyschnięta – mówią. – Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba być bezmyślnym, aby kosiarką tak potraktować drzewka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [29.09.2009, 18:08:39] • [IP: 83.19.184.**]

a moze ktos zainteresuje się kto pozwolił wyciąć bez zezwolenia śnieguliczkę, rokitnik ikilkadziesiąt drzew na Basenie Północnym vis avis fortu anioła

Gość • Wtorek [29.09.2009, 10:44:55] • [IP: 92.42.112.***]

Nasze służby miejskie lub firmy za koszenie odpowiedzialne nawet nie posiadają odpowiedniego sprzętu do koszenia trawy !! To aż głupio brzmi ale taka jest prawda! Zamiast wyposażyć ludzi w kosiarkę która trawę kosi tak jak to być powinno na jednej długości to ona mają przycinarki do trawy, których się wżywa np przy murkach itp. Nie raz widziałam jak wygląda koszenie trawy w naszym mieście... Lecą tymi przycinarkami i raz trawa ma długość 10cm a raz jest wygolona aż do ziemi!! Dzięki tym urządzeniom Świnoujskie trawniki i drzewka tak właśnie wyglądają!!

╔╬╬╬═╗ • Poniedziałek [28.09.2009, 23:06:40] • [IP: 83.21.49.***]

Biedne drzewka● ‗•◊▌▫■○
632;○■▫▐◊•‗
; ●

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 20:25:39] • [IP: 194.149.88.***]

Jakieś 5-6 lat temu jako uczniowie LO im Mieszka I sadziliśmy nówki drzewka na skrzyżowaniu Matejki z 11 listopada, żadne drzewko się nie uchowało. Połowa poszła na działki, a druga połowa padła z braku opieki. Tym miało się już zająć" Kółko ochrony przyrody z panią Violettą na czele. Widać tylko potrafi dzieci robić i stroić z siebie wariata. ..

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 19:38:30] • [IP: 217.97.193.***]

Rozsądnym wyjściem byłoby ustalenie bliskiej strefy wokół drzewka, np 20cm., - po to właśnie są te paliki, ale przecież" szef" zawsze chce by było wykoszone" dokładnie", do ostatniego źdźbła.

Obserwator • Poniedziałek [28.09.2009, 19:28:15] • [IP: 80.245.181.***]

Miasto nam pięknieje, my mieszkancy dziękujemy panie prezydencie! miasto piękieje i to widać! tak trzymac!

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 18:54:02] • [IP: 77.114.130.***]

Bo jak taki matoł który ukończył tylko 3 klasy podstawowe ma myśleć i dbać o zieleń - bo przecież myślący człowiek takich rzeczy by nie zrobił. Dziwię się że żaden z tych matołów z kosiarkami jeszcze sobie nogi nie uciął.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 18:36:16] • [IP: 67.159.44.**]

Miasto nam pięknieje i to widać. Brawo! Tak trzymać Panie Prezydencie!

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 17:44:41] • [IP: 80.245.178.***]

Widoczne na zdjęciu" osmaganie" kory prowadzi prawie zawsze do śmierci drzewa;jeśli nie zostało przerwane przewodnictwo soków, pień i system korzeniowy porazi choroba wirusowa, która i tak zabije drzewko. Kosiarzom trudno jest precyzyjnie omijać drzewka, ponieważ są zmęczeni wielogodzinną pracą, a kosiarki są ciężkie, chociaż może czasem niektórzy z nich są zwyczajnie niechlujni.Rozsądnym wyjściem byłoby ustalenie bliskiej strefy wokół drzewka, np 20cm., której nie wolno kosić.Chyba lepiej byłoby mieć kępkę trawy wokół pnia, niż zmarnowane drzewka.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 17:12:47] • [IP: 92.42.117.***]

Jak zwykle nikt nie jest winny.

ryynio • Poniedziałek [28.09.2009, 16:39:51] • [IP: 83.249.18.***]

z góry wiadomo bylo ze wszystkie uschna a jeszcze nie bylo zimy...na mróz...powinny byc specjalnie opatulone, sól sypana przez cala zime...wandalizm, brak podlewania, a zamiast tego podlewanie przez psy...nie rozwiniete korzenie...

ryynio • Poniedziałek [28.09.2009, 16:34:44] • [IP: 83.249.18.***]

sadzenie w miescie takich drzew to loteria, chciano zaoszczedzic kasy, powinny jeszcze ze 4-5 lat rosnac sobie spokojnie i dopiero wtedy przesadzic na wlasciwe miejsce.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 14:43:05] • [IP: 80.245.187.***]

posadzic drzewka trawe pomalowac nie zielono, aby miasto nam pieknialo ;d

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 14:18:41] • [IP: 95.129.228.**]

popelina te miasto

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 14:02:08] • [IP: 80.245.186.***]

Z tym sadzeniem drzew jest trochę tak jak z" czynami partyjnymi" na drugi dzień po posadzeniu juz nikt się tą rosliną nie zajmuje. Rośliny usychają.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 13:58:28] • [IP: 194.149.88.***]

WSZYSTKO SKOSIĆ, ZAORAĆ, ZALAĆ BETONEM I POSTAWIĆ BUDY A'LA TARGOWISKO Z W.POLSKIEGO! BĘDZIE PIĘKNIE I TAK SWOJSKO. ..

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 13:22:12] • [IP: 77.253.100.***]

od idiotycznych tekstow usychaja mozgi...

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 12:54:00] • [IP: 212.160.162.**]

Uschły od nadmiaru psiego moczu.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 12:13:39] • [IP: 88.156.234.***]

Tak miasto nam pieknieje zawsze na wiosne kiedy przyroda budzi sie do zycia. No i zima kiedy snieg zakryje wszystkie smieci.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 11:53:10] • [IP: 92.42.112.***]

Do koszenia traw powinno się używać kosiarek, a nie wykaszarek jak stosują firmy koszące trawy w naszym mieście. Po kosiarce nie trzeba sprzątać, wystarczy opróżnić kosz. Trawa jest cięta, a nie szarpana żyłką. Efekt jest o niebo lepszy. I drzewka można objechać co nie spowoduje ich kaleczenia. Pokaleczone drzewko jest bardziej podatne na mocz psów i szybciej choruje, co w późniejszym efekcie jest uschnięcie.

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 11:52:44] • [IP: 77.65.43.***]

gdzie jesteś jedyny mądry i sprawiedliwy ip 183?? biedulku spóźniłeś się wię napiszę za ciebie:" Miasto nam pięknieje, dziękujemy Panie prezydencie i pani profesjonalistko specjalistko od rzetelności, pani agatówno, dziękujemy!"

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■