POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.09.2009, 07:44:36] • Świnoujście

Ścieżki rowerowe dla pieszych

Ścieżki rowerowe dla pieszych

fot. Sławomir Ryfczyński

Po raz kolejny Czytelnicy zwracają się ze sprawą oznaczeń na ścieżkach rowerowych. Tym razem chodzi o trasę przy ulicy 11 Listopada.

- Chodzi konkretnie miejsce skrzyżowania 11 Listopada z Wojska Polskiego (przy nowo powstających budynkach). Jadąc rowerem mamy znak nakazu jazdy rowerem przedzielony z oznakowaniem chodnika. Z tym, że wskazuje on, iż droga dla rowerów biegnie bliżej ulicy – pisze nasz Czytelnik. - Wszystko wydaje się niby w porządku, tylko dla jadących rowerem z naprzeciwka, podobny znak nakazu wskazuje, że rowerem musimy jechać - uwaga- również przy ulicy. Wypadków w tym rejonie bym się raczej nie spodziewał, ale coś tu chyba faktycznie pomieszano.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

leszcz • Poniedziałek [05.10.2009, 07:22:42] • [IP: 80.54.123.***]

I nie mówcie później, że to nie dzięki portalowi! Sprawdziłem ostatnio ten znak. Już jest wszystko oki! Przestawili jak trzeba!

leszcz • Środa [30.09.2009, 15:25:43] • [IP: 217.97.193.**]

A nie sprawdzilicie dokadnie! ten znak z drugiej strony wskazuje juz oki. Tzn. jadac w strone skrzyzowania dla rowerku wyznaczona jest bliej plotu

▌▬▬▐ • Środa [30.09.2009, 13:38:27] • [IP: 95.49.170.**]

Też super-ekstra się śmiga na ścieżce koło Bielika za przystankiem autobusowym, jak cała chołota zwali się z promu, to jest totalna masakra●Nosz tylko wziąść i przyfasolić w mazak●

√∞ • Środa [30.09.2009, 13:27:29] • [IP: 95.49.170.**]

No nie! Jestem w szoku! Trzeba być betonem, żeby tego nie ogarnąć●Nosz tylko wziąść i przyfasolić w mazak●

rowerzysta • Środa [30.09.2009, 12:28:31] • [IP: 93.94.185.***]

W POLSCE OBOWIAZUJE RUCH PRAWOSTRONNY!! DEBILE CO JADA NA MNIE Z NAPRZECIWKA STRZEZCIE SIE KUPILEM KASK I BEDA ZDERZENIA:D:D:D:D:D zobaczycie!! PORUSZAJ SIE PRAWA STRONA I NIE UTRUDNIAJ TEGO INNYM!!

Gość • Środa [30.09.2009, 11:59:40] • [IP: 80.245.188.***]

Jeślichodzi o ściezki rowerowe to prosiłabym o zadbanie o to, aby gałęzie drzew rosnacych przy ściezkach nie utrudnialy jazdy rowerzystom, a szerokość ścieżek była wszędzie jednakowa, a nie tak jak przy ul.11 listopada, gdzie ogrodzenie istniejącej budowy zabiera pół ścieżki.

leszcz • Środa [30.09.2009, 10:01:42] • [IP: 217.97.193.**]

Piszecie, że dawno tak ten znak stoi, no to chyba pora go zmienić, co?!! Już nie raz piesi patrzyi sie spod oka jak rowerkiem jechałem wprost na nich! Ale znak tak dzieli te dróżki, nie?! W artykule chodzi o to, aby czasem ktoś UM ruszył d.. i przestawił, skoro jak piszecie ktoś zrobił głupi kawał. Ja jeżdżę przy ulicy i niech mi któryś baran podskoczy jak go najadę! Ps. Daję jakieś 5 dni i zobaczycie że znak zmienią!

olo • Środa [30.09.2009, 06:19:28] • [IP: 83.17.236.***]

Znaki znakami ale po tych dziurach trudno nawet chodzić!!

Mr.B • Wtorek [29.09.2009, 22:33:43] • [IP: 95.129.224.***]

a jeden * rowerzysci i tak jezdza jak"" i"" piesi zapierdzielaja po nie swoich" ŚCIEŻKACH". ..

Gość • Wtorek [29.09.2009, 20:36:39] • [IP: 80.245.183.***]

w polsce cienszko jest zdac na prawojazdy bo tsza byc * zeby te * drogi pojonc normalnym umyslem myślmy po Polsku a syćko pujdzie jak po maśle Polskim najlepsym maśle. .. dotyczy granic kraju

Gość • Wtorek [29.09.2009, 19:30:09] • [IP: 92.42.114.**]

widocznie nie produkują innych znaków, może według wzoru jest prawidłowy.Znaki poziome są ok.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 19:17:36] • [IP: 80.245.190.***]

No i co w tym złego chyba nie są tacy głupi i wiedzą gdzie dla rowerów a gdzie dla pieszych ! chyba że niektórzy czytelnicy nie są zbytno mądrzy

Gość • Wtorek [29.09.2009, 18:47:13] • [IP: 217.97.199.**]

Jestem zdruzgotana tym artykulem. Az dech mi zaparlo.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 16:10:00] • [IP: 80.245.179.***]

A mnie zawsze dziwi że na 11 listopada są dwie ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy. Poprostu bezmyślny wypas.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 15:40:37] • [IP: 83.21.48.**]

to nie ma znaczenia i tak piesi łażą jak chcą, mają w nosie przepisy...podobnie jak rowerzyści.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 13:53:00] • [IP: 217.97.193.***]

Faktycznie, wspólna ścieżka to linia pozioma. Tu mamy nie błędne oznaczenie (bo tu ścieżka i chodnik się rozdzielają, więc znak nie ma sensu), a obrócenie znaku o 180 przez jakiegoś dowcipnisia. W drugą stronę znak ma sens.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 13:36:21] • [IP: 62.69.198.**]

Wspólne korzystanie zarówno dla pieszych i rowerzystów to znak rozdzielony linią poziomą. Tu mamy znak rozdzielony linią pionową wobec czego lewa strona dla rowerów prawa dla pieszych...Znak omyłkowo pewnie źle ustawiony

Gość • Wtorek [29.09.2009, 13:04:35] • [IP: 80.245.190.**]

ktoś obkręcił znak i tyle :)

Roland "Prezbo" Pryzbylew • Wtorek [29.09.2009, 12:48:41] • [IP: 89.78.67.***]

Kolejny przykład na to, że miasto nam pieknieje. Jutro po Waszej interwencji, jestem pewien, ze zostanie to zmienione, ale prosze spojrzec, na idealnie przycieta trawe, zadbane drzewa... A po lewej... a po lewej PIEKNE nowoczesne osiedle mieszkaniowe PLATAN COMPLEX. Cos wspanialego. Tak trzymac Panie prezydencie, tak trzymać!

Gość • Wtorek [29.09.2009, 12:25:36] • [IP: 80.245.187.***]

nie wiem może mi się zdaje ale ten znak jest obrócony już od bardzo dawna.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 12:23:52] • [IP: 93.94.188.***]

Najgorzej jest na sciezke wzdluz Woj Polskiego od Zabki w strone granicy, spacerujace swiete krowy z pieskami srajacymi

Gość • Wtorek [29.09.2009, 11:41:32] • [IP: 217.97.193.***]

Brawo [29.09.2009, 10:22] • [IP: 83.21.158.**] !! masz racje

Gość • Wtorek [29.09.2009, 11:03:14] • [IP: 217.97.199.*]

takie oznaczenie stoi tam od poczatku powstania sciezki... Nie ma z czego robic afery... Wystarczy pomyslec... gdyby autor nie pamietal to istnieja jeszcze znaki poziome !

Gość • Wtorek [29.09.2009, 10:50:28] • [IP: 88.156.234.***]

Sciezka rowerowa jest po lewej stronie, chyba jednak czasowo jest przeniesiona na chodnik ze wzgledu naq budowe tego bloku.

Gość • Wtorek [29.09.2009, 10:22:18] • [IP: 83.21.158.**]

gościu z 9.57 ten znak oznacza, że z prawej strony jest droga rowerowa natomiast z lewej, dla pieszych. Znak o którym piszesz wygląda inaczej, otóz w górnej części mamy namalowany rower, natomiast na dole ludzi, bądż na odwrót ;) Pozdrawiam

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■