POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.09.2009, 16:26:14] • Świnoujście

Stacja paliw powstaje nielegalnie? Prezydent jest bezradny?

Stacja paliw powstaje nielegalnie? Prezydent jest bezradny?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wiele kontrowersji budzi nowo powstająca stacja paliw przy ulicy 11 Listopada. Mieszkańcy nie chcą jej w swoim sąsiedztwie. Urzędnicy twierdzą, że pozwolenie na budowę wygasło 11 lat temu.

Od dwóch tygodni budowana jest stacja paliw przy ulicy 11 Listopada. Inwestor planuje, że powstanie w tym miejscu wielostanowiskowa stacja benzynowa, sklep oraz myjnia. Zezwolenie na budowę zostało wydane w 1995 roku. Prezydent Żmurkiewicz nie rozumie dlaczego trwa tam budowa, skoro jest tyle nieścisłości.

- Pozwolenie na budowę zostało wydane w 1995 roku, a budowę rozpoczęto po 14 latach – powiedział na czwartkowej sesji prezydent Janusz Żmurkiewicz. Według urzędników inwestor musiałby rozpocząć prace maksymalnie trzy lata po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

- Jak może takie być, skoro powinny być prowadzone odpowiednie dokumenty o kolejnych pracach - pytają mieszkańcy pobliskiej ulicy - A my tu dobrze wiemy, że nic się przez te lata nie działo! Kompletnie nic! - dodają.
Będę dążył do tego, żeby było przestrzegane prawo – zapowiedział na sesji Żmurkiewicz.

Tymczasem na placu budowy robota wre. Specjaliści twierdzą, że stacja benzynowa może być gotowa już za pół roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 207, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 207

Gość • Piątek [25.09.2009, 20:06:55] • [IP: 74.50.97.***]

Kleptokracja (dosł. rządy złodziei) – nieformalne, pejoratywne określenie formy skrajnie skorumpowanych rządów. W kleptokracji władcy i ich poplecznicy wykorzystują władzę do nakładania obciążeń finansowych na obywateli, w celu pomnażania swoich osobistych fortun. Do ochrony zdobytych nieuczciwie pieniędzy wykorzystywane są rozmaite metody, jak pranie pieniędzy czy anonimowe konta bankowe. Kleptokracje są stabilne, gdyż jedną grupę kleptokratów zastępują następne, które idą w ślady poprzedników. Skorumpowani politycy ignorują zwykle problemy ekonomiczne i społeczne w imię władzy i bogactwa. W Polsce prowincjonalna władza, poddana słabszej kontroli społecznej, zwłaszcza mediów, jest często polem zachowań kleptokratycznych.

Gość • Piątek [25.09.2009, 20:04:11] • [IP: 85.230.229.***]

Zmurek to dupi zeby nie miec konkurencji.

Gość • Piątek [25.09.2009, 20:04:04] • [IP: 80.245.190.*]

nie wiesz kto ? nie żartuj.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:56:12] • [IP: 80.245.189.**]

PROSZĘ, NAPISZCIE KTO TO TAKI??

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:56:03] • [IP: 80.245.182.***]

Polska ratyfikowała konwencję o dochodzeniu sprawiedliwości w sprawie środowiska. Zgodnie z konwencją oraz polskimi przepisami wszelkie inwestycje muszą bezwzględnie podlegać określonym rygorom, w tym między innymi lokalna społeczność musi zostać skutecznie poinformowana o projekcie inwestycji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:55:07] • [IP: 80.245.185.**]

Tak tak zamiast bzdurnego tematu :" Czy w amfiteatrze powinno się organizować koncerty także po wakacjach?" w słupku po lewej powinno się znaleźć : " Czy chcesz nowobudowanej stacji paliw przy ul.11-listopada" i tylko trzy opcje tak, nie, nie mam zdania. Sławek pomysł przedni do dzieła ;-)

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:54:02] • [IP: 217.97.193.**]

Poszło do TVN może coś oni pomogą :) czekamy na ich odp hehehe

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:54:00] • [IP: 74.50.97.***]

''Będę dążył do tego, żeby było przestrzegane prawo – zapowiedział na sesji Żmurkiewicz.'' Zatem pierwszy krok to ustąpienie ze stanowiska, a następnie oddanie się w ręce CBA.

''STODOŁA'' PUCICE • Piątek [25.09.2009, 19:52:27] • [IP: 74.50.97.***]

Przed laty znany świnoujski [ocenzurowano] wybrał się po zakup opon do hurtowni w Pucicach koło Szczecina. Popatrzył, wybrał DZIESIĘĆ opon. Pracownik poszedł wypisywać faktury a w tym czasie [ocenzurowano] ładował opony do samochodu. Po chwili odebrał fakturę, zapłacił i ruszył w drogę powrotną do Świnoujścia. Kilka minut po jego odjeździe, pracownicy hurtowni zauważyli, że ubyło TRZYDZIEŚCI opon. Natychmiast skrzyknęli się, wsiedli do samochodu i ruszyli w pościg za złodziejem. Dopadli [ocenzurowano], gdy przejeżdżał obok przystanku kolejowego w Przytorze. Przyłapany musiał oddać ukradzione dwadzieścia opon. Prosił aby nie zawiadamiać Policji. Ulegli, dali spokój złodziejowi...

Pikaczu • Piątek [25.09.2009, 19:51:32] • [IP: 217.97.193.***]

"Będę dążył do tego, żeby było przestrzegane prawo – zapowiedział na sesji Żmurkiewicz." MATKO BOSKA NAWRÓCIŁ SIĘ!

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:50:16] • [IP: 92.42.112.***]

niech buduja, bedzie blizej i z myjnia tez supeeer pomysl

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:49:11] • [IP: 80.245.189.**]

Kup sobie najpierw SŁOWNIK POPRAWNEJ POLSZCZYZNY!

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:48:22] • [IP: 74.50.97.***]

Art. 228 kodeksu karnego: Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę lub takiej korzyści żąda, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową znacznej wartości lub jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:46:29] • [IP: 80.245.183.***]

no w koncu stacja 100m od mojego domu trafna inwestycja tylko dlaczego tak pozno ale lepiej pozno niz wcale super popieram

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:44:54] • [IP: 80.245.190.*]

Wybuduja stacje paliw z czasów wczesnego PRL-u bo ostatnie przepisy pochodzą z roku 2005, a pozwolenie na budowe maja z 1995 r. Czy to nie jest chore ? taki projekt musi wykonac pracownia, która tego typu obiekty projektuje, a nie nędzna pracownia ABC męża dyrektorki Zgm-u. Będzie taka piękna stacja jak ten pomnik jego autorstwa na Placu Słowiańskim, gdzie składaja kwiaty.

Van Helsing • Piątek [25.09.2009, 19:43:49] • [IP: 74.50.97.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:42:37] • [IP: 93.94.188.***]

Gość z fotki śmieje się z was durny narodzie !

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:41:38] • [IP: 80.245.189.**]

P.Prezydencie gdzie inwestorzy WBILI TEN KOŁEK o którym mówi P.NIZINSKA z NADZORU BUDOWLANEGO??

Przypowieści Salomona 6:1 • Piątek [25.09.2009, 19:40:43] • [IP: 64.244.62.***]

Wyniosłe oczy, kłamliwy język, ręce, co krew niewinną wylały.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:36:35] • [IP: 74.50.97.***]

Po ostatnich wyborach widać że ludzie są ciemni, widzą zrobione drogi a nie widzą jak po cichu bogaci się naszym kosztem 'szwagier', ponton i reszta kliki. Nie widzicie za ile są wystawione do sprzedaży grunty kupione po cichu i prawie za bezcen? a jeszcze 'szwagier' nie zaczął wystawiać działek budowlanych na karsiborskiej, zacznie pewnie po wyborach to wam wtedy oko zbieleje, bo już wszystko jest przygotowane.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:33:37] • [IP: 80.245.190.*]

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 243 poz. 2063 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI1) z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie2) (Dz. U. z dnia 14 grudnia 2005 r.)

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:30:02] • [IP: 74.50.97.***]

Raczej eseldowski karawan pogrzebowy...

\KAMEL • Piątek [25.09.2009, 19:28:35] • [IP: 93.94.188.***]

PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA IDZIE DALEJ ! ;-)

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:28:17] • [IP: 88.156.234.***]

Jaki ladniutki wyraz twarzy, widac w nim pelnie szczescia.

Do 189 • Piątek [25.09.2009, 19:28:11] • [IP: 80.245.190.*]

Nie wiesz, gdzie Szczodry sie przeprowadza ?

Oglądasz 126-150 z 207
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■