POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.09.2009, 07:16:26] • Świnoujście

Łatwe pieniądze = remonty = wygrane wybory (?)

Łatwe pieniądze = remonty = wygrane wybory (?)

fot. Sławomir Ryfczyński

Po naszym artykule dotyczącym sprzedaży terenów w Świnoujściu za grube miliony (na rynku wtórnym!) dostaliśmy mnóstwo telefonów i maili od Czytelników. Skarżyli się na fakt, że rozdaje się najlepsze działki nad morzem za półdarmo.

- Władze chcą mieć szybkie i duże pieniądze, za które będą robione remonty – mówi jeden z Internautów. – Wiadomo, że wybory już za rok. A ludzie pójdą zagłosować na prezydenta „bo tak dużo robi ulic”. A przecież nie o to chodzi w rozsądnym gospodarowaniu miastem – mówił zdenerwowany mężczyzna.

Nie wszystkie sygnały były oczywiście aż tak ostre. Niektórzy podkreślali po prostu, że miasto powinno tak sprzedawać intratne tereny, aby jak najwięcej zarobić.

- Skoro jakaś działka jest faktycznie warta 37 milionów, to tyle powinno być w kasie miasta z jej sprzedaży – tłumaczyła kobieta. – Tym bardziej, że do części tych terenów za nasze pieniądze (z budżetu miasta) doprowadzono media!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 141, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 141

Gość • Niedziela [27.09.2009, 14:25:33] • [IP: 67.159.44.**]

Jak żołośnie prezio się tłumaczył u Wątkowskiego." jestem niewinny bo nie mam żadnego wyroku". Tzn złodziej który ukradnie torebkę jest niewinny bo go niezłapali i nie ma wyroku. Albo jest niewinny bo proces się toczy i toczy. A co z wyrokiem w sprawie Mulnika? Tutaj żmur jest niewinny, bo to zarząd ukradł, nie on. On był tylko członkiem. Od tego matactwa to rzygać się chce.

Gość • Sobota [26.09.2009, 23:31:08] • [IP: 77.253.102.***]

w y g l u p y, a portal schodzi coraz nizej...

Gość • Sobota [26.09.2009, 21:47:48] • [IP: 80.245.183.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [26.09.2009, 21:45:29] • [IP: 80.245.183.***]

To nie dzienki niemu jest lepiej on tylko trafił w dobry czas dla kraju takie komuhy stanowiom mniej nisz zero ih wartość mierzy się w minusah. Ze wzglendu na dobry czas dla Polski nieuda im się zniszczyć nas najwyrzej trohe utrudniom, zasmrodzom, zamoncom ih czas jusz minoł BOGU NIEH BENDĄ DZIENKI

Gość • Sobota [26.09.2009, 20:56:52] • [IP: 95.129.226.***]

najlepszy prezydent i trudno bądzie o lepszego, nie pozwala szubrawcom robić interesu i są wściekli, stąd te durne, i niepochlebne opinie, brawo panie PREZYDENCIE tak trzymać!

Gość • Sobota [26.09.2009, 20:54:40] • [IP: 80.245.183.***]

prezydent potrafi sobie radzić tylko wtedy, kiedy wszyscy mu przyklaskują.Ale dzisiaj jest demokracja a nie socjalizm ALE W GŁOWIE LSD ZAWSZE BEDZIE KOMUNIZM JAK NARKOTYK

Gość • Sobota [26.09.2009, 16:58:10] • [IP: 83.21.140.***]

Prezia rzecz jasna heheheh

Gość • Sobota [26.09.2009, 13:55:41] • [IP: 92.42.114.**]

Nasze jest miasto? nie wiedziałem.

Mirosław Galczak • Sobota [26.09.2009, 12:34:34] • [IP: 74.50.97.***]

Janusz, nie mam już sił Cię bronić, jesteś beznadziejny. A byłeś takim dobrze zapowiadającym się komsomolcem. I szkoda, że mieszkańcy miasta nie doceniają tego, że dzięki Stalinowi miasto jest nasze i nam pięknieje!

Gość • Sobota [26.09.2009, 12:21:15] • [IP: 74.50.97.***]

prezydent potrafi sobie radzić tylko wtedy, kiedy wszyscy mu przyklaskują.Ale dzisiaj jest demokracja a nie socjalizm i opozycja jest naturalnym kontrolerem władzy.Prawda jest taka, że prezydent nie ma rozwiązań na wiele spraw mieszkańców i zwala swoje wpadki jak za byłej epoki na opozycję.Wtedy też wmawiano ludziom, że nie rządzący a Solidarność jest winna pustym półkom w sklepach z dyżurnym tylko octem.

Gość • Sobota [26.09.2009, 12:14:55] • [IP: 74.50.97.***]

Partia Lenina simwoł swabody, partia nasza - sowiest' i czest'! Partia eto sierdce i rozum naroda - budiet, była i jest!

Gość • Sobota [26.09.2009, 12:11:52] • [IP: 74.50.97.***]

Odkąd Żmurkiewicz jest prezydentem same negatywne rzeczy dzieją się w naszym mieście! Wyraźnie widać, jak jest źle pod rządami czerwonych: afera promenadowo-Wiaterowa, doprowadzenie do śmierci pana Górskiego i pana Rosia, nielegalne wyroki i eksmisje w ZGM, nielegalna budowa na Hołdu Pruskiego, działka szwagra, działka Ireny Eris, buda na plazy za milion dwieście, sabotowanie inwestycji tunelowej z korupcją w tle, totalne zawalenie kwestii funduszy unijnych...

Gość • Sobota [26.09.2009, 11:56:21] • [IP: 92.42.114.**]

I co my mamy zrobić wskaż nam Bracie drogę?Mafia mafii nie rozliczy dlatego w kraju jest tak a nie inaczej.

Gość • Sobota [26.09.2009, 11:28:23] • [IP: 74.50.97.***]

Kleptokracja (dosł. rządy złodziei) – nieformalne, pejoratywne określenie formy skrajnie skorumpowanych rządów. W kleptokracji władcy i ich poplecznicy wykorzystują władzę do nakładania obciążeń finansowych na obywateli, w celu pomnażania swoich osobistych fortun. Do ochrony zdobytych nieuczciwie pieniędzy wykorzystywane są rozmaite metody, jak pranie pieniędzy czy anonimowe konta bankowe. Kleptokracje są stabilne, gdyż jedną grupę kleptokratów zastępują następne, które idą w ślady poprzedników. Skorumpowani politycy ignorują zwykle problemy ekonomiczne i społeczne w imię władzy i bogactwa. W Polsce prowincjonalna władza, poddana słabszej kontroli społecznej, zwłaszcza mediów, jest często polem zachowań kleptokratycznych.

Gość • Sobota [26.09.2009, 11:26:29] • [IP: 74.50.97.***]

Art. 228 kodeksu karnego: Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę lub takiej korzyści żąda, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową znacznej wartości lub jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Gość 55 • Sobota [26.09.2009, 10:34:03] • [IP: 80.54.123.***]

większe pieniądze większe przekręty?

Gość • Sobota [26.09.2009, 08:43:05] • [IP: 88.156.234.***]

Ja Możej trafił by że Polska była by w Uni to też bys miała drogi i chodniki ale dziś z polbruku sie nie najesz a miasto jest ciagle poprawiane.

Codzienny Czytelnik • Sobota [26.09.2009, 08:40:47] • [IP: 92.42.117.**]

tutaj się nie zgadzam pan żmurkiewicz jest najlepszym prezydentem niz pan możejko zobaczcie jak nasze miasto wypieknało jakie remonty pan prezydent robił a pan możejko to była katastrofa dlatego popieram pana żmurkiewicza

Gość • Sobota [26.09.2009, 08:16:32] • [IP: 80.245.179.***]

ble ble ble nic się nie działo przez tyle lat ateraz skręca innych z zazdrości

Gość • Piątek [25.09.2009, 22:21:12] • [IP: 67.159.44.**]

Czy do największego rozkwitu w historii zaliczyć można także nielegalne getto ''socjalne'' przy Modrzejewskiej 20? Czy częścią tego rozkwitu jest działka szwagra? Jeśli coś na niej kwitnie, to prywatny interes Oponiarza. Czy nielegalne eksmisje ludzi, dokonywane na zlecenie mafii łakomej na działki i mieszkania to także objaw rozkwitu? Czy zaniedbane drogi, brak sprawnej kanalizacji deszczowej to rozkwit? To miasto gnije pod rządami komuny, ludzie uciekają stąd setkami za granicę, komuna szaleje, jak u mówić o rozkwicie?

Gość • Piątek [25.09.2009, 22:08:17] • [IP: 67.159.44.**]

Ludzie ogłupieni i spłaszczeni karaluchową propagandą. Nie mają pracy, dachu nad głową ani szans w tym mieście, ale co tam, ''miasto nam pięknieje'' i cała reszta nie ma znaczenia dla umysłowych zombie zahipnotyzowanych kostką polbrukową i fontannami.

Gość • Piątek [25.09.2009, 22:03:56] • [IP: 212.39.177.**]

ktos mowil o dzialkach pod domki jednorodzinne w s-ciu - przecierz to jest tutaj nie realne - tylko idiota albo desperat zaplaci za gola dzialke po 500-1000zl za metr gdzie za te same pieniadze moze juz miec dom w calym kraju!! to jezeli chodzi o wyspe Uznam a jezeli chodzi o przytor i tym podobne - pobudowali ludzie domki zo 300-600tys max a teraz krzycza miliony:) -za milion to mi kazdy developer wybuduje dom 250m wykonczy i pocaluje w dupe. i tak sobie ludzie sprzedaja- a raczej chwala sie jakie to domy oni nie maja do sprzedania - i wisza te same ogloszenia od 2006 roku:) dziwne i glupie to miasto:)

Gość • Piątek [25.09.2009, 21:32:19] • [IP: 67.159.44.**]

Większość ''rankingów'' i innych wyróżnień dla komuszego grajdołka Świnoujścia to robota Karalucha, który np. namawia Oponiarza, by ten wykupywał w ogólnopolskich gazetach drogie dodatki i wkładki, a wtedy taka gazeta od razu przyznaje Świnoujściu wysokie miejsca w rankingach. Nawet nie wiecie, ile już pieniędzy z naszych podatków poszło na takie ''papierowe sukcesy''.

Gość • Piątek [25.09.2009, 20:06:14] • [IP: 85.230.229.***]

Bo ludzska przyklaskujace takim klikom jak ta w miescie to tacy sami ludzie jak oni...wychowani przez psy i suki poprzedniego ustroju.

Gość • Piątek [25.09.2009, 19:14:02] • [IP: 67.159.44.**]

SLDowcy plują zawsze na wszystkich wokół, że tylu tu frustratów i nieudaczników. A teraz widać w czym tkwi sekret ''udacznictwa'' SLDowców. Załatwianie po znajomości pracy, rozdymany do niewyobrażalnych obrzydliwych rozmiarów nepotyzm! Pokazaliście teraz jakimi miernotami i nieudacznikami jesteście. Uczciwie nie potraficie dojść do niczego! Wy SLDowcy albo jesteście bandytami (mordy na patriotach polskich w latach 40-60tych), albo okradacie naród (wyżeracie dobra wyprodukowane przez naród jak pasożyty - kryzys lat 70-80) - albo załatwiacie po znajomości fuchy. Sam rozkład. SAM ROZKŁAD! SAM ROZKŁAD I UPADEK MORALNOŚCI I GODNOŚCI LUDZKIEJ!

Oglądasz 1-25 z 141
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■