POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.10.2009, 10:15:18] • Świnoujście

Czekamy 50 lat na Molo

Czekamy 50 lat na Molo

Makieta dzielnicy nadmorskiej z MOLO zakończone podwodną kawiarnią. Zdjęcie wykonał nam Andrzej Ryfczyński w 1968 roku a projekty trwały od końca lat 50, po demontażu starego mola.(fot. Andrzej Ryfczyński )

Mamy najszerszą plażę, najwyższą latarnię, piękną promenadę i deptak na wydmach. Jest oczywiście wiele niedociągnięć, ale wszystko zmienia się na lepsze. Jedyną bolączką letniego kurortu, do jakiego pretendujemy, jest brak molo! Obiecywano jego budowę już wiele razy.

- Wszystkie sąsiadujące z nami małe miejscowości mają molo – mówi jeden z naszych Czytelników. – Niemieckie cesarskie uzdrowiska a także Międzyzdroje, które są przecież mniejszym miastem.

Czekamy 50 lat na Molo

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie od wczoraj wiadomo, że typowa letnia budowla to właśnie molo. Turyści spacerują po nim, robią sobie zdjęcia.

- Na szczęście macie falochrony, które wychodzą w morze – tłumaczy wczasowiczka. – Ale to nie to samo.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 129

Ѫ • Wtorek [06.10.2009, 16:53:44] • [IP: 83.25.183.***]

To są Leningrady i osiedle Matejki●

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:43:32] • [IP: 92.42.113.***]

Popatrzcie lepiej co i gdzie wówczas planowano zrobić. Widać wyraźnie, że np. cały kemping był zabudowany jakimiś dużymi budynkami, a na wydmach też zlokalizowano jakieś obiekty, natomiast po prawej stronie ul. Chrobrego są same tereny zielone.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 16:23:03] • [IP: 93.94.191.***]

spoko poczekamy nastepne 50.

Ѫ • Wtorek [06.10.2009, 16:14:07] • [IP: 83.25.183.***]

Tylko to molo musi być mega, hiper, super, duper długie, bo za kilka, kilkanaście lat nie będzie sięgało nawet do połowy plaży●

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:42:40] • [IP: 80.245.178.***]

chyba radykał poprosił kolege o pochlebny komentarz zeby nie było ;]

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:39:08] • [IP: 80.245.189.***]

knopers-no przecież nikt z nim nie chce gadac tylko się wszyscy z niego brechtają

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:37:35] • [IP: 92.42.113.***]

Radykał już jako zwolennik niemieckiego systemu zbiera już po te 3 euraski na klimetyczne!!porzadek musi byc no nie radykał??

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:35:23] • [IP: 80.245.178.***]

radykał to buras a molo by sie przydało bedzie skąd go rzucać ;]

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:33:53] • [IP: 92.42.113.***]

Para w słomkowych kapeluszach wymiata!!z migawek dnia!!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:32:22] • [IP: 92.42.113.***]

Knopers uważaj bo zaraz Radykał napisze ze jesteś za głupi i za tępy żeby się wypowiadać o księżuniu!!

knopers • Wtorek [06.10.2009, 15:29:54] • [IP: 188.33.14.**]

radykał to kolejny przykład tego jak nudzi sie epika z blokowiska co kolego ? jako jedyny nie wyszedles na klatke pogadac z koleszkami i nudzisz sie ??

wyborca • Wtorek [06.10.2009, 15:28:53] • [IP: 93.94.186.***]

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:14] • [IP: 92.42.113.***] przecież chodzi tylko i wyłącznie o turystów! Ty myślisz, że w schronisku w tatrach sami mieszkańcy Zakopanego siedzą?! Litości!!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:28:45] • [IP: 92.42.113.***]

a ja też mam 113:) też jestem tępa?

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:26:36] • [IP: 92.42.113.***]

Bez narodowiec? buahahahah no przy tobie to ze mnie największy patriota w Polsce!Jarasz się niemcami jakby ci napiwki naprawdę duże na tym rynku dawali ze sprzedaży sera!!W sumie wole być bez narodowcem niż bezpłciowcem!!

Radykał • Wtorek [06.10.2009, 15:23:50] • [IP: 80.245.183.***]

do 113 - Nie interesuj się moimi poglądami. Jesteś zbyt tępy by je ogarnąć. Jesteś bezwartościowym odpadkiem i tyle:)

Radykał • Wtorek [06.10.2009, 15:22:53] • [IP: 80.245.183.***]

nie musze:) wobec takiego beznarodowca jak ty i zdrajcy spoleczenstwa nie jestem zobowiązany do żadnej ortografii. Ponieważ ty jako istota bezwartościowa nie zasługujesz na jakiekolwiek zasady.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:22:45] • [IP: 92.42.113.***]

Radykal a kim ty jestes i jakie masz poglady? Na razie to wszystkich opluwasz i zmieniasz skórkę jak kameleon ale z prowokatorami tak juz bywa!!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:22:02] • [IP: 92.42.114.**]

"Przewodnik c.d"-aby dotrzeć na ten fajny długi falochron musisz stracić czasami parę godzin.W obie strony w sezonie to całodniowa wycieczka-także -wal się.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:20:46] • [IP: 92.42.113.***]

133 to nie jedna osoba!!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:16:52] • [IP: 92.42.113.***]

ja jestem swiadkiem jechowym a nie SLD!! naucz sie ortografii!!

Radykał • Wtorek [06.10.2009, 15:15:02] • [IP: 80.245.183.***]

113 ty jestes z sitwy interesów dlatego tak ujadasz na wrogów sitwy. To jest absolutna prawda o twojej osobie. A skoro nie jestes to daj tu swoje dane i sprawdzimy. Nie dasz bo wiesz i ja tez wiem, ze jestes z kliki interesów zwiazanej ze swiadkiem SLD.

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:14:47] • [IP: 92.42.113.***]

A ogolnie to krzyczycie za tym molo gdzie pewnie ja i wiekszosc ludzi nie bedzie mialo tam zadnego interesy bo dzierzawy lub metr kwadratowy bedzie nieziemski!Kawa bedzie po 12 zeta i bedziecie spacerowac i patrzec jak niemcy zra bo Nas tak naprawde codzienne bywanie na molo zrujnuje!!No ale popatrzec mozna!!zreszta to jest atrakcja dla turystow a nie dla nas obytymi z morzem!!

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:14:27] • [IP: 92.42.118.***]

co za palant tak sie wypowiada dupoliz ]

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:14:14] • [IP: 195.117.222.*]

było molo ale je wyburzyli i postawili obok barak za wielkie pieniądze, nic więcej nie trzeba

Gość • Wtorek [06.10.2009, 15:11:02] • [IP: 92.42.113.***]

Juz widze jak wszyscy zapierdzielacie na to molo!!tak jak na kregle !!

Oglądasz 51-75 z 129
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■