POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [15.05.2007, 10:39:04] • Dziwnów

Co planuje nowy burmistrz Dziwnowa?

- Przygotowanie do najbliższego sezonu - to priorytet dla nowego burmistrza Dziwnowa Krzysztofa Kozickiego w pierwszych tygodniach urzędowania.

Kozicki wygrał wczorajsze wybory w Dziwnowie, ogłoszone po tym jak z funkcji burmistrza zrezygnował Kazimierz Libucki.

- Straciliśmy mnóstwo czasu - przyznaje nowy burmistrz.

Kozickiego zapowiada budowę m.in. hotelu z widokiem na morze, a także basenu. Obecnie w Dziwnowie rządzi Jarosław Siomka, tymczasowy burmistrz powołany przez premiera. Siomka ocenia, że Kozicki obejmie władzę w ciągu dwóch tygodni.

Wybory na burmistrza przegrał Marek Lisowski, przewodniczący Rady Miasta, który przyznał się do 13-letniej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [08.09.2007, 14:05:22] • [IP: 83.18.60.**]

Oj żle się teraz dzieje niestety

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■