POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.09.2009, 09:47:53] • Świnoujście

Statut to bubel pod kątem prawnym

Statut to bubel pod kątem prawnym

Nasz statut to można by powiedzieć - groch z kapustą…(fot. Sławomir Ryfczyński )

Nasi Internauci podnoszą sprawę statutu, jaki skonstruowali radni. Jak się okazuje, Wojewoda Zachodniopomorski, stwierdził nieważność uchwały w sprawie tego dokumentu. Miał wiele znaczących błędów.

Jeden z Czytelników podkreśla, że w tak ważnej kwestii, jaką jest statut, nie przedłożono go do konsultacji społecznych.

- Gdyby tak zrobiono, to każdy zainteresowany mieszkaniec, mógłby wnieść swoje uwagi. No, ale tak niektórzy radni postrzegają demokrację. I mamy statut miasta dziurawy jak ser – pisze nasz Internauta.

Teraz nie wiadomo czy radni mają zamiar poprawić błędy czy może pisać statut od nowa? Na najbliższą sesję nie ma w planie dyskusji na ten temat.

- Przy okazji należą się „gratulacje” dla rzeszy prawników, jacy pracują w urzędzie – pisze do nas jeden z Internautów. – Nie dopatrzyli się uchybień?!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Poniedziałek [28.09.2009, 18:34:12] • [IP: 92.42.112.**]

moj dziadzia lepiej wygladal po melanzu z brytney i temudzynem. ;//

Gość • Piątek [25.09.2009, 10:24:01] • [IP: 92.42.113.***]

Nie najedzone swinie !!

Gość • Czwartek [24.09.2009, 17:46:01] • [IP: 88.156.234.***]

Szczesliwa wladza nie zaprzata sobie glowy jakimis tam problemami spoleczenstwa. ..

Gość • Czwartek [24.09.2009, 17:17:31] • [IP: 91.94.22.***]

no comends te twarze przy michach mowia za siebie...

Gość • Czwartek [24.09.2009, 16:22:38] • [IP: 80.245.178.**]

ale konkretnie to o co chodzi? jakie błędy wytknięto? jak już pisać to pełną informację, a nie jakieś zajawki dajecie...

Gość • Czwartek [24.09.2009, 15:19:11] • [IP: 83.11.137.***]

MIASTO NAM PIĘKNIEJE I TO WIDAĆ! BRAWO! TAK TRZYMAĆ PANIE PREZYDENCIE!

Gość • Czwartek [24.09.2009, 13:00:07] • [IP: 80.245.183.***]

miasto nam pieknieje * jego w dupe mać:)

Gość • Czwartek [24.09.2009, 12:30:58] • [IP: 83.31.180.***]

Rozpacz. ... mdła rozpacz. ...

Gość • Czwartek [24.09.2009, 12:15:07] • [IP: 83.11.137.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [24.09.2009, 12:03:06] • [IP: 83.31.202.***]

pi i sigma z Mac planety

Gość • Czwartek [24.09.2009, 11:52:12] • [IP: 80.245.183.***]

nędzność

Gość • Czwartek [24.09.2009, 11:15:14] • [IP: 83.31.180.***]

Dwoje ubogich posila sie u Albertów.

Gość • Czwartek [24.09.2009, 10:47:36] • [IP: 217.97.193.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [24.09.2009, 10:21:22] • [IP: 88.156.234.***]

Chopy, a Ksiezyc daloby sie przylaczyc do miasta ?Tyle terenu sie marnuje a mozna by niezle przedac. Pomyslta.

Gość • Czwartek [24.09.2009, 09:41:31] • [IP: 95.49.175.**]

Na zdjęciu tych dwoje co rozmawjają grypserą.

Kwik-Kwik • Czwartek [24.09.2009, 09:34:39] • [IP: 83.31.180.***]

O mordy wy moje !

Gość • Czwartek [24.09.2009, 09:19:36] • [IP: 95.129.226.***]

Pinki i Mózg!

Gość • Czwartek [24.09.2009, 07:15:27] • [IP: 92.42.117.**]

Są ludzie, którym władza uderza do głowy nie pomoże nawet wykształcenie.Kulture trzeba wynieść z domu. - co także idealnie opisuje tutejsze komentarze.

Gość • Czwartek [24.09.2009, 05:13:42] • [IP: 92.42.119.**]

Są ludzie, którym władza uderza do głowy nie pomoże nawet wykształcenie.Kulture trzeba wynieść z domu.



Gość • Czwartek [24.09.2009, 01:08:22] • [IP: 188.33.170.*]

CO TO ZA KABARET HA HA

Gość • Środa [23.09.2009, 23:57:23] • [IP: 80.54.123.***]

Flip i flap

Gość • Środa [23.09.2009, 23:20:13] • [IP: 80.245.184.***]

Timbo i Pomba

Gość • Środa [23.09.2009, 23:09:46] • [IP: 217.97.199.*]

Ogarnij się, nie komisja odrzuciła tylko ta część komisji co ma większość i rządzi w tym mieście.

Gość • Środa [23.09.2009, 22:56:20] • [IP: 217.97.193.***]

PROJEKT (MOŻEJKI) ZAPISU W STATUCIE, DOTYCZĄCEGO PRACY PREZYDENTA KOMISJA STATUTOWA ODRZUCIŁA::::::::: 1. Prezydent obowiązany jest rozstrzygać sprawy należące do jego kompetencji w drodze zarządzeń. Zarządzenie winno zawierać: a. kolejny numer, datę wydania oraz tytuł, b. podstawę prawną, c. postanowienia merytoryczne, d. w przypadku postanowień rodzących wydatki, wyszczególnienie kwot oraz wskazanie źródła finansowania: numer i nazwa właściwego działu, rozdziału i paragrafu uchwały budżetowej, e. określenie osoby odpowiedzialnej za wykonanie zarządzenia i złożenie sprawozdania o jego wykonaniu, f. ustalenie terminu obowiązywania i/lub wejścia w życie, g. merytoryczne uzasadnienie, h. podpis prezydenta lub upoważnionego zastępcy, i. załączniki stosownie do treści zarządzenia. 2. Wydania zarządzenia wymaga także odmowa rozstrzygnięcia zgodnie ze złożonym wnioskiem. Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego stosuje się odpowiednio. 3. Na wniosek zainteresowanego, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, rada może uchylić zarządzenie prezydenta. 4. Wytoczenie przez prezydenta lub miejskie jednostki organizacyjne w imieniu miasta powództwa do sądu powszechnego lub złożenie skargi do sądu administracyjnego wymaga każdorazowo uchwały rady. 5. Prezydent obowiązany jest udostępniać w biuletynie informacji publicznej zarządzenia oraz poszczególne dokumenty kontroli zewnętrznych i wewnętrznych, a w szczególności protokoły, zastrzeżenia do ustaleń kontroli, wyjaśnienia, wystąpienia pokontrolne, najpóźniej w terminie 3 dni odpowiednio od dnia ich doręczenia lub wytworzenia. Termin ten obowiązuje także dla doręczonych oświadczeń majątkowych radnych i obowiązanych pracowników podległych jednostek organizacyjnych. Oświadczenie majątkowe prezydenta i przewodniczącego wymaga publikacji w dniu ich doręczenia (wysłania) Wojewodzie Zachodniopomorskiemu. 6. Prezydent najpóźniej w terminie 7 dni przed każdą sesją zwyczajną przedkłada radzie, wraz z projektami uchwał: wykaz wydanych zarządzeń, merytoryczne sprawozdanie z wyjazdów i spotkań służbowych a także zwięzły opis skarg i wniosków składanych osobiście, pisemnie i pocztą elektroniczną do prezydenta i miejskich jednostek organizacyjnych. Prezydent odpowiada niezwłocznie na pytania radnych w tym zakresie. 7. Stwierdzone przez radę rażące uchybienie obowiązkom określonym w ust. 1, 2, 4, 5, 6 wywołuje utratę dodatku funkcyjnego prezydenta w najbliższym miesiącu.

Gość • Środa [23.09.2009, 22:56:06] • [IP: 217.97.199.*]

No, szkoda że go też na tej fotce nie ma.Pasowałby do towarzystwa jak na tej co kiedyś leciała- sprzed kilkudzieisęciu lat /z napisem chyba że lata mijają a władza ta sama/ hi, hi

Oglądasz 1-25 z 81
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■