POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.09.2009, 13:40:30] • Świnoujście

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

fot. Karolina Zawadzka

Mieszkańcy byli zdziwieni, że firma rozbiórkowa potrzebowała czterech dni na zrównanie z ziemią kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piastowskiej. Zdążyli nawet wywieźć gruz. To rekordowe tempo jak na polskie warunki.

Wszyscy są zaskoczeni. Bo z reguły tego typu prace, zwłaszcza jak zamawia je miasto, przedłużają się i jest z nimi wiele kłopotów.

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

fot. Karolina Zawadzka

- Pamiętam jak rozbierali budynek byłego hotelu Bałtyk - mówi jeden z naszych Internautów. – Cegły spadały na głowy przechodniów, początkowo zagrodzono tylko chodnik taśmą, bez żadnego zadaszenia. A tu rachu ciachu i po strachu, jak to się mówi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 52

;> • Wtorek [22.09.2009, 17:19:09] • [IP: 92.42.118.***]

Urozmaiceniem artykułu mogło być zdjęcie typu" wczoraj" nie tylko te" dziś".

Gość • Wtorek [22.09.2009, 17:16:09] • [IP: 93.94.191.***]

Kolejny jakże ciekaway artykuł, ambitny fascynujący, ciekawy. Jak zawsze... całe miasto musi wiedzieć że buda na rogu piłsudskiego i piatsowskiej znikneła w kilka dni... idziecie w ślady pudelka :)

Gość • Wtorek [22.09.2009, 17:09:38] • [IP: 217.97.193.***]

haha szybko zrobili, szybko fakturę wystawili, też mi coś

Gość • Wtorek [22.09.2009, 17:00:43] • [IP: 80.245.189.***]

właśnie tamtędy przechodziłem, patrze a oni kończą murowac trzecie piętro-jutro" wiecha"!WSZYSCY SĄ ZAPROSZENI.

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:53:49] • [IP: 80.245.189.***]

słyszałem że ma powstać zgm żeby co niektóre panie miały bliżej do roboty

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:52:33] • [IP: 92.42.117.***]

bo to dobre chlopaki byli

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:49:22] • [IP: 83.20.224.*]

slyszalem ze zamiast w poznaniu to tutej maja postawic boisko na 100tys. czy to prawda?

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:45:38] • [IP: 80.245.183.***]

oj znzlezli znalezli na poddaszu pare cennych zeczy miedzyinnymi zlote monety itp...

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:28:36] • [IP: 88.156.232.***]

tyle osob swiatowych jakoby mieszka w S-ciu i takie wielkie zdziwienie szybkoscia kontraktu?taka rudere pietrowa jedna koparka i dwie odpowiedie ciezarowki robi w 2 dni wszedzie i wtedy jakos wszystkim sie oplaca.Ale sie pracuje!I zarabia tez.Czas najwyzszy na nauke dla wszystkich, nie tylko dla pracodawcow.

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:23:39] • [IP: 79.189.157.**]

3 piętrowa kamienica poniemiecka w cetrum Szczecina zniknęła w 10 dni... więc czemu się dziwić ze to coś co trzymało się zapewne na gwoździu poszło w niepamięć tak szybko:)

Gość • Wtorek [22.09.2009, 16:12:43] • [IP: 92.42.113.***]

Jak już niejaki KTOSIU to z NIEMIEC się pisze a nie z Niemczech. Analfabeci.

Gość • Wtorek [22.09.2009, 15:58:59] • [IP: 217.97.193.***]

Ale co tu porównywać - jednopiętrową kamieniczkę z kilkupiętrowym Bałtykiem? Mimo tego tempo budzi jednak respekt. Ta trzymać.

Gość • Wtorek [22.09.2009, 15:53:53] • [IP: 80.245.182.***]

hehehe, za dlugo - zle, za szybko - zle... Witamy w Polsce:) Teren jest w zbyt atrakcyjnej lokalizacji, wiec nie powienien dlugo stac, choc nasze wladze pewnie utrudniom zycie inwestorom...

KtOś • Wtorek [22.09.2009, 15:29:21] • [IP: 80.245.187.***]

To chyba jakaś firma z Niemczech robiła ;D

Gość • Wtorek [22.09.2009, 15:28:46] • [IP: 80.245.190.**]

cegły zostały sprzedane za spora kasę do renowacji starych domów :) Ciekawe czy znaleźli coś ciekawego w ścianach albo pod podłogą :) pewnie tak. Lepiej wyglądała już ta kamienica niż to co jest teraz

ryynio • Wtorek [22.09.2009, 15:27:50] • [IP: 83.249.22.***]

moze na euro 2012 cos wybuduja

K.O • Wtorek [22.09.2009, 15:04:36] • [IP: 95.129.226.***]

brawo..;/ ciekawe ile taka dziórka będzie sterczeć:D

Gość • Wtorek [22.09.2009, 15:01:25] • [IP: 194.144.1.***]

pytanie teraz ile czasu ta dziura będzie szpecić?? rozbiórka w 4 dni - zabudowa w. ..?

Gość • Wtorek [22.09.2009, 14:53:18] • [IP: 92.42.116.**]

Miesiąc to trwałoby gdyby ktoś chciał pracować wg KNR a tak? kasę się bierze wg kosztorysu z KNR a robi najszybciej jak można. Tym sposobem zaradna firma jest w stanie zrobić kilka razy tyle. No a jeszcze jak się pracownikom płaci za szybką i wydajną prace to każdy z nich chce zrobić i zarobić jak najwięcej. Tym sposobem coś co powinno trwać miesiąc trwa kilka dni:)

Gość • Wtorek [22.09.2009, 14:43:52] • [IP: 80.245.178.***]

bla bla bla... bo nie płacą za godzine...

Gość • Wtorek [22.09.2009, 14:14:18] • [IP: 80.245.186.***]

to pieknie przez wyburzenie tych kamienic odslonili czesc naszego zabytkowego kosciolka na Piastowskiej+

Gość • Wtorek [22.09.2009, 14:08:50] • [IP: 212.160.162.***]

3x tylko xP

Gość • Wtorek [22.09.2009, 14:01:25] • [IP: 80.245.182.***]

tylko czysty przypadek ze tak sie stalo z tymi lajzami bo tak to tylko kasa im w glowie i nara wiara nie ma ich nagle po diable tylko wezma kase i wciaga ludzi z cala firma

Gość • Wtorek [22.09.2009, 13:58:22] • [IP: 77.65.43.***]

ok ok tylko mogli też wyburzyć te budy obok

Gość • Wtorek [22.09.2009, 13:48:35] • [IP: 80.54.123.***]

dobrze, ale jakoś nie po naszemu :)

Oglądasz 26-50 z 52
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■