POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.09.2009, 13:40:30] • Świnoujście

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

fot. Karolina Zawadzka

Mieszkańcy byli zdziwieni, że firma rozbiórkowa potrzebowała czterech dni na zrównanie z ziemią kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piastowskiej. Zdążyli nawet wywieźć gruz. To rekordowe tempo jak na polskie warunki.

Wszyscy są zaskoczeni. Bo z reguły tego typu prace, zwłaszcza jak zamawia je miasto, przedłużają się i jest z nimi wiele kłopotów.

Mieli miesiąc, rozebrali w kilka dni

fot. Karolina Zawadzka

- Pamiętam jak rozbierali budynek byłego hotelu Bałtyk - mówi jeden z naszych Internautów. – Cegły spadały na głowy przechodniów, początkowo zagrodzono tylko chodnik taśmą, bez żadnego zadaszenia. A tu rachu ciachu i po strachu, jak to się mówi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [24.11.2009, 20:41:29] • [IP: 217.97.199.*]

No, a te budy to relikty muzealne? Warto o nie walczyć, by zachowały się dla potomnych.

Gość • Środa [07.10.2009, 19:35:04] • [IP: 217.97.199.*]

Fakt, szybko ale żeby o tym pisać??!!.

Gość • Czwartek [24.09.2009, 19:21:55] • [IP: 195.117.222.*]

Polak to jednak malkontent rozbiórka trwa miesiąc - żle, rok - jeszcze gorzej.wykonana została w kilka dni - też niedobrze kiedy wreszcie ockniemy się wszyscy i przestaniemy być narodem maruderów, malkontentów i wiecznie nie zadowolonych, koniec pierwszej dekady XXI wieku, a my ciągle narzekamy -czas z tym skończyć!!

Gość • Czwartek [24.09.2009, 02:05:33] • [IP: 80.245.186.**]

te 2 budy tez powinni rozwalic. .. a w zamian dostac lokale w nowo powstalym miejscu na tym rogu zapewne powstanie jakis budynek z miejscami na parterze pod sklepiki. .. wiec te 2 budy stare zburzyc tak samo !! a nie pasuja jak swini siodlo sklepikarze zasrani. .. (dostalbys 2 x wiecej a nawet o tym nie macie pojecia. ..)

Gość • Środa [23.09.2009, 21:40:01] • [IP: 88.156.234.***]

Laska dynamitu i domek w mgnieniu oka bylby rozebrany.

Gość • Środa [23.09.2009, 15:00:12] • [IP: 92.42.118.***]

napiszcie do" nie do wiary"

S.M.i.t.Mr.R.Y.r.FAG • Środa [23.09.2009, 14:13:08] • [IP: 93.94.184.***]

Rozbierają długo źle, rozbierają szybko złe. Ja pierdykam... Dobry kierownik, silna ręka i prace idę jak z bicza strzelił. hej ho /b/~!

Gość • Środa [23.09.2009, 13:48:46] • [IP: 80.245.186.**]

tak pasują jak świni siodło i nie ma się czym podniecać to prawda

Gość • Środa [23.09.2009, 12:50:03] • [IP: 92.42.114.**]

No i dobrze nie ma czym się podniecać.

Gość • Środa [23.09.2009, 12:01:50] • [IP: 80.245.186.**]

Nareszcie zburzono tę wylęgarnię karaluchów...

zniesmaczony • Środa [23.09.2009, 11:58:04] • [IP: 80.4.6.***]

a te baraki pasuja w tym miejscu jak swini siodlo

Gość • Środa [23.09.2009, 10:46:26] • [IP: 80.245.186.**]

tak sa potrzebne jako koloryt miasta

Gość • Środa [23.09.2009, 09:47:32] • [IP: 88.156.233.***]

A co zostawiono dwie budy? Czy potrzebne są jako koloryt miasta?

Gość • Środa [23.09.2009, 00:30:47] • [IP: 89.78.67.***]

łatwo zburzyć, trudniej wybudować ;P

kierowca • Środa [23.09.2009, 00:26:05] • [IP: 84.71.51.***]

KOŚCIÓŁ POSTAWCIE!! :D

Gość • Wtorek [22.09.2009, 22:33:27] • [IP: 92.42.117.***]

A wie ktos moze na temat tego tajemniczego wejscia co bylo pod tymi budynkami ?? czy to byly tylko piwnice, jak tak to dlaczego ich tez nie zburzono ?? moze Pan Pluciński zna jakas ciekawa historie na ten temat ??

Gość • Wtorek [22.09.2009, 22:11:07] • [IP: 95.129.226.***]

TurboDymoMen ich zawstydził i wybudował tunel w 3 dni.

Gość • Wtorek [22.09.2009, 22:07:56] • [IP: 93.94.184.**]

pewnie mieli placone za wykonanie a nie za godziny

Gość • Wtorek [22.09.2009, 19:35:25] • [IP: 93.94.186.***]

Pierwsze zdanie tytułowe tego artykułu jakoś dziwnie brzmi:" Mieszkańcy liczą, że firma rozbiórkowa potrzebowała czterech dni na zrównanie z ziemią kamienicy..." Na co liczą? Chyba powinno być" mieszkańcy uważali, że firma rozbiórkowa będzie potrzebowała kilku tygodni.., tymczasem uporała się w 4 dni" Kto te artykuły pisze? Czy wy to wogóle czytacie zanim umieścicie na portalu, szanowni redaktorzy??

Gość • Wtorek [22.09.2009, 18:41:46] • [IP: 92.42.117.**]

Te baraki mają innego właściciela i to w jego rękach jest ich los.

gudi • Wtorek [22.09.2009, 18:14:11] • [IP: 86.128.238.***]

a te baraki o bok dla kogo zostawili

Gość • Wtorek [22.09.2009, 18:02:29] • [IP: 92.42.118.***]

miejsce na lodowisko

▀▄▀▄▀▄ • Wtorek [22.09.2009, 17:38:05] • [IP: 83.31.179.**]

Ja tam wybudowałbym molo, kino, szalet, ośrodek dla osowiałych i drugi pododział Straży Miejskiej●Ewentualnie rondo wyłożone polbrukiem●

Gość • Wtorek [22.09.2009, 17:37:17] • [IP: 80.245.190.**]

to obwodnice chodzą?

Gość • Wtorek [22.09.2009, 17:21:27] • [IP: 92.42.117.***]

Będzie tu szła obwodnica Świnoujska, bo CENTRUM zamkną na zawsze dla samochodów.

Oglądasz 1-25 z 52
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■