POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.09.2009, 09:37:47] • Świnoujście

Stare i zardzewiałe nabrzeże grozi katastrofą budowlaną

Stare i zardzewiałe nabrzeże grozi katastrofą budowlaną

fot. Sławomir Ryfczyński

Tak wygląda nabrzeże w naszym mieście. Metalowe konstrukcje dosłownie pożera rdza. Elementy zaczynają się kruszyć. Jest brzydko i niebezpiecznie. Łowiący w tym miejscu wędkarze są pełni obaw.

Byliśmy już świadkami sytuacji, jak metalowe fragmenty przy nabrzeżu ledwo się trzymały całej konstrukcji. Aby zapobiec tragedii nurkowie ze specjalnej firmy musieli pod wodą odcinać te elementy.

Stare i zardzewiałe nabrzeże grozi katastrofą budowlaną

fot. Sławomir Ryfczyński

- To nie był jednostkowy przypadek – mówi jeden z wędkarzy. – Tu wszędzie jest taka sytuacja na nabrzeżu. Zamiast porządnie wszystko odnowić, to wycinają kawałki. Przecież Świnoujście to portowe miasto.

Stare i zardzewiałe nabrzeże grozi katastrofą budowlaną

fot. Sławomir Ryfczyński

Nabrzeża powinny być idealne. A te pamiętają poprzedni ustrój, kiedy wszystko robiło się byle jak, na krótki okres czasu. A jeszcze jak nie są odpowiednio konserwowane, to dziś mamy efekty.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Środa [16.09.2009, 10:11:01] • [IP: 84.136.197.**]

Nie macie pieniedzy na remont nabrzeza ? Przeciez to proste: Mozna sciagac jeszcze wiecej oplaty kuracyjnej od rencistow, a Unia Europejska to co ? (Dotacje, dotacje, dot... !!)

Gość • Środa [16.09.2009, 06:47:07] • [IP: 88.156.234.***]

To nie jest nabrzezew Basenie Polnocnym.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 21:07:59] • [IP: 92.42.117.**]

To jest akurat chyba ostatni kawałek przedwojennego nabrzeża w Basenie Północnym. Jeszcze kilka miesięcy temu było ono zamknięte dla przeciętnych zjadaczy chleba bo stacjonowała tu jednostka PRO. Teraz przeniosła się do nowej bazy i stąd nabrzeża stało się" publicznym". Remont jest planowany i już za rok pewnie ten ostatni fragment też zniknie.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 21:05:08] • [IP: 217.97.199.*]

Mogli warunek postawić, naprawa nabrzeża a potem gazoport, ale kto miał o tym myśleć.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 19:52:44] • [IP: 93.94.191.***]

wlasnie mogli by powoli pomyslec i wziac sie najpierw za nabrzeza a nie gazoport

Gość • Wtorek [15.09.2009, 19:51:22] • [IP: 80.245.191.***]

do Gość • Wtorek [15.09.2009, 19:09] • [IP: 93.94.185.***] a poco ta akcja z tankowaniem po 2 litry??

Jarząbek • Wtorek [15.09.2009, 19:47:20] • [IP: 83.31.202.***]

Miasto nam pięknieje! Brawo, Panie Prezydencie! Tak trzymać!

Gość • Wtorek [15.09.2009, 19:35:16] • [IP: 80.245.190.**]

jak to jest przedwojenne nabrzeże

Gość • Wtorek [15.09.2009, 19:09:44] • [IP: 93.94.185.***]

Sobota godzina 12.00 - zapraszam wszystkich kierowców na stacje statoil. Tankujemy po 2 litry i płacimy jak najdrobniejszymi pieniedzmi. Następnie ustawiamy sie ponownie w kolejke. Przekażcie informacje komu tylko możecie. Pamiętajcie! Razem damy rade temu złodziejstwu! Ja postaram sie nagłośnić sprawę w mediach.

;> • Wtorek [15.09.2009, 18:15:25] • [IP: 95.49.171.***]

Pokazywane niszczejące mienie to fakt, wypowiedzi ludzi to chyba z głowy pisane, ale się czepiam. Może oprócz ponurych problemów i marudzenia mógłby być weselszy o" latawcach", które puszczają" deskarze" przy wiatraku, a dziś było ich rojno.

Maślankiewicz • Wtorek [15.09.2009, 16:14:22] • [IP: 195.117.239.**]

Admin! To chyba ty robiłeś wszystko byle jak. Mnie nie oceniaj! Do każdej pracy się przykładałem. W Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kamieniu, Dziwnowie mogę pokazać swoją dobrą robotę sprzed kilkudziesięciu lat, która będzie ludziom służyć może kolejne sto. Moje dzieło jest dowodem mojej rzetelności.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 16:10:28] • [IP: 95.129.226.**]

niech wedkaze wezma sie za kakretna robote a nie jeden z drugim zlapie dwa kilo okonia i idzie sprzedac na belta , a malo tego, jerszcze go oskrobieie wyczyscii a na takiego okonia tylko czekaja male gastronomie.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 15:52:08] • [IP: 212.160.162.***]

Zamknac nabrzeze i bedzie po sprawie. A wedkarze niech lowia tam gdzie bezpiecznie a nie laza tam gdzie sami uwazaja ze lazic nie powinni.

Jarząbek • Wtorek [15.09.2009, 15:40:22] • [IP: 83.31.202.***]

Miasto nam pięknieje! Brawo, Panie Prezydencie! Tak trzymać!

Gość • Wtorek [15.09.2009, 15:36:56] • [IP: 83.19.184.**]

Super bedziee nowa stacja, tam mieszka z-ca prezydenta dtatego ta awantura...

Gość • Wtorek [15.09.2009, 15:10:59] • [IP: 93.94.189.***]

do: Jarząbek • Wtorek [15.09.2009, 13:40] • [IP: 66.28.139.***] Mało ci miasto upiększyło się? zamiast siedzieć i pisać farmazony na forum to idź się przejść i zobacz baranku. Mało ci? To weź się za robotę i zrób coś więcej.

Jarząbek • Wtorek [15.09.2009, 13:40:41] • [IP: 66.28.139.***]

Miasto nam pięknieje! Brawo, Panie Prezydencie! Tak trzymać!

Gość • Wtorek [15.09.2009, 13:11:56] • [IP: 80.245.178.***]

Takie nabrzeże ma napewno swój okres przydatności trzeba by było to sprawdzić i wnioskować potencjalne zagrożenie. Napewno beton starszego typu ma wiekszą podatność na erozje niż tem współczesny lecz i jego stan można zinterpretować w ściśle określonych barierach przydatności, co do stali należy sprawdzić o jakiej zwartości współczynnika wękla jest owa slal lub zbadać czy wystąpiła korozja międzykrystaliczna która powoduje znaczne osłabienie wytrzymałości. Ta wiedza da pojęcie obecnej sytuacji i wytyczy rytm postępowy.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 12:44:29] • [IP: 83.11.134.***]

Od marca 2010 roku rozpoczyna się budowa i remont nabrzeży w Basenie Północnym.Jak podał urząd marszałkowski na ten cel przeznaczone zostanie prawie 20000000 zł.Trwają prace projektowe dotyczące tej największej inwestycji w marinach polskich.

Slavo • Wtorek [15.09.2009, 12:22:23] • [IP: 93.94.191.***]

a nabrzeża są własnością miasta? jakby były to basen płn pewnie wyglądałby troche lepiej

Gość • Wtorek [15.09.2009, 12:06:43] • [IP: 195.80.31.***]

jak zwykle babiczki odezwaly sie jako pierwsze. pilnowac bachorow, nie lowic tam (bo i tak nie wolno) a wszystko bedzie dobrze. a co do cumowania jachtow w tym miejscu, czy wy ludzie na prawde az tak nie macie pojecia o czym piszecie? tam nawet nie ma do czego cumowac

Gość • Wtorek [15.09.2009, 11:36:22] • [IP: 85.222.78.**]

Mi tam się podoba. Lubi stare, próchniejące, zagrzybiałe, zaropiałe.

Waldemar Czosnowski • Wtorek [15.09.2009, 11:33:39] • [IP: 83.21.127.*]

Jeszcze drugie tyle postoi.Nie ma co się obawiać.Wiem, bo się znam na tym.W wolnych chwilach może każdy tu sobie przyść z młoteczkiem i po troszeczku opstukiwać z rdzy.

Gość z Wybrzeża • Wtorek [15.09.2009, 11:28:12] • [IP: 80.50.26.***]

Akurat to zdjęcie do artykułu jest zrobione z tegowybudowanego przez komuchów nabrzeża. A ten kawałeczek ok. 30m to jest dla nowych dzielnych i kompetentnych władz.

Gość • Wtorek [15.09.2009, 11:26:39] • [IP: 83.21.127.*]

A gdzie byli rodzice, pytam się?

Oglądasz 1-25 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■