POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.09.2009, 22:02:32] • Świnoujście

Minęły wakacje, a benzyna wciąż droga. Zobacz gdzie najdrożej!

Minęły wakacje, a benzyna wciąż droga. Zobacz gdzie najdrożej!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na świnoujskich stacjach benzynowych paliwo jest jednym z droższych w całym województwie zachodniopomorskim. Wszystko przez pazernych właścicieli stacji benzynowych nastawionych na zyski z niemieckich kierowców.

Podczas gdy w Szczecinie litr benzyny 95 można nalać do baku za 4,35 zł to w Świnoujściu kierowcy zapłacą średnio o 30 groszy więcej.
- Przestałem tankować w Świnoujściu, po prostu nie opłaca się – mówi pan Tomasz, kierowca. - Zawsze staram się zatankować w Szczecinie do pełna – dodaje.
Wielu kierowców robi tak samo jak pan Tomasz. Potrafią zaoszczędzić w ten sposób aż 12 złotych, przy tankowaniu baku do pełna. Ceny paliw na świnoujskich stacjach nie drgnęły od wakacji ani o grosz. Mimo, że w ciągu ostatniego tygodnia ceny paliw w hurcie spadły o ok 4-7 groszy na litrze. Wysokie ceny utrzymują się ze względu na kierowców przyjeżdżających z Niemiec. Sąsiadom cały czas opłaca się tankować w Polsce. W związku z tym właściciele stacji benzynowych, licząc na większy zarobek, nie obniżają cen paliw na stacjach.

Podajemy ceny paliw na stacjach z dnia 12 września br. Zobacz która stacja ma najtańsze paliwo.

Shell:
Diesel Extra - 3,95 zł
Pb 95 - 4,69 zł
V Power Diesel - 4,18 zł
V Power - 4,92 zł
V Power Racing - 4,99 zł
LPG - 1,99 zł

Statoil 1 2 3:
ON - 3,90 zł
ES95 - 4,64 zł
SP 95 - 4,87 zł
LPG - 1,99 zł

Orlen:
ON - 3,93 zł
Verva ON - 4,08 zł
Pb 95 - 4,69 zł
Verva 98 - 4,95 zł

Faraon:
Diesel - 3,88 zł
Pb 95 - 4,62 zł
Pb 98 - 4,87 zł
LPG - 1,99 zł


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 80

wiewióra • Poniedziałek [14.09.2009, 15:49:05] • [IP: 188.33.44.***]

ze droga to fakt nawet bardzo w porownaniu z innymi miastami, ale ludzie, ajenci nie maja nic do powiedzenia jesli chodzi o wysokosc ceny.dostaja info ze w" gore" i juz, to koncern ustala sobie ceny a wszyscy maja pretensje do ludzi pracujacych na stacjach.pozdrawienia ze szczecina dla pracownikow" orzelka":)

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 15:43:03] • [IP: 92.42.112.***]

przerobić silniki na alkohol i na bimbrze jeździć, albo wrócić do silników na holzgas drewna w lesie pod dostatkiem:D

nie_polityczny • Poniedziałek [14.09.2009, 15:37:39] • [IP: 80.245.188.***]

W Oszlomie w Szczecinie 9 wrzesnia PB-95 kupowałem za 4, 20 zlotego za litr.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 15:25:00] • [IP: 80.245.182.***]

Kiedyś Prezydent obiecał, że jeśli stacje benzynowe będą zawyżały ceny to miasto uruchomi stację paliw, w której ceny będą normalne ale to chyba był taki chwyt przedwyborczy, szkoda!!

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 15:22:25] • [IP: 80.245.183.***]

I tak będzie trzeba zrobić zebrać się i podjechać pod CPN i zatankować po 1l i płacić po groszu niech zarobią za cały dzień ze 100zł, bo to co się dzieje w tym mieście to jeden szwindel i kant. No i jeszcze jedno gdzie są inspektorzy od sprawdzania jakości też jest daleka od norm.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 14:57:48] • [IP: 92.42.112.**]

Ja tez polecam Ostromice.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 14:46:49] • [IP: 80.54.123.**]

JA TANKUJE W OSTROMICACH OSTATNIO PŁACIŁEM ZA ON 3, 75 NA JAKOŚĆ TEŻ NIE NARZEKAM, A LPG LEJE NA KRZYŻÓWCE POD PRZYTOREM I MAM ŚWINOUJSKIE STACJE W DUPIE

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 13:52:09] • [IP: 93.94.186.***]

Taki jesteś mądry a co powiesz o osobach niepełnosprawnych, którym samochód ułatwia poruszanie się i załatwianie różnych sprawa które z powodu swojego upośledzenia dostają groszową rentę.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 13:19:39] • [IP: 92.42.117.**]

Biznes is biznes. Duży popyt pozwala dyktować wysokie ceny. Tak działa wolny rynek. Ograniczanie tego to czysty socjalizm. Nie tankuję w Świnoujściu, bo ceny wysokie (popyt napędzają oczywiście Niemcy), ale nie jest to powód do narzekań. Zawsze można zatankować gdzieś na trasie. Chyba, że ktoś jeździ wyłącznie po Wyspie, ale po co takim osobom samochód? Dla szpanu? To nich płacą.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 12:44:36] • [IP: 80.54.123.**]

u mnie roznica na pełnym baku wynosi 30 złotych (bakponad 90 litrów) i nie jest to bus czy cięzarowy, popieram bunt i pomysł z zalewaniem po 1 litrze

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 11:58:13] • [IP: 83.21.125.***]

Pazerstwo bez granic. ...

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 11:21:14] • [IP: 77.115.76.**]

Proponuje zrobić to samo co zrobiono w Płocku: kierowcy tankowali litr paliwa i szli do kasy zapłacić jednogroszówkami.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 11:19:14] • [IP: 80.245.179.***]

Chojna - w Orlenie pb 95 jest za 4.23

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 10:43:55] • [IP: 92.42.112.***]

ja staram sie tankowac tylko na stacji obok Auchan w Szczecinie /koło ronda Hakena za Makro/, jest to chyba najtańsza stacja w województwie, ostatnio tankowałem diesla po 3 zł 60 gr.

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 10:42:15] • [IP: 80.245.188.***]

Jest jedna rada na pazeroctwo naszych dzielnych, , pompiarzy''- nie kupować w Świnoujściu, nawet jak relacje cenowe się zmienią po spadku notowń euro, może zastanowią się nad tym że swojego klienta trzeba szanować - życzę im plajty z całego serca. Tankuję poza naszym miasteczkiem, gdziekolwiek nie pojedziecie jest taniej - tu nie zatankuję już nigdy, choćbym miał przepłacać nawet u niemca /nam przynajmniej paliwa nie chszczą/

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 10:35:37] • [IP: 213.158.199.**]

Blokada stacji przed Niemcami... POPIERAM!! tylko jak??

Zły • Poniedziałek [14.09.2009, 10:22:09] • [IP: 83.21.124.***]

Ja po prostu nie tankuję w Świnoujściu. Nie lubię byc okradanym przez pazernych złodziei. Wszystkich kierowców namawiam do tego samego. A może zorganizowac blokadę stacji?!!

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 10:07:02] • [IP: 80.72.197.***]

jakiej stacij paliwowej wlascicielem ajentem jestes

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:58:49] • [IP: 80.54.123.**]

jest wolny rynek i to rynek wyznacza cenę. pisząc inwektywy pod adresem właścicieli stacji jesteście żałośni. Tak samo można powiedzieć że * bo słono kasuje za reklamę na portalu... ogarnijcie się i róbcie swój biznes z jak nawiększym zyskiem bo to normalne

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:55:47] • [IP: 80.72.197.***]

a ja tankuje paliwo u edka w garazu o 2 pln

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:46:49] • [IP: 92.42.114.**]

a cena LPG ? na to jest jakaś ustawa przecież to jest zmowa !! wystarczy pojechać do" Hydro" na Warszowie i już jest 6-10 gr taniej

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:26:04] • [IP: 217.97.193.**]

My zawsze tankujemy na Statoilu, ale z tą ceną paliwa w naszym mieście to się zgadzam że to złodziejstwo

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:12:50] • [IP: 80.54.123.***]

benzyna tu jest najdroższa! na całej trasie świnoujście częstochowa nie znalazłem droższej benzyny jak na tej cholernej wyspie!

rambocorp • Poniedziałek [14.09.2009, 09:12:49] • [IP: 79.186.35.***]

W obornikach shell - V Power - 4, 52 zł a tu wiecej 40gr lol..

Gość • Poniedziałek [14.09.2009, 09:11:40] • [IP: 80.245.185.**]

bardzo dobrze powiedziane bo są pazerni i myślą, że zbudują sobie pałac !! z takimi pod mur...

Oglądasz 26-50 z 80
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■