POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.09.2009, 05:08:49] • Świnoujście

Mieszkańcy Herbowej nie chcą stacji benzynowej

Mieszkańcy Herbowej nie chcą stacji benzynowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Kilkadziesiąt metrów od ich okien inwestor rozpoczął budowę stacji benzynowej.

Magistrat informuje, że postępowanie zostało zawieszone do 10 kwietnia 2010 roku. Tymczasem na teren planowanej stacji paliw wjechał ciężki sprzęt i rozpoczął prace. Tablica budowy informuje, że powstaje w tym miejscu stacja paliw.
- Mieszkam tu ponad 10 lat, do tej pory to była spokojna okolica domków jednorodzinnych – tłumaczy Waldemar Koczwara, mieszkaniec ulicy Herbowej.

Mieszkańcy Herbowej nie chcą stacji benzynowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy nie mogą pogodzić z myślą, że tuż pod ich oknami powstanie duża stacja benzynowa. Uważają, że tego typu obiekt wiąże się z dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem.
- Boję się, że możemy wylecieć wszyscy w powietrze – martwi się pan Waldemar.

Mieszkańcy Herbowej nie chcą stacji benzynowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Po wybudowaniu stacji benzynowej na pewno zwiększy się hałas spowodowany ruchem samochodowym. Mieszkańcy, gdy kupowali domki w szeregowcach nie wiedzieli, że w ich okolicy powstanie stacja benzynowa. Także lokatorzy wieżowców z osiedla Matejki są zaskoczeni powstającą inwestycją. Dowiedzieli się o budowie z prasy. - Nikt nas nie pytał o opinię – mówią zbulwersowani. - Włodarze miasta trzymają stronę biznesu, a nie mątwią się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych rodzin – dodają zdenerwowani.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 204, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 204

Gość • Piątek [25.09.2009, 17:49:54] • [IP: 93.94.184.**]

stacja bedzie sieci POLTANk

Gość • Piątek [25.09.2009, 15:17:34] • [IP: 93.94.189.***]

Ciekawe czy ten gość na zdjęciu by tak głośno krzyczał i machał rękoma gdyby miał szanse na taki biznes...Wtedy dopiero martwił by się o powietrze, hałas i środowisko.

Gość • Piątek [18.09.2009, 11:48:07] • [IP: 80.245.188.**]

Dlaczego nam robicie bariere dla świętego spokoju zróbcie mieszkańcom ulicy herbowej

RAF • Piątek [18.09.2009, 08:45:44] • [IP: 93.94.188.***]

nie ludzie się liczą i ich zdrowie tylko KASA!! czy wy jesteście jeszcze dziećmi ? w świnoujściu wszystko jest na sprzedaż!!

Gość • Czwartek [17.09.2009, 22:33:41] • [IP: 80.245.184.***]

A mi się nie podobają domki na herbowej. .. wyburzmy je i zróbmy tam park. ... hehehe a tak serio. .. STACJA SIĘ PRZYDA :-)

Gość • Czwartek [17.09.2009, 13:48:03] • [IP: 80.245.189.***]

To jest idealne miejsce na stacje paliw, na uboczu miasta przy glownej ulicy praktycznie poza miastem.Idealna sprawa.Przestancie plakac nikt nie plakal jak zabierali mi dzialke.

Gość • Czwartek [17.09.2009, 09:49:06] • [IP: 88.156.235.**]

Chałąs to jedno, a opary z paliw, odpowietrzenia zbiorników itd. Gdzie będa ulatniać się? Popierać będą Ci. co mieszkają z dala od tego typu inwestycji, takie społeczeństwo (buraki wszędzie się znajdą) Liczy się tylko kasa, nie ludzie :(

mieszkaniec Basztowej • Czwartek [17.09.2009, 09:41:27] • [IP: 80.245.189.***]

Witam. Kupując działkę w 2004 roku sprawdziłem w urzędzie Miasta plan zagospodarowania rejon osiedla Rycerska. Przeznaczenie terenu pod zabudowę jednorodzinną i bliżniaczą. Nie było ani słowa wzmianki na temat stacjii benzynowej wrecz przeciwnie ŻADNYCH USŁUG. mieszkańcy osiedla zapłacili krocie za swoje posesje płacą najwyższe w kraju podatki od nieruchomości czy nie mogą żyć w swoim domu spokojnie i bezpiecznie nie narażając swoich rodzin i dzieci na niebezpieczeństwo. Niechcemy żadnej stacji benzynowej i temu podobnych inwestycji w naszej okolicy gdzie nadzór budowlany i Pani która tak skrupulatnie lubi utrudniać normalnym ludziom utrudniać odbiory swoich nowo wybudowanych domów?

Gość • Czwartek [17.09.2009, 09:21:34] • [IP: 80.54.123.**]

wiadomo jakiej sieci będzie stacja?

Inwestor • Środa [16.09.2009, 23:42:21] • [IP: 92.42.114.**]

Stacja paliw i tak powstanie. :)

Gość • Środa [16.09.2009, 22:10:13] • [IP: 95.129.224.***]

"boimy się wylecieć w powietrze".. macie samochody? ich się nie boicie? niech ta stacja powstanie, będzie git, zobaczycie

Gość • Środa [16.09.2009, 21:26:59] • [IP: 80.245.190.*]

pozwolenie na budowe wygasa po dwóch latach jesli nie jest rozpoczęta budowa a tu 14 lat temu wydane i jest do tej pory wazne ??

Gość • Środa [16.09.2009, 16:28:58] • [IP: 80.245.183.***]

w koncu stacja blizej centrum super popieram

Gość • Środa [16.09.2009, 14:56:02] • [IP: 88.156.233.**]

nie mieszkam w okolicy, ale stacji w tym miejscu nie chcę.Mieszkańcy w tej okolicy !! Należy likwidować wyroby ze srebra, będa zaśniedziałe Oczywiście do organizmu nikt nie będzie zaglądał. To co najleprze samo przyjdzie po latach.Zwolennikom stacji będę o ich pasji przypominał na pierwszych wizytach.

Gość • Środa [16.09.2009, 14:35:44] • [IP: 194.149.229.**]

poproszę o przykłady wybuchających stacji benzynowych. Częsciej w Polsce spadają awionetki niż wybuchają CPNy :)

Gość • Środa [16.09.2009, 14:20:39] • [IP: 80.54.123.**]

Wieżowce i inne stwory są budowane w miastach i stacje też nikt nie będzie pytał mieszkańców to chore tak mysleć. Są plany zagospodarowania terenu wykładane w urzędzie przed ich zatwierdzeniem ale wtedy iść to się nie chciał bo po co. Teraz nikt nie pyta i bardzo dobrze tak trzymać. Z wyborami też nie idę bo po co ale póżniej to zły ten co jest. Zwykłe nasze narodowe PIEKIEŁKO

Gość • Środa [16.09.2009, 14:07:49] • [IP: 80.54.123.**]

Wybuch stacji ten facet chory czegoś takiego jeszcze nie było a stacje są w dużych aglomeracjach w naprawdę bezpośredniej bliskości ten facet ma chyba ciąg na szkło i już

Gość • Środa [16.09.2009, 14:03:55] • [IP: 80.54.123.**]

Stacje benzynowe są w centrch miast, tu bezpośredniej bliskości nawet nie ma, natomiast jest zwykła chęć protestowania a na protest będzie inny protest przeciw protestowi itd, itd

Gość • Środa [16.09.2009, 13:37:59] • [IP: 195.117.222.***]

ja chcę stacji paliw, bedę miał bliżej aby zatankować autko

Gość • Środa [16.09.2009, 13:04:55] • [IP: 217.97.199.**]

Wybudujcie jeszcze ze 3 stacje bo jakos ich malo jest.

Tubylec • Środa [16.09.2009, 11:25:27] • [IP: 77.113.164.**]

A ja ostatnio zdziczałem, bo na warszowie benzyna tańsza o 10 groszy

Gość • Środa [16.09.2009, 10:48:15] • [IP: 83.21.215.**]

Stacja paliw przy ul. 11 Listopada była ujeta w planie zagospodarowania przestrzennego. W czasie budowy osiedla nikt się tym nie interesował, chociaż pozwolenie na budowę było już wydane. W planie osiedla budynki przy ul. Herbowej miały byc oddzielone od rowu melioracyjnego (a tym samym od stacji paliw) pasem zieleni. Mieszkańcy wydzierżawili ten teren od miasta pod ogródki (chcieli mieć do dyspozycji wiekszy teren) i sami" skazali" się na bliższe sasiedztwo stacji.

Gość • Środa [16.09.2009, 10:24:57] • [IP: 80.245.181.**]

Tarnowscy- to jest nazwisko szlachecki, pochodzące z Tarnowa założyciela miast. A ci Tarnowscy to chyba właściciele stacji benzynowej w Szczecinie.

Gość • Środa [16.09.2009, 10:03:10] • [IP: 80.245.189.***]

Moj piesek upodobal sobie to miejsce -bardzo szkoda ze tego placu nie bedzie.

Gość • Środa [16.09.2009, 09:51:41] • [IP: 217.97.199.*]

Już widzę jak prezydenci z troską wsłuchują się w opinię mieszkańców. ha, ha

Oglądasz 1-25 z 204
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■