POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.09.2009, 21:16:18] • Świnoujście

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Od lewej: Artur, Ania, Kamila, Tomek Staszak(fot. Sławomir Ryfczyński )

Imponująca kręgielnia kilka dni temu otworzyła swoje podwoje w budynku „Dwunastki” przy ul. Wojska Polskiego. W lokalu odbyły się już pierwsze prywatne imprezy. Były urodziny i kawalerski wieczór. Ale największą atrakcją są i pozostaną tutaj wspaniałe tory kręgielni.

Badania wskazują, że na świecie już ponad 150 milionów ludzi regularnie gra w kręgle.

Jak mało która dyscyplina, kręglarstwo może pochwalić się wielowiekową tradycją. Około 5200 roku p.n.e. Uprawiali ją już starożytni Egipcjanie. Pomiędzy II i IV wiekiem p.n.e znana już była także w Europie. Ale tamte kręgle w bardzo niewielkim stopniu przypominały sprzęt, który zainstalowali w swoim nowym lokalu państwo Staszakowie.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na pomysł otwarcia kręgielni wpadli Artur i Tomasz. Artur przez kilka lat miał okazję przyglądać się jak wyglądają i działają kręgielnie w USA. Pomysły zaczerpnął właśnie w Stanach Zjednoczonych gdzie gra w kręgle jest o wiele bardziej popularna aniżeli w Europie.
Najważniejsze choć wcale niełatwe było znalezienie odpowiedniego lokalu. Wybór padł na „Dwunastkę” przy ul. Wojska Polskiego. Udało się porozumieć z właścicielami firmy i poddzierżawić od nich pomieszczenia.

5 maja Staszakowie mieli już w ręku klucze. Od razu założyli sobie, że kręgielnia ruszy jeszcze tego roku, jesienią. Był to, trzeba przyznać, karkołomny dość plan. Ale energii i chęci do pracy im nie zabrakło. „Motorem” remontu były Ania i Kamila. To one wzięły na siebie główny ciężar związany z przeprowadzeniem remontu. Każdy jednak starał się dorzucić coś do wspólnej idei. I każdy miał jakąś myśl.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jednym z pomysłów było by tory kręgli prowadziły... ulicą w Hong Kongu. Tak też się stało videotapeta UV okalająca centralną część kręgielni przedstawia panoramę dalekowschodniej metropolii. Wchodząc tu wieczorem można odnieść wrażenie, że oto znajdujemy się na pokładzie samolotu kołującego nad tym imponującym miastem.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dla tych, dla których zabrakłoby miejsca przy torach nie co z boku umieszczono popularne lotki. Główne pomieszczenie jest niedostępne dla palaczy. Jednak o nich także nie zapomniano w nowej kręgielni. Mają do dyspozycji specjalne klimatyzowane pomieszczenie.

Kręgle wymagają skupienia , precyzji ale także wysiłku fizycznego. Lokal dysponuje więc także miejscem gdzie zaspokoimy pragnienie. Sercem tego wszystkiego jest jednak pierwsza i jedyna w mieście sznurkowa kręgielnia. Powstała w Czechach bo to właśnie nasi południowi sąsiedzi są europejskimi liderami w produkcji takiego sprzętu. Warto spróbować swoich sił.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Palarnia(fot. Sławomir Ryfczyński )

Gra w kręgle może wydawać się banalnie prosta i łatwa ale, zapewniamy – to tylko złudzenia. Na początku trzeba opanować technikę dobiegu do toru, rzutu, sposób w jaki puszczamy w ruch kulę. Początkujący mogą liczyć na poradę. A gdy będziemy już mieli za sobą kilka udanych prób możemy wyzwać na pojedynek przyjaciela. I nie musimy się przy tym martwić o zliczanie celnych rzutów. Zrobi to za nas komputer, a wynik zobaczymy na ekranie zawieszonym nad torem.

Korzystający z kręgielni mają zapewnione na miejscu specjalne skarpetki i buty pomagające w dobrym dobiegu do miejsca rzutu. Możemy śmiało z nich korzystać bo po każdym użyciu podlegają odkażeniu.
A gdy po kilku treningach opanujemy już zasady i technikę gry, będziemy mogli skupić się wyłącznie na pięknym, precyzyjnym rzucie. I na kilka choć chwil zapomnimy o codzienności, kłopotach i troskach. To właśnie o takiej niepamięci myśleli Staszakowie nadając nazwę swojej kręgielni. Wkrótce na elewacji budynku pojawi się barwny neon „Kręgielnia „Amnezja”. Trzeba przyznać , ze taka nazwa to strzał w dziesiątkę. Tutaj nie trzeba się martwić nawet o zanotowanie wyniku Zapamiętywaniem naszego wyniku zajmie się komputer, którego monitor znajduje się pod sufitem. Gdy zagramy w kilka osób każda zostanie osobno sklasyfikowana , a wyniki porównane. Miłej zabawy!!!

Na koniec prośba do chętnych. Żeby usprawnić funkcjonowanie kręgielni i zapewnić sobie dostęp do torów o ustalonej godzinie warto skorzystać z telefonicznej rezerwacji pod numerami 0888 840 803 lub 0788 277 304.


źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-119 z 119

reklama • Piątek [11.09.2009, 22:35:19] • [IP: 217.97.199.***]

A czemu tak drogo ?

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:31:50] • [IP: 93.94.184.***]

No i super a co najważniejsze nie potrzeba do tego budować kiczowatych pseudo galerii czy li mega centrów handlowych. A teraz czas na otwarcie miłego kina :)

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:30:20] • [IP: 80.245.189.***]

za drogo 30 dychy można dać

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:23:28] • [IP: 92.42.114.***]

polecaaaam :)))

36 • Piątek [11.09.2009, 22:23:07] • [IP: 95.49.174.***]

Pozdrowienia dla Ani od sąsiada. :-) Fajny pomysł :-)

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:19:09] • [IP: 217.97.193.***]

Pozdrowienia dla Kamili, najtwardszej Babki na świecie.

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:16:30] • [IP: 94.254.179.**]

40 zł w tygodniu od piątku do niedzieli po 50 zł. Naprawde zajebi****te warunki. Nowe buty, skarpetki nawet się dostaje;)

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:13:59] • [IP: 77.255.153.***]

Miałem okazję być w kilku podobnych lokalach w różnych miastach. M.in. w Poznaniu I warszawie i musze przyznać, że przy podobnej cenie w Świnoujsciu oferują lepszy sprzęt i standard. Gratuluję właścicielom pomysłu i konsekwencji. Szczerze polecam!!

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:08:38] • [IP: 80.245.183.**]

A nie 40zl? Ogolnie baaardzo fajnie, mam nadzieje, ze toalety pozostana jak najdluzej w takim stanie, bo narazie to najlepsze wc w Sciu:D

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:51:50] • [IP: 98.94.23.***]

Prezentuje sie bardzo fajnie.

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:48:43] • [IP: 93.94.186.**]

50 zł za godzine ale może grac naraz 8 osób =D fajnie było =P

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:48:18] • [IP: 80.54.123.***]

W tygodniu to tylko 40 zl za godzinę, a grać może kilka osób. To chyba nie majątek za dobrą zabawę.

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:47:56] • [IP: 80.245.185.**]

zaczepiście. ś-cie zaczyna się rozwijać. może kiedyś i swoje urodziny tam wyprawię??

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:39:05] • [IP: 80.54.123.**]

cena to 50 zl za godz. ;)

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:38:09] • [IP: 195.117.222.***]

Kilka dni temu? Miesiąc już stoi! Ale jak spuścicie z ceny - będę się częściej pojawiał!

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:33:36] • [IP: 88.156.233.***]

OO a jakie ceny?

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:32:11] • [IP: 88.156.233.***]

Mam nadzieję, że bedzie suuuper zabawnie...powodzenie i na pewno skorzystam z Waszej kręgielnii...

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:30:19] • [IP: 83.19.184.**]

Byłem i powiem że naprawdę warto! Jedyną barierą może się okazać dość wygórowana cena i mała ilość torów - poza tym jest naprawdę spoko!

Gość • Piątek [11.09.2009, 21:21:30] • [IP: 80.245.179.***]

świetna sprawa, gratuluję i życzę sukcesów.Będzie to dodatkowa atrakcja w naszym mieście.

Oglądasz 101-119 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■