POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.09.2009, 21:16:18] • Świnoujście

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Od lewej: Artur, Ania, Kamila, Tomek Staszak(fot. Sławomir Ryfczyński )

Imponująca kręgielnia kilka dni temu otworzyła swoje podwoje w budynku „Dwunastki” przy ul. Wojska Polskiego. W lokalu odbyły się już pierwsze prywatne imprezy. Były urodziny i kawalerski wieczór. Ale największą atrakcją są i pozostaną tutaj wspaniałe tory kręgielni.

Badania wskazują, że na świecie już ponad 150 milionów ludzi regularnie gra w kręgle.

Jak mało która dyscyplina, kręglarstwo może pochwalić się wielowiekową tradycją. Około 5200 roku p.n.e. Uprawiali ją już starożytni Egipcjanie. Pomiędzy II i IV wiekiem p.n.e znana już była także w Europie. Ale tamte kręgle w bardzo niewielkim stopniu przypominały sprzęt, który zainstalowali w swoim nowym lokalu państwo Staszakowie.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na pomysł otwarcia kręgielni wpadli Artur i Tomasz. Artur przez kilka lat miał okazję przyglądać się jak wyglądają i działają kręgielnie w USA. Pomysły zaczerpnął właśnie w Stanach Zjednoczonych gdzie gra w kręgle jest o wiele bardziej popularna aniżeli w Europie.
Najważniejsze choć wcale niełatwe było znalezienie odpowiedniego lokalu. Wybór padł na „Dwunastkę” przy ul. Wojska Polskiego. Udało się porozumieć z właścicielami firmy i poddzierżawić od nich pomieszczenia.

5 maja Staszakowie mieli już w ręku klucze. Od razu założyli sobie, że kręgielnia ruszy jeszcze tego roku, jesienią. Był to, trzeba przyznać, karkołomny dość plan. Ale energii i chęci do pracy im nie zabrakło. „Motorem” remontu były Ania i Kamila. To one wzięły na siebie główny ciężar związany z przeprowadzeniem remontu. Każdy jednak starał się dorzucić coś do wspólnej idei. I każdy miał jakąś myśl.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jednym z pomysłów było by tory kręgli prowadziły... ulicą w Hong Kongu. Tak też się stało videotapeta UV okalająca centralną część kręgielni przedstawia panoramę dalekowschodniej metropolii. Wchodząc tu wieczorem można odnieść wrażenie, że oto znajdujemy się na pokładzie samolotu kołującego nad tym imponującym miastem.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dla tych, dla których zabrakłoby miejsca przy torach nie co z boku umieszczono popularne lotki. Główne pomieszczenie jest niedostępne dla palaczy. Jednak o nich także nie zapomniano w nowej kręgielni. Mają do dyspozycji specjalne klimatyzowane pomieszczenie.

Kręgle wymagają skupienia , precyzji ale także wysiłku fizycznego. Lokal dysponuje więc także miejscem gdzie zaspokoimy pragnienie. Sercem tego wszystkiego jest jednak pierwsza i jedyna w mieście sznurkowa kręgielnia. Powstała w Czechach bo to właśnie nasi południowi sąsiedzi są europejskimi liderami w produkcji takiego sprzętu. Warto spróbować swoich sił.

Profesjonalne kręgle obok Urzędu. Tego w Świnoujściu jeszcze nie było!

Palarnia(fot. Sławomir Ryfczyński )

Gra w kręgle może wydawać się banalnie prosta i łatwa ale, zapewniamy – to tylko złudzenia. Na początku trzeba opanować technikę dobiegu do toru, rzutu, sposób w jaki puszczamy w ruch kulę. Początkujący mogą liczyć na poradę. A gdy będziemy już mieli za sobą kilka udanych prób możemy wyzwać na pojedynek przyjaciela. I nie musimy się przy tym martwić o zliczanie celnych rzutów. Zrobi to za nas komputer, a wynik zobaczymy na ekranie zawieszonym nad torem.

Korzystający z kręgielni mają zapewnione na miejscu specjalne skarpetki i buty pomagające w dobrym dobiegu do miejsca rzutu. Możemy śmiało z nich korzystać bo po każdym użyciu podlegają odkażeniu.
A gdy po kilku treningach opanujemy już zasady i technikę gry, będziemy mogli skupić się wyłącznie na pięknym, precyzyjnym rzucie. I na kilka choć chwil zapomnimy o codzienności, kłopotach i troskach. To właśnie o takiej niepamięci myśleli Staszakowie nadając nazwę swojej kręgielni. Wkrótce na elewacji budynku pojawi się barwny neon „Kręgielnia „Amnezja”. Trzeba przyznać , ze taka nazwa to strzał w dziesiątkę. Tutaj nie trzeba się martwić nawet o zanotowanie wyniku Zapamiętywaniem naszego wyniku zajmie się komputer, którego monitor znajduje się pod sufitem. Gdy zagramy w kilka osób każda zostanie osobno sklasyfikowana , a wyniki porównane. Miłej zabawy!!!

Na koniec prośba do chętnych. Żeby usprawnić funkcjonowanie kręgielni i zapewnić sobie dostęp do torów o ustalonej godzinie warto skorzystać z telefonicznej rezerwacji pod numerami 0888 840 803 lub 0788 277 304.


źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 119

Gość • Sobota [12.09.2009, 10:11:42] • [IP: 92.42.119.***]

Blondyneczka, blondyneczka, uhhhh

Gość • Sobota [12.09.2009, 10:06:51] • [IP: 88.156.234.***]

Współczje wam tylko, abyście nie popadli w konflikt z właścicielami z dwunastki.

Gość • Sobota [12.09.2009, 09:54:08] • [IP: 92.42.118.***]

jaka jest cena?gdzie znajduje sie ta kregielnia?w jakich godzinach czynna?

Gość • Sobota [12.09.2009, 09:51:20] • [IP: 92.42.118.***]

jak ktos bedzie nie miły to. ..nie radze!!

Gość • Sobota [12.09.2009, 09:34:43] • [IP: 92.42.113.**]

gratuluje niebawem wpadne :)

Gość • Sobota [12.09.2009, 09:16:39] • [IP: 89.229.81.***]

w galaxy są najlepsze i nigdy im nie dorównacie ;p;p

Gość • Sobota [12.09.2009, 09:10:49] • [IP: 80.245.186.**]

"Wchodząc tu wieczorem można odnieść wrażenie, że oto znajdujemy się na pokładzie samolotu kołującego nad tym imponującym miastem." hahah, nie pal tyle szitu czlowieku. :D

smakosz kulek ugibuga • Sobota [12.09.2009, 07:55:54] • [IP: 93.94.188.***]

no wypas. bylem kilka razy nie mila obsluga. Pan w koszulce w paski stroji dziwne miny mowi zeby nie rzucac za mocno -bo tor peknie'' hehe pani blond sliczna zawsze usmiechnieta figure ma 1 klasa. zona pana w paski tez sie ladnie przerentuje choc tez nie jest za mila:/. .. chetnie tam pojde jeszcze pare razy bo to jedyna kregielnia w miescie. jak nie bede mial ochoty pograc w kregle to popatrze chociaz na sliczna blondyneczke :D hehe:D :D :D BMW530d

Gość • Sobota [12.09.2009, 07:33:13] • [IP: 92.42.112.**]

W hotelu Wolin w Miedzyzdrojach za godzine placisz 26 pln

Gość • Sobota [12.09.2009, 05:17:44] • [IP: 95.129.226.***]

Zajefajnie Kregle sa Git. Lepsze kregle niz krecic sie po miescie i szukac alternatywy.

Gość • Sobota [12.09.2009, 02:13:05] • [IP: 80.245.178.***]

Bardzo fajna sprawa ! Oby wiecej takich rozrywek ! Powodzenia w dalszym rozwoju. Tylko bardziej zagospodarowac pusta przestrzen i nie lac piwa do polowy pokala... :/

Waldemar Czosnowski • Sobota [12.09.2009, 00:18:37] • [IP: 95.49.174.***]

Wcale nie jest drogo.Jak dla kogoś jest drogo, to poprostu ma pecha.Nie wszystko jest dla wszystkich.

Gość • Sobota [12.09.2009, 00:14:08] • [IP: 195.117.222.***]

W katowicach od 30zl w tygodniu do 60 w weekend... a to ze w galaxy drogo, to sobie odpowiedz czemu :P

GoœÌ • Piątek [11.09.2009, 23:53:37] • [IP: 80.54.123.**]

wszytsko super. :D Pracowalam tam hihih ;)) włascicielki są zaczepiste. Tylko ta kregielnia nie byla otwarta kilka dni temu.? tylko z miesiac temu ?

Gość • Piątek [11.09.2009, 23:42:33] • [IP: 92.42.119.**]

Super właściciele, extra atmosfera i w bilarda popykac można.Czekałam na cos takiego, miałam tam urodzinki i nie żałuje.Chodze tam, kiedy tylko znajdę chwilę czasu.Pozdrawiam i gorrrąco trzymam kciuki... PATRYCJA

Pozytywny • Piątek [11.09.2009, 23:38:17] • [IP: 93.94.185.***]

I fajnie ;) Jakby nie patrzeć to za duzo atrakcji w naszym kochanym świnkowie to niestety nie mamy :)

Gość • Piątek [11.09.2009, 23:25:58] • [IP: 93.94.184.**]

a ja nie

zuchu • Piątek [11.09.2009, 23:20:19] • [IP: 92.42.116.***]

napewno przyjdę ;D

Gość • Piątek [11.09.2009, 23:13:54] • [IP: 93.94.184.**]

"2" tory?? to juz wole rzucać na ulicy w przechodniów!!

Gość • Piątek [11.09.2009, 23:04:32] • [IP: 89.79.213.***]

w krakowie cena za godzine to od 54 do 94 zl za godzine w zaleznosci od dnia i godziny

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:51:29] • [IP: 95.129.226.**]

hehe kurde jakie barany;] jezeli wam za drogo to pod kosciolem stance z godzinke to nazbieracie, dalny w galaxy jest 60zl i ludzie nie narzekaja ale w tym miescie zawsze znajda sie jakies niedojeby;]

bywalec :) • Piątek [11.09.2009, 22:44:36] • [IP: 217.97.199.*]

na kręglach jest super. to chyba najlepsza rozrywka w tym mieście. i nie zgodzę się że cena jest wygórowana. polecam wszystkim !! pozdro dla właścicieli! :)

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:42:19] • [IP: 80.245.178.***]

nie drogo

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:42:02] • [IP: 80.245.178.***]

właśnie nie

Gość • Piątek [11.09.2009, 22:40:20] • [IP: 92.42.114.***]

o jaaa ; ooo jakie to duże hahah

Oglądasz 76-100 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■