POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.09.2009, 08:14:13] • Świnoujście

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

fot. Wojtek Basałygo

Afera korupcyjna w ZUS-ie, która od kilku dni jest na czołówkach wszystkich najważniejszych mediów w Polsce miała swój początek między innymi w Świnoujściu.

Okazuje się, że jedna z większych afer łapówkarskich wyszła na jaw dzięki szczecińskiemu przedsiębiorcy, który wykonywał prace przy adaptacji budynków na siedziby ZUS w Świnoujściu i Miśliborzu. To właśnie za możliwość wygrania przetargu na instalację w budynku profesjonalnej sieci teleinformatycznej Artur S. ze Szczecina miał zapłacić dyrektorowi oddziału ZUS w Szczecinie 30 000 zł łapówki. Zamiast pieniędzy przedsiębiorca na spotkanie z dyrektorem przyniósł dyktafon, przy pomocy którego zdobył dowody na nieuczciwość urzędnika.

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

fot. Wojtek Basałygo

Potem ABW podczas żmudnego śledztwa zebrało dowody na przestępstwa pozostałych urzędników, w tym samego prezesa ZUS-u.

– Uczestniczyłem tylko w części związanej z teleinformatyką w tych nowych inwestycjach. Ale jestem niemal pewny, że nieprawidłowości były także przy innych pracach np. w trakcie robót budowlanych, na co dowody znajdują się w dokumentach - powiedział naszemu dziennikarzowi Artur S., szczeciński przedsiębiorca.
Śledztwo trwa i jak zapowiadają prokuratorzy to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 112, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 112

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:20:59] • [IP: 92.42.114.***]

ZAL MI WAS SKRZECZACE WIEDZMY.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:07:25] • [IP: 79.162.38.***]

w ZGM napewno nie jest lepiej.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 13:27:35] • [IP: 83.21.122.***]

---> [IP: 80.245.180.**] Jest nadzieja, że z czasem okaże się, jaki z fasoli udacznik. Pójdzie tam gdzie jego miejsce a porządni ludzie wreszcie odetchną. Dużo afer mamy tu do wyjaśnienia. CBA, ABW i CBŚ będą miały co robić. Przewietrzymy ten korupcyjny świnoujski zaduch!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 13:18:04] • [IP: 80.245.180.**]

Jak zwykle nieudacznicy życiowi się cieszą. Snują spiskowe teorie. Myślą nad tym jak wybrać prezydentem takiego samego nieudacznika jakim są oni sami.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 13:07:20] • [IP: 83.21.122.***]

No, to może wreszcie ugotuje się fasola? Ileż można czekać na prawo i sprawiedliwość? Nie PiS, tylko prawdziwe prawo i prawdziwą sprawiedliwość, nie taką firmowaną przez Brudzińskiego, Krupowicza, czy Głoda.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 13:05:22] • [IP: 88.89.3.***]

oddajcie mi rete *

Gość • Czwartek [10.09.2009, 12:39:35] • [IP: 92.42.118.*]

ZUS banda złodziej cudownie uzdrawia chorych zabierając renty chorym;moąe i im teżw końcu coś zabiorą i uzdrowią.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 12:08:59] • [IP: 77.114.80.***]

Myśliborzu, a nie Miśliborzu...

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:57:10] • [IP: 80.245.190.*]

Do 11:54. Dziekuje Ci za tę oczekiwana przez wiekszośc Mieszkańców informacje.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:56:58] • [IP: 95.41.124.***]

Wkrótce.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:54:18] • [IP: 95.41.124.***]

Do gościa z 11 32. Powiem Ci strukturę działania ABW Najpierw zaobrączkują urzędników.A ponieważ sprawy wiążą się ze świnoujską prokuraturą to potem funkcjonariusze tam się przejdą. Też na to czekam

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:51:37] • [IP: 95.41.124.***]

To, że ABW była w swinoujskim ZUS jest pewne na 100 procent

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:34:57] • [IP: 93.94.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:32:50] • [IP: 80.245.190.*]

Najbardziej poprawne zdanie to zdanie pytające " Kiedy ABW wkroczy do prokuratury i sądu w Świnoujsciu ?"

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:32:46] • [IP: 80.245.179.***]

ja sobie od razu o ZGM pomyślałam

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:24:22] • [IP: 80.245.191.***]

kto wierzy ze złodzieje tacy poniosą, karę ten jest głupi -jeszcze będzieci ich przepraszać i płacić odszkodowania

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:20:29] • [IP: 83.21.237.**]

WINA NASZEGO RZADU KTORY WSZYSTKO WIE, WIDZI I TOLERUJE

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:19:10] • [IP: 95.41.124.***]

Najpierw Warszawa, centrala ZUS, potem Szczecin i tak coraz bliżej do Świnoujścia. Stanisławie Możejko coś czuje, że rozpętał Pan wojnę w Świnoujściu. Szykuje się telewizja TVN24, Polsat News.No jest czego się bać. Ciekawe co na to Eris??Jej inwestycja za 10 groszy poszła SPAć. Szwagier pewnie nieźle w porty robi. A najlepsza okulistka też ma o czym myśleć.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:13:00] • [IP: 95.41.124.***]

Do wszystkich polonistów. ABW wkroczyła do świnoujskiego magistratu to zdanie jak najbardziej poprawnie gramatycznie. Nie można powiedzieć ABW wkroczyło To jest błąd.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:10:35] • [IP: 95.41.124.***]

Prawdopodobnie ABW wkroczyła wczoraj do świnoujskiego oddziału ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych to jedna wielka korupcja zarówno w głównej centrali jak i poszczególnych oddziałach. W końcu matactwo, korzyści majątkowe zostaną surowo ukarane. Analogicznie przyglądając się sytuacji warto podkreślić, że i w Świnoujściu są pewne osoby, które mogą się bać.Droga do nich jest bliska. Bowiem już w mieście zaczęły się kłótnie na najwyższym szczeblu.Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy dwaj najważniejsi urzędnicy przestali ze sobą rozmawiać. Prócz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Świnoujściu widziani byli także funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Należy pamiętać, ze służby te działają dyskretnie lecz stanowczo. Większość mieszkańców twierdzi, ze kwestia" zaobrączkowania" paru miejscowych przekrętasów to okres kilku miesięcy

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:03:56] • [IP: 212.14.30.*]

ta Pania ze zdjecia glownego ktora stoi po prawej stronie chetnie bym wzia za ostro

Gość • Czwartek [10.09.2009, 11:00:01] • [IP: 80.245.190.*]

Całe Swinoujście jest to przetrząśnięcia, wszystkie inwestycje. Nie wiadomo, kto to zrobi, bo" nasz prokurator" raczej nie. Kto raz zada się z Magistratem ten ma kariere prokuratorska z głowy, a" nasz prokurator" umarzał jak leci. Może nawet te sledztwa bedą musiały wrócic na biurko, ale w innej prokuraturze. Umarzanie bezpodstawne to tez wprowadzanie w błąd, żeby nie powiedziec oszustwo.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 10:59:34] • [IP: 80.245.187.**]

A ja przypomnę tylko drugą kadencję w której rządzilli żmur i adranowski - mulnik, stadion poradziecki, sprzedaż budynku w CAM-ie przy ul. Wyspiańskiego jak nie było rady miasta. Po przegranych wyborach adranowski trafia do szczecińskiego zarządu kasy chorych - jako dyrektor do spraw inwestycyjnych. Po czym siedziba kasy chorych kosztowała kilka milionów więcej a adranowski naiwnie tłumaczył się, że pomylił się o VAT. To był przekręt!!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 10:54:46] • [IP: 83.31.203.**]

W magistracie !!

urząd miejski • Czwartek [10.09.2009, 10:53:12] • [IP: 94.23.37.***]

do 10:36- z- afera zaczeła się od tego, że przed mordernizacją budyneku ZUS-u w Świnoujściu!! - ktoś zażadał łapówy! Po drugie- ABW-- JAK DOCZYTASZ NA STRONACH DRE- prowadzi śledztwo, saprawdzając czy do nieprawidłowości moe dopszło przy całej inwestycji- od remontu fundamentów, aż po wyposażenie!!

Oglądasz 51-75 z 112
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■