POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.09.2009, 08:14:13] • Świnoujście

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

fot. Wojtek Basałygo

Afera korupcyjna w ZUS-ie, która od kilku dni jest na czołówkach wszystkich najważniejszych mediów w Polsce miała swój początek między innymi w Świnoujściu.

Okazuje się, że jedna z większych afer łapówkarskich wyszła na jaw dzięki szczecińskiemu przedsiębiorcy, który wykonywał prace przy adaptacji budynków na siedziby ZUS w Świnoujściu i Miśliborzu. To właśnie za możliwość wygrania przetargu na instalację w budynku profesjonalnej sieci teleinformatycznej Artur S. ze Szczecina miał zapłacić dyrektorowi oddziału ZUS w Szczecinie 30 000 zł łapówki. Zamiast pieniędzy przedsiębiorca na spotkanie z dyrektorem przyniósł dyktafon, przy pomocy którego zdobył dowody na nieuczciwość urzędnika.

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu

fot. Wojtek Basałygo

Potem ABW podczas żmudnego śledztwa zebrało dowody na przestępstwa pozostałych urzędników, w tym samego prezesa ZUS-u.

– Uczestniczyłem tylko w części związanej z teleinformatyką w tych nowych inwestycjach. Ale jestem niemal pewny, że nieprawidłowości były także przy innych pracach np. w trakcie robót budowlanych, na co dowody znajdują się w dokumentach - powiedział naszemu dziennikarzowi Artur S., szczeciński przedsiębiorca.
Śledztwo trwa i jak zapowiadają prokuratorzy to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 112, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 112

Gość • Czwartek [10.09.2009, 20:28:54] • [IP: 93.94.191.***]

A dlaczego nikt nie interesuje się przekrętami Kierownika Inspektoratu w Świnoujściu Mirosława S?? Dyrektor już siedzi. Przecież każdy wie, że jego miejsce jest też w areszcie.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 20:19:51] • [IP: 88.156.234.***]

za pieniadze podatników

Gość • Czwartek [10.09.2009, 20:17:51] • [IP: 83.21.122.***]

och! oooooooooooch! och! och! ooooooooooooch! Miasto nam pięknieje! OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCH!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 20:08:17] • [IP: 80.245.190.*]

Urząd Miasta jest przeciez szczelnie ochraniany przez prokuratorów to jak CBA tam mogło wejśc ?

Gość • Czwartek [10.09.2009, 19:53:54] • [IP: 83.21.8.***]

czy w Polsce łapówkę można odliczyć od podatku?

Gość • Czwartek [10.09.2009, 19:51:29] • [IP: 93.94.186.***]

Jeżeli CBA jest w urzędzie to chyba tylko na kawie. Biednego szefa ZUSu się zamyka za telewizor i naprawiony dach a u nas można wszystko. Ot sprawiedliwość.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 19:46:02] • [IP: 217.97.199.*]

122...prawdę prawisz..czy" skrzeczysz!!pozdro!!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 19:07:29] • [IP: 80.245.183.***]

ZUS wie jak powalić na łopatki tego co mu się nie powiodło i zalegał ze składkami, wtedy nie ma że się zmiłuj tak ci dowalą, że nie masz szans na to aby ci umorzyli to co jesteś im winny.Ale sami jak kraść to wiedzą dla tego nich wszystkich załatwią tak jak oni ludzi zalatwiają.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 19:03:42] • [IP: 93.94.186.***]

Afera korupcyjna w ZUS-ie zaczęła się w Świnoujściu, bo właśnie tu zaczyna się Polska!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 18:19:07] • [IP: 88.156.234.***]

nie zwalajcie na rząd, czy to wina rządu , że złodzieje kradną i kliki sie porobiły. Okradaja ludzi z majątków, przez 20 lat.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 18:00:16] • [IP: 83.21.122.***]

CBA trzepie magistrat. To fakt, nie" skrzeczenie".

DO 17:14 • Czwartek [10.09.2009, 17:36:50] • [IP: 80.245.190.*]

Wystarczy, że podobno w wypadku drogowym nie tak dawno zginęła pani dr z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecinskiego. To tez może mieć związek z twoim komentarzem, skoro zyczysz tego samego.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 17:14:08] • [IP: 92.42.114.***]

ZAL MI WAS SKRZECZACE WIEDZMY. NIECH WAM WYPADKOW DROGOWYCH BOG NIE POSKAPI ZA TE ZLOSLIWE UWAGI

Gość • Czwartek [10.09.2009, 16:44:40] • [IP: 88.156.232.***]

w Polsce nigdy nie bedzie dobrze...

SKW • Czwartek [10.09.2009, 16:28:35] • [IP: 83.21.122.***]

Gdybyście wiedzieli, gdybyście tylko wiedzieli, co jeszcze dzieje się w tym mieście...

Gość • Czwartek [10.09.2009, 16:25:19] • [IP: 217.97.199.*]

Ciekawe czy radni, którzy poparli dzierżawę i sprzedaż działki dla Eris bez przetargu i za grosze zaczęli już trząść tyłkami, bo to też miał być mega przekręt.

Janusz • Czwartek [10.09.2009, 16:21:31] • [IP: 83.21.122.***]

MIASTO NAM PIĘKNIEJE!!

Gość • Czwartek [10.09.2009, 16:02:55] • [IP: 80.245.190.*]

A" KADET", znana firma budowlana ze Szczecina emerytów wojskowych nie miała działeczki na Krzywej 1FGHJ ? tez miała. A przetarg był ? Na czym gruncie stoi nowy budynek jak nie na gruncie komunalnym.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 15:55:29] • [IP: 83.31.185.***]

A na Krzywej to nie Tadeusz D. ma działeczkę ?, czy gdzieś tam ?

Gość • Czwartek [10.09.2009, 15:44:28] • [IP: 83.21.218.**]

Rzepo- (z 15:40) -- marsz do odrabiania lekcji bo tata zabroni oglądać dobranocki!

Buraq • Czwartek [10.09.2009, 15:40:47] • [IP: 62.61.46.***]

Admin a ty placisz ZUS czy ta twoja pseudopraca ktorej i tak do konca nie potrafisz wykonac jst na czarno czy jak, moze wytlumaczysz. Mysle ze wielu ludzi zainteresowaloby twoje oswiadczenie majatkowe. Czy poprostu nie masz zadnego majatku bo ci placa 4zl za godzine za siedzienie po noca i usuwanie komentarzy?

Gość • Czwartek [10.09.2009, 15:06:35] • [IP: 77.112.198.***]

Świnoujście to jedyne w swoim rodzaju miasto. To w tej pięknej okolicy okuliści nawet wiedzą jak wymienić opony.

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:54:26] • [IP: 217.97.193.**]

proponuje tez sprawdzic kto wzial kase za te skrzynki pocztowe, ktore stoja na wsi przy drogach i sa bezuzyteczne

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:29:08] • [IP: 195.117.222.**]

POWINNI ROZLICZYC ZMURKA, JAKI MIAŁ MAJĄTEK PRZED OBJĘCIEM STANOWISKA PREZYDENYA, A JAKI MA TERAZ, ON I JEGO SZWAGIER.BO JAK WSZYSCY WIEMY CHANDLOWAŁ UZYWANYMI OPONAMI DO SAMOCHODÓW

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:26:04] • [IP: 95.49.174.***]

To napisał jakiś przestraszony desperat.

Oglądasz 26-50 z 112
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■