POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.09.2009, 17:40:38] • Świnoujście

Straż Graniczna częściej kontroluje samochody wjeżdżające do miasta

Straż Graniczna częściej kontroluje samochody wjeżdżające do miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Na rogatkach miasta na ulicy Wolińskiej kierowcy coraz częściej mogą zobaczyć stojący patrol Straży Granicznej. Funkcjonariusze mają takie same uprawnienia jak policja.

Tuż za znakiem „strefa zabudowana” często stoi patrol Straży Granicznej. Mogą nakładać na kierowców mandaty tak samo jak policjanci. Kierowcy spieszący się na prom skarżą się nam, że auta są zatrzymywane bez wyraźnego powodu. Każą otwierać bagażnik i sprawdzają ważność dokumentów.

Straż Graniczna częściej kontroluje samochody wjeżdżające do miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

- Do naszych obowiązków należy patrolowanie szlaków komunikacyjnych. Ujawniamy w ten sposób towary bez znaków akcyzy lub przemycanych ludzi – mówią strażnicy.

Straż Graniczna ma identyczne uprawnienia do tych, które mają policjanci. Za wyjątkiem jednego - funkcjonariusze straży nie mają prawa zatrzymania dokumentów potwierdzających uprawniania do kierowania, a więc prawa jazdy i karty kierowcy.


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 79

Gość • Środa [09.09.2009, 08:21:19] • [IP: 10.170.197.***]

miałem zabrane prawko za punkty ale nie nażekam na nich tylko zwalniam przed rogatkami. Mówcie co chcecie ale bez nich to byłoby państwo bezprawia. Zbyt dużo małolatów ma pożądne fury i bawi się w kontrabandę. A najbardziej psioczą Ci co mają coś na sumieniu.

Gość • Środa [09.09.2009, 08:19:12] • [IP: 93.94.184.***]

A zobaczcie jak sie reklamuja w mediach. Byle co tam znajda juz w necie i prasie jakis rzecznik prasowy sie produkuje. Wszystko po to zeby pokazac jacy sa potrzebni na zachodzneij granicy. Wiadomo- strach przed przeniesieniem albo redukcja. To dlatego tacy aktywni, nawet policji pomagaja mecze obstawiC.

Gość • Środa [09.09.2009, 00:28:47] • [IP: 83.21.126.**]

tak tak piekny kraj... na odprawie zakładaja sie kto wiecej mandatow wystawi! kto chciał uni.

Gość • Środa [09.09.2009, 00:02:32] • [IP: 77.255.161.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:54:53] • [IP: 80.245.184.***]

Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Policja... - kto jeszcze może kontrolować mnie na drodze?? Straż Miejska stara się o uprawnienia do kontrolowania... Co to za Państwo? Może jeszcze jakąś służbę powołać?!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:40:02] • [IP: 62.92.186.***]

wyobraźcie sobie w taką ekipę w radiowozie, policjant, sg, straznik miejski i... ksiądz. fajnie co?

dge • Wtorek [08.09.2009, 22:33:34] • [IP: 80.245.190.**]

bo wiedza ze dostana w pape...xD

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:18:51] • [IP: 193.86.238.**]

zlikwidować ta służbę - marsz do pilnowania schodniej granicy- jak sobie połazicie zimą w śniegu, to zrozumiecie znaczenie słowa SŁUŻBA! Wiele razuy byłem świadkiem brzygkiego zachowania SG! Ścigają Bogu Ducha winne staruszki, a do socjalu na modrzejewskij to sie boją wejść!!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:14:45] • [IP: 80.245.182.***]

straż graniczna to największe nieroby jakich znam gorszych nygusów to nie ma na całym świecie, na wschód z nimi

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:13:30] • [IP: 80.245.182.***]

straż graniczna to największe nieroby jakich znam gorszych nygusów to nie ma na całym świecie, na wschód z nimi !

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:48:47] • [IP: 93.94.191.***]

straż graniczna to najwieksze nieroby jakich znam gorszych nygusów to nie ma na całym świecie

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:41:40] • [IP: 80.245.189.***]

W obecnej sytuacji powinni połączyć SG z Policją

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:21:34] • [IP: 83.21.14.***]

Straż Graniczna jest mało skuteczna. Owszem zatrzymuje auta, które spieszą się na prom lub te, które źle zaparkują. To kary godne.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:07:26] • [IP: 93.94.186.***]

jak tak dobrze kontrolujecie, to kontrolujcie porządnie nawet tych bez prawo jazdy, a ich w Świnoujściu jest bardzo mnogo, kto ich chroni? np.jeżdżą oznakowanymi samochodami reklamując swoją firmę z żarciem /siostra+brat/...

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:05:17] • [IP: 83.6.168.**]

Tam też idą moje podatki.

abs. • Wtorek [08.09.2009, 21:03:12] • [IP: 80.54.123.**]

Dzis bylem kontrolowany, policja plus straz graniczna milo, kulturalnie i masa niepotrzebnych pytan!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:32:18] • [IP: 188.33.135.***]

i do tego fajne autko maja ;]

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:27:34] • [IP: 83.31.204.**]

Porządek być musi.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:56:38] • [IP: 217.97.199.*]

oby się udało, może przerwa ten narkotykowy szlak, chociaż watpię..ale zyczę powodzenia

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:56:32] • [IP: 83.21.158.***]

policyjne panstwo, co tu wiecej pisac...

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:52:00] • [IP: 83.21.16.***]

SG dawny WOP jest do ochrony granic. Granice na zachodzie zniesiono więc nie mają co robić i z nudów kontrolują pojazdy spieszące na prom pod pozorem walki z kontrabandą. To jest paranoja. Może ktoś sie wkurzy i zaskarzy ich do sądu bo czesto są to ewidentne szykany. Kontrole są podejmowane bezpodstawnie.

Mount R • Wtorek [08.09.2009, 19:44:26] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:41:24] • [IP: 95.129.226.**]

te * sa gorsze od policji kto im dal takie prawo;/pozwalniac wszystkich i tak sa juz zbedni tutaj bo nie ma granic;]a spinaja sie cwaniaczki jka by byli niewiadomo kim!!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:35:12] • [IP: 77.88.132.***]

W sumie dobrze. Zaraz i tak beda komentarze wysmiewajacy moj ale zawsze sie ludzie czepiaja ze nie ma patroli itp a tutaj odrazu jakas sensacja... dzieki nim nikt tam za przeproszeniem nie * I jesli dzieki temu patrolowi nie zginie 1 osba albo zostanie zlapany jakis nietrzeźwy to w/g mnie oplaca sie

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:30:54] • [IP: 80.245.179.***]

nie mam nic na sumieniu więc mi to obojętne

Oglądasz 26-50 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■