POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.09.2009, 09:59:07] • Świnoujście

Sędzia – KA...tastrofa!!!

 Sędzia – KA...tastrofa!!!

fot. iswinoujscie.pl

Nie tylko w opinii najzagorzalszych kibiców: „Flota” nie ma szczęścia do sędziów. Czy można to racjonalnie wytłumaczyć?

17 września 2003 roku na stadionie „Floty” doszło do pamiętnych zajść po meczu z Amiką Wronki. Stawką tamtego meczu był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niechlubnym bohaterem - sędzia Marek Mikołajewski. Arbiter podjął kilka nieprawidłowych – także w ocenie kwalifikatora – decyzji. Uznał m.in. niesłusznie dwa gole dla Amiki, przyznał jej karnego, nie odgwizdał ewidentnego karnego dla „Floty” i niesprawiedliwie ukarał Krzysztofa Mikułę drugą żółtą, a w konsekwencji – czerwoną kartką. Wzburzenie kibiców doprowadziło wówczas do totalnej wojny na stadionie i w jego okolicach. Kilka osób odniosło poważne obrażenia.

W jakiś czas później, za swoje „dokonania” (nie tylko zresztą te ze Świnoujścia) sędzia Mikołajewski został ukarany przez PZPN. Żaden z kolejnych arbitrów na meczach „Floty” nie posunął się już do tak prowokujących decyzji ale nierzadko zdarza się, że – obecnie I ligowa „Flota” może mieć uzasadnione pretensje do arbitrów. Czy sędziowie nie lubią „Floty”?
- „Zastanawiam się, który z sędziów postanowi wreszcie odgwizdać karnego dla Floty”?
Mówił na jednej z pomeczowych konferencji prasowych trener Petr Nemec. Cała ławka rezerwowych łapała się za głowy w wielu kolejnych meczach. Ewidentne faule rywali w polu karnym przeoczyło (?) kilku m.in. prowadzący spotkania „Floty”z „Odrą” Opole ( maj 2009) gdy jeden z obrońców zatrzymał nieprzepisowo szarżującego w polu karnym Przemka Pietruszkę. Grzegorz Skwara także nieraz łapał się za głowę na boisku. Do dziś nie może zrozumieć co wyprawia sędzia w podczas ubiegłorocznej konfrontacji z „Podbeskidziem”.

Na poziom sędziowania narzekamy nie tylko w Świnoujściu. Nieraz słyszeliśmy niepochlebne opinie na temat pracy arbitrów także ze strony szkoleniowców innych drużyn. Coraz częściej zdarza się, że z poziomu sędziowania niezadowoleni są trenerzy obu drużyn. Trener Petr Nemec potrafi być dyplomatą. Nie zawsze powie wprost, to co aż ciśnie się na usta. Każdy jednak kto uważnie słucha – zrozumie.

Pytanie czy sędziowie nie lubią „Floty” pozostawiamy na razie bez odpowiedzi. A skoro nie wiemy „czy” nie wolno nam już spytać: „za co”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:55:58] • [IP: 92.42.112.**]

Flota the best

Gość • Wtorek [08.09.2009, 16:06:13] • [IP: 88.156.234.**]

Flota przegrała i zaraz prowokacja w necie...

Kibic • Wtorek [08.09.2009, 15:06:19] • [IP: 92.42.115.***]

Nic się nie stało. Przecież porazki w piłce noznej muszą się zdażać. Żadna druzyna nie ma patentu na wygrywanie. Zapomnijmy Łęczną i dopingujmy Flotę w najbliższą niedzielę o 12-tej.

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 20:49:47] • [IP: 92.42.118.***]

Pierwsza drużyna przegrywa z ostatnią, myślę, że należy to zaliczyć do zjawisk nadprzyrodzonych.

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 20:46:58] • [IP: 80.245.190.***]

P

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 18:52:15] • [IP: 195.117.222.*]

To już flota chyba się nagrała

Puma • Poniedziałek [07.09.2009, 17:45:11] • [IP: 217.97.199.*]

PIŁKARSKI POKER JEDEN Z KILKU PONADCZASOWYCH POLSKICH FILMÓW. MÓWI WSZYSTKO O SPORCIE W POLSCE SZCZEGÓLNIE O KOPACZACH-MAFIA.

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 17:36:03] • [IP: 80.245.189.***]

już ponad 250 aresztowanych, ta liczba mówi sama za siebie!

K.O • Poniedziałek [07.09.2009, 16:40:35] • [IP: 95.129.226.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 16:32:27] • [IP: 89.229.81.***]

tak sie zdaje to ze WEBB to jeden z najlepszych angielskich sędziów, a to ze sie nie interesujesz Premiership to nie moja sprawa. ... kibic od siedmiu bolesci co jeden mecz na euro ogladnał :./. ..poza tematen najłatwiej jest zwalić na sędziego ;p

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 16:05:59] • [IP: 62.61.46.***]

Iswinoujscie - KAAAAAATASTROFA!

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 16:05:49] • [IP: 93.94.186.***]

I tak żaden z tych naszych kaloszy nie dorówna Webbowi :)

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:58:38] • [IP: 93.94.185.***]

Faktem jest ze sedziowanie w nie tylko I lidze jest delikatnie mowiac slabe. Pomylki sedziowskie sie zdarzaja i to jestem w stanie zrozumiec ale bez przesady. To co dzieje sie teraz to jest przesada. A Pan Mikolajewski to poprostu w Swinoujsciu przeszedl samego siebie, okradl nas kibicow i pilkarzy rowniez, chlopaki mieli lzy w oczach i nie dziwie sie bo mi tez plakac sie chcialo.

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:46:43] • [IP: 93.94.184.***]

przez ta porażke straciłem kupe sosu. byłem najbardziej pewny że flota wygra w łęcznej. obstawilem rowniez na pogon i gornik z. wszystko fajnie, prócz floty..

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:42:37] • [IP: 89.75.66.***]

to był pierwszy i ostatni mecz na jaki poszłam mam przykre wspomnienia. ..

╔═╩╬╩═╗ • Poniedziałek [07.09.2009, 15:39:26] • [IP: 83.21.126.***]

Wszyscy widzą co się dzieje i nikt z tym nic nie robi? Sędziemu nakopać do [ocenzurowano], a z jego głowy zrobić sobie piłkę●A wogóle, jak wszyscy widzą, że sędzia robi wały, to dlaczego liczy się jego zdanie?

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:32:28] • [IP: 80.54.123.**]

15:20] • [IP: 217.97.199.*]: heheh.. czekałeś pare miesięcy żeby znów to napisać... :D maniak !! ;p

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:20:53] • [IP: 217.97.199.*]

przegrana z Łęczną sprawiła że przestaliśmy liczyć się w walce o awans

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 15:03:05] • [IP: 80.245.190.**]

ty niżej jak o swoim ojcu się wyrażasz?

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 14:46:17] • [IP: 80.245.182.***]

POLSCY SEDZIOWIE!! TO * SPRZEDAWCZYKOWIE!

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 14:36:55] • [IP: 192.168.100.***]

ludki a jak sędzia z jakiegos zadupia ma uznawać grę naszej floty, przecież u nas POLSKA się zaczyna a sędzia pochodzi z jakiegoś zaścianka i wszystko wiadomo on trzyma z burakami

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 13:55:45] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość Floty • Poniedziałek [07.09.2009, 13:53:51] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 13:14:26] • [IP: 93.94.186.***]

Na Amica nie było wojny...to za małe słowo... był chaos, były zamieszki, było takie wzburzenie ze wątpie by rewolucja francuska miała większe ! To były emocje...

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 13:02:20] • [IP: 83.21.160.***]

SPUŚCIE FLOTĘ DO NIŻSZEJ LIGI NALEŻY JEJ SIĘ ZDECYDOWANIE PANOWIE SĘDZIOWIE!!POZIOM SĘDZIOWANIA NIE JEST NAJGORSZY WIĘC NIE CZEPIAJCIE SIĘ SĘDZIÓW

Oglądasz 1-25 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■