POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.09.2009, 01:59:01] • Świnoujście

Słupki powinny odgrodzić ścieżkę

Słupki powinny odgrodzić ścieżkę

Przykład (fot. internet )

Jeden z naszych Czytelników podpowiada jak można poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Uzdrowiskowej i Trentowskiego, gdzie odcinek ścieżki rowerowej przebiega przez jezdnię. Chodzi o ustawienie słupków odgradzających pas dla rowerzystów.

O problemie przedziwnego i niebezpiecznego rozwiązania w przebieganiu ścieżki pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Internauci podkreślali za każdym razem, że umiejscowienie trasy dla rowerzystów wprost na jezdni jest niedorzeczne. Kolejny Czytelnik wyraża podobne zdanie.

- Nawet się tym nie przejmowałem... dopóki sam tamtędy nie przejechałem – pisze od nas Czytelnik. - Trzeba być niezwykle odważnym (lub bezmyślnym) rowerzystą, zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakim jest wytyczenie w taki sposób owej trasy i nadal z niej korzystać.

Internauta proponuje umieścić tam słupki. Podobne są na przykład na odcinku drogi między Rydzyną a Lesznem. To miejsce testowe, gdzie sprawdza się nowe rozwiązania w praktyce.

- Słupki te łamią się pod naciskiem samochodu jak zapałki, nie robiąc nikomu krzywdy, a jednocześnie wyraźnie rozdzielają pasy jezdni i w razie zjechania na przeciwległy pas , budzą śpiącego kierowcę – tłumaczy Internauta. - We Wrocławiu znajdują się takie same słupki. Są nico niższe. Służą do rozdzielania torowiska od jezdni, aby śpieszący się kierowcy nie przeciskali się pasem dla tramwajów. Nie mówię, że u nas rozwiązanie ma być identyczne. Kształt jest oczywiście dowolny, ale zamysł niech będzie podobny.

Jak dodaje nasz Czytelnik takie oznakowanie na pewno pozwoli kierowcom wcześniej przygotować się na nietypową sytuację, jaką jest zabranie znienacka połowy jezdni. Zwłaszcza, że sytuacja ma miejsce na samym zakręcie.

- A pewność na to, że nikt nie wyrwie tych pachołków bezkarnie, zapewni monitoring - po to w końcu jest – wyjaśnia Internauta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Czwartek [10.09.2009, 10:43:48] • [IP: 62.69.211.**]

ja myślę ze tunel by rozwiązał sprawę. cale niemcy maja podobne ścieżki i nie ma problemu tylko wydaje mi się ze tam młodzi ludzie to ustalają jak ma wyglądać taka droga a wapniaki siedzą cicho wydaje mi się ze ten Pan który to poruszył spokojnie miał 60 lat kolego ty idź na plaże już leżeć do piachu przyzwyczajać się

PSEUDOFACHOWCY • Czwartek [10.09.2009, 08:09:04] • [IP: 192.168.100.**]

Wielokrotnie jeżdżę tą ścieżką, nie ma tam żadnego niebezpieczeństwa. Nie porównujcie drogi na terenie miasta, gdzie auta jadą powoli, z jakąś trasą poza miestem gdzie prędkość pojazdów to średnio 100 km/godz. Znajdźcie inny temat, dyżurni narzekacze

Gość • Czwartek [10.09.2009, 06:42:21] • [IP: 95.129.226.**]

jacy ci nasi czytelnicy to sa normalnie pomyslowi

Gość • Środa [09.09.2009, 22:34:23] • [IP: 92.42.117.***]

Pan Pikuś.

Gość • Środa [09.09.2009, 21:25:42] • [IP: 92.42.114.***]

To pikus, ale sciezka na karsibory sam syf, szklo, kamienie, szyszki i pulapki z kolczastych galezi z rosnacych oboch ciernisk, tragedia, w tydzien 2 gumy zlapane, niech ktos to sprzata bo zryje komus niepotrzebnie facjate o ten asfalt

Gość • Środa [09.09.2009, 18:13:10] • [IP: 89.75.90.**]

Jak będzie normalnie jechał to nie najedzie a lepiej żeby najechał w to cudo niż w dziecko na rowerze. .

Puma • Środa [09.09.2009, 17:27:20] • [IP: 217.97.199.*]

A CO JEŚLI MOTOCYKOISTA NAJEDZIE NA TAKIE CUDO?? SZATKOWNICA I KONIEC.

Gość • Środa [09.09.2009, 17:12:58] • [IP: 88.156.232.***]

A co wy tu bajdurzycie że ścieżki wprost na jezdni są niedorzeczne czy niebezpieczne? Pojedzcie do Kopenhagi to uwidzićie, że z części jezdni wyodrębnione są ścieżki dla rowerów pomalowane na niebiesko, czerwono i zielono. Niech który samochod spróbuje tylko wjechać na taką ścieżkę, to piorunem namierzony jest przez kamery i policję i rąbią mandat /trzymajcie się krzeseł/minimalny nasze 3500 zł. Fakt że częśc ścieżek oddzielona jest od asfaltu niewysokim krawężnikiem.

MOR • Środa [09.09.2009, 15:19:30] • [IP: 92.42.118.***]

Może lepiej wybudować fosę, na dnie której wbić naostrzone pale, zalać wodą, (ale tak, żeby w/w pale wystawały ponad poziom wody) a do wody wpuścić piranie i krokodyle. Przecież to takie proste:)

Gość • Środa [09.09.2009, 13:40:45] • [IP: 195.117.222.***]

w sumie to nie jest zły pomysł... rowerzyści na pewno czuli by się bezpieczniej;) ale czy takie słupki nie będą za duzym wydatkiem dla miasta?

Gość • Środa [09.09.2009, 11:21:49] • [IP: 80.245.185.**]

Przecież takie tyczki nie zatrzymają samochodu.Bardziej byłoby to psychiczne zabezpieczenie.Szkoda pieniędzy.

Gość • Środa [09.09.2009, 10:51:51] • [IP: 80.245.179.***]

Najlepiej postawić oddzielający mur z ostrym zakończeniem i dużo informacyjnych tablic na nim.

rivx • Środa [09.09.2009, 10:34:12] • [IP: 80.245.181.**]

Jakoś w niemczech ścieżki rowerowe biegną po ulicy i dla nich to nie jest nienormalne...

Gość • Środa [09.09.2009, 10:21:44] • [IP: 83.20.243.***]

Gość • Środa [09.09.2009, 10:08] • [IP: 62.69.211.**] wybitny przebłysk inteligencji

Gość • Środa [09.09.2009, 10:08:46] • [IP: 62.69.211.**]

o wlasnie taka droga powinna isc do szczecina po ki gwint potrzebna droga z poboczami i tak po poboczu nie wolno jechać i tak a tak niewiele szersza i odrazu bezpieczniej i bez korkow

Gość • Środa [09.09.2009, 10:02:35] • [IP: 80.54.123.**]

słupki, płoty, mury, druty kolczaste moze miny postawcie postkomunistyczne pokolenie starych leśnych dziadków narzekaczy

Gość • Środa [09.09.2009, 09:42:27] • [IP: 92.42.117.***]

A gdzie bedzie stawal wtedy autokar co ludzi przywozi do hotelu Rezydent ?? ostatnio stanal sobie wlasnie na tej czesci sciezki rowerowej

Gość • Środa [09.09.2009, 09:33:40] • [IP: 217.97.193.***]

drut kolczasty będzie lepszy...

Gość • Środa [09.09.2009, 08:36:03] • [IP: 80.54.123.**]

a nie można było jeszcze jednego artykułu o niepozrywanych plakatach dać ?? : (żadnych słupków - każdy tam normalnie jeździ i nie ma problemu.. w głowe sobie słupki powbijajcie ;p

Gość • Środa [09.09.2009, 08:22:30] • [IP: 92.42.112.***]

Takie słupki powinny stać wzdłuż ścieżki rowerowej przy drodze prowadzącej do Karsiborów!

Wujek dobra rada • Środa [09.09.2009, 08:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

O jezuuu !! nobla dla niego ! a może płot pod wysokim napięciem??

Gość • Środa [09.09.2009, 07:46:15] • [IP: 88.156.233.**]

... Taaaa a przypadkiem nie zaginął komuś jakiś piesek?

Marcel • Środa [09.09.2009, 07:23:13] • [IP: 80.54.123.***]

Brawa dla pomysłodawcy :D !!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■