POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.09.2009, 07:50:15] • Świnoujście

Ścieżkę otworzyli, kamienie zostawili

Ścieżkę otworzyli, kamienie zostawili

fot. Sławomir Ryfczyński

Uwaga rowerzyści. Jadąc polsko-niemiecką trasą rowerową przy wydmach można przebić dętkę i oponę na ostrych kamieniach, które są na łuku. W ubiegłym roku władze przygranicznych gmin uroczyście otwierały tę ścieżkę rowerową. A kamienie (o niebezpieczeństwie których wówczas mówiono) zostały.

Rowerzyści cieszą się, że w mieście powstaje wiele ścieżek i tras. Podkreślają, że lepsze są te asfaltowe (ulica Karsiborska) niż brukowane. Dodają też, że brakuje dróg dla rowerów w samym centrum miasta.

Ścieżkę otworzyli, kamienie zostawili

fot. Sławomir Ryfczyński

Chodzi zwykle o odcinek od skrzyżowania ulic Armii Krajowej z Chrobrego aż do placów Wolności i Kościelnego (dalej rozchodzą się ścieżki na ul. Grunwaldzkiej i Konstytucji 3 Maja).

Ścieżkę otworzyli, kamienie zostawili

fot. Sławomir Ryfczyński

- Mamy jednak nadzieję, że z czasem i w centrum powstaną trasy – mówią rowerzyści. – Chcielibyśmy tylko, aby władze miasta pamiętały o naszym bezpieczeństwie. Jeśli już otwiera się jakąś ścieżkę (zwłaszcza tak uroczyście, wraz z gośćmi z Niemiec), to powinno się zadbać o takie „szczegóły”, jak wielkie ostre kamloty na tej trasie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Sobota [05.09.2009, 11:36:51] • [IP: 83.31.192.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [05.09.2009, 10:14:39] • [IP: 95.129.226.**]

picie w miejscu publicznym jest zabronione... gdzie policja??:> przecierz te zdjecie to dowod!!widacz ze to szampan albo wino:) albo pija wode z kranu:) bo troche zolta:)

Gość • Piątek [04.09.2009, 20:34:15] • [IP: 80.245.184.**]

Oj sapiecie, chodzmy na wino ;)

Gość • Piątek [04.09.2009, 19:56:58] • [IP: 92.42.114.***]

Faktyczne, kamienie sa, jechalem, ale czy ktos kto jedzie nie zdaje sobie sprawy ze trzeba zmienic opony na terenowe, bo to nie szosa, a cwaniaczki z oponkami szosowymi w swoim miejskim rowerku za 2000 zeta niech lepiej uwazaja, bo bedzie narzekanie nie na swoja wyobraznie tylko na Zmurka ze drogi nie zrobil.zalosne

Gość • Piątek [04.09.2009, 18:37:11] • [IP: 80.245.191.***]

Albo Żmurek taki wilki leb albo dzecieca czapeczke hihihi

Gość • Piątek [04.09.2009, 18:30:13] • [IP: 83.7.210.***]

leszcze zobaczyli byscie jakie skałki ostre wystają na zakopianskich szlakach rowerowych to dopiero na detki byśta nie wyrobili jak nie było scieżki to zle... jak otworzyli to jeszcze gorzej co za gamonie

Wariat • Piątek [04.09.2009, 16:31:42] • [IP: 83.21.50.***]

…bo jezdzić, to trzeba umieć rowerowe leszczyki●Chyba, że ktoś ma kierownice przyspawaną do ramy●36*** dobrze gada-dać mu wódki●P.S.Zabierajcie lepiej te znaki z przed Parku Zdrojowego Betony●Niby Miasto sprzyjające dla rowerzystów, a w jednym z lepszych miejsc do pośmigania sobie rowerkiem jest zablokowane!!

Janusz • Piątek [04.09.2009, 15:44:08] • [IP: 83.31.187.***]

MIASTO NAM PIĘKNIEJE.

Gość • Piątek [04.09.2009, 15:36:37] • [IP: 192.168.100.**]

Pajace, gdyby Prezydent ubrał się tak jak burmistrz Ahlbecku /garnitur, koszula, krawat/ i przyjechał na rowerze to mielibyście powód do śmiechu. Przecież on przyjechał na rowerze.

Gość • Piątek [04.09.2009, 14:45:11] • [IP: 83.31.189.**]

Jakie to po polskiemu. ...

Gość • Piątek [04.09.2009, 14:26:33] • [IP: 78.131.222.**]

Jeśli to są najpoważniejsze problemy w tym mieście to gratuluję ekipie rządzącej i życzę im jeszcze wielu lat pracy.

Gość • Piątek [04.09.2009, 13:19:36] • [IP: 217.97.199.*]

pan prezydent wygląda na tym zdjęciu jakby z rynku przygranicznego wyskoczył na chwilkę napić się.

Gość • Piątek [04.09.2009, 13:16:59] • [IP: 217.97.199.*]

panie prezydencie nawet jak się otwiera ścieżkę rowerową, to jakiś strój obowiązuje może być sportowy, ale nie taki sorry niechluj!!

Gość • Piątek [04.09.2009, 11:36:11] • [IP: 217.97.193.***]

Dokładnie - to jest trasa rowerowa a nie ścieżka. To są całkiem inne standardy. Trasa idealna na rowery terenowe i wszelkiej maści górale. Nikt rozsądny nie pojedzie tam kolarką, bo to rower na inne drogi. W czym więc problem? W tym, że na leśnej, nieutwardzonej drodze są korzenie i kamienie?? A co ma być?

Gość • Piątek [04.09.2009, 11:26:14] • [IP: 88.156.234.***]

poza tym to nie ścieżka tylko szlak a to duża różnica...

REX • Piątek [04.09.2009, 11:08:30] • [IP: 92.42.115.***]

Nie szukajmy problemu jak go nie ma. Jest to przecież leśny odcinek drogi i rowerzysta musi sie liczyć z nierównościami. Nie ma problemu aby tak duże przeszkody ominąć. Gdyby usunąć te kamienie to prawdopodobnie pozostałyby dziury co jest gorsze dla rowerów. Bardzo dobrze, że ten odcinek oddali do jazdy i z tego nalezy się cieszyć a nie wybrzydzać. To jest szukanie dziury w całym. Ktoś kto twierdzi, że od tego można przebić oponę czy dentkę to chyba nigdy nie jechał na rowerze. Ja zjeździłem całą Polskę i mogę coś powiedzieć na ten temat. Chwała władzom Świnoujścia, że miasto tworzą przyjazne dla rowerzystów. Świnoujście jest jest jednym z najbardziej" uścieżkowionym" miastem w Polsce czego nam wielu turystów rowerowych zazdrości. Pozdrawiam wszystkich turystów rowerowych i zachęcam do jazdy po leśnych drogach.

Gość • Piątek [04.09.2009, 10:01:41] • [IP: 80.245.188.***]

Od końca Ahlbecku do granicy taki sam shit i nikt larum nie podnosi...ale fakt mogli by wyrównać-do orderów pierwsi pierś wypinają...;)

Gość • Piątek [04.09.2009, 09:21:33] • [IP: 77.255.152.***]

BO TO POLSKA A NIE NIEMCY ! :)

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:57:37] • [IP: 80.54.123.**]

a to jakaś ścieżka dla niewidomych jest ? bo mi się wydaje że jadąc na rowerze to powinno się patrzeć na drogę... no rzeczywiście kamień na leśnej ścieżce to meeeega problem :/

GoÖ • Piątek [04.09.2009, 08:49:10] • [IP: 88.156.233.***]

36''' popieram!!

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:40:46] • [IP: 80.245.190.*]

Wsród nawierzchni wymienia sie asfalt i kostkę. O gołej glebie w Rozporzadzeniu Ministra nie ma mowy, wiec nie mozna uznac tego za ścieżke rowerową.

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:37:57] • [IP: 80.245.190.*]

Takie cudo musi byc poza kategoria budowlana. Scieżka rowerowa musi spełniac warunki techniczne : Parametry ścieżki rowerowej – drogi dla rowerów. Podstawowe parametry określa Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43, poz. 430). § 47. 1. Szerokość ścieżki rowerowej powinna wynosić nie mniej niż: 1) 1, 5 m - gdy jest ona jednokierunkowa, 2) 2, 0 m - gdy jest ona dwukierunkowa, 3) 2, 5 m - gdy ze ścieżki jednokierunkowej mogą korzystać piesi. § 48. 1. Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej nie powinno przekraczać 5%. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się większe pochylenia, lecz nie większe niż 15%. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:16:59] • [IP: 83.21.36.***]

a wy ludzie jesteście ślepi czy nienormalni? Każde dziecko potrafi kamień ominąć, a wam to chyba wózki inwalidzkie dać trzeba a nie rowery! a jak wam żwirek przebija dętki to kupcie sobie dobre opony, bo tacy jak wy nie powinni nazywać się rowerzystami, a skoro na rower nie potrzeba prawka to powinni wprowadzić co najmniej test na inteligencję!!

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:04:22] • [IP: 88.156.234.***]

Pięnie pan prezydent wyszedł i jaki sukces za każdym razem!

Gość • Piątek [04.09.2009, 08:03:01] • [IP: 83.19.184.***]

Nie tylko duże kamienie wystające z ziemi są problemem. Ścieżka wysypana jest też drobnym kamiennym żwirkiem który przebija opony i dziurawi dętki. Ta droga nie powinna nazywać się ścieżką rowerową !!

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■