POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.09.2009, 11:34:17] • Świnoujście

Kamienica znika z powierzchni ziemi

Kamienica znika z powierzchni ziemi

fot. Andrzej Ryfczyński

Niecałe dwa dni potrzebowała firma, aby wyburzyć kamienicę na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piastowskiej.

Od kilku miesięcy kamienica była stopniowo wysiedlana. Także sklepikarze, którzy mieli tam swoje sklepy i lokale usługowe wyprowadzili się. Wczoraj rano firma wyburzeniowa z Rumii rozpoczęła prace. W błyskawicznym tempie zniszczono zabudowania.

Kamienica znika z powierzchni ziemi

fot. Andrzej Ryfczyński

Teraz pozostało tylko oczyszczenie gruzowiska.
- Teraz ten plac nabrał przestrzeni. Powinna tu powstać jakaś ładna nowoczesna zabudowa - mówią mieszkańcy przyglądający się rozbiórce.

Kamienica znika z powierzchni ziemi

fot. Andrzej Ryfczyński

Oczyszczony teren zostanie prawdopodobnie wystawiony na przetarg. To bardzo atrakcyjna działka położona przy głównej ulicy prowadzącej nad morze.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 70

Gość • Czwartek [03.09.2009, 17:24:07] • [IP: 65.110.6.**]

Okazuje się, że pieniądze wydane na chodniki, scieżki rowerowe, promenadę są zmarnowane.Proszę zobaczyć jak bardzo się wypaczyły powierzchnie, jakie są niedoróbki, żadnego wykończenia, ciagłe pękanie płytek. Panie Prezydencie, czy ktoś te prace odbiera, zgłasza reklamacje? Czy jest odpowiednią osobą do zajmowania się tym? Za dwa lata wrócimy do stanu wyjściowego.Tylko co Miasto wtedy sprzeda aby mieć unijny wkład?

GoÖ • Czwartek [03.09.2009, 16:59:37] • [IP: 88.156.233.***]

numer inny...ale styl jak za dawnych czasow...

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:40:07] • [IP: 92.42.119.***]

oby tylko przetarg był dostępny wyłącznie dla polaków i zrobili tam cos użytecznego dla nas, zadnego hotelu czy D.W =/

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:11:03] • [IP: 92.42.113.***]

Parking wielopoziomowy, na to czekają zmotoryzowani mieszkańcy Świnoujścia.Miejsce jest ok.Tylko te budy. ...

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:10:08] • [IP: 80.54.123.***]

Jestem za myjnią

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:06:10] • [IP: 92.42.117.***]

Ostatnio na matejki widziałem że w chodniku brakuje kostki

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:04:46] • [IP: 88.156.234.***]

A moze w tym miejscu moglby stanac pomnik prezydenta, ale taki wysoki jak wiezowiec ?

Gość • Czwartek [03.09.2009, 16:03:07] • [IP: 88.156.234.***]

Jestem za burdelikiem oraz myjnia, mo Panowie, wkoncu cos dla nas :))))

Gość • Czwartek [03.09.2009, 15:55:32] • [IP: 88.156.233.***]

Powinien powstać skwerek, analogiczny do tego ze śrubą. Takie zwierciadlane odbicie.

Maślankiewicz • Czwartek [03.09.2009, 15:35:58] • [IP: 195.117.239.**]

Cyt. " Niecałe dwa dni potrzebowała firma, aby wyburzyć kamienicę na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piastowskiej." A zadam Wam pytanie. Ile czasu potrzebowała pewna ekipa, żeby zburzyć to, co moi dziadkowie i rodzice zbudowali po okupacji i co dobrze funkcjonowało? Bo wtedy to jeszcze moi rodzice mieli pracę, a dzisiaj to już i babcina renta na nas wszystkich nie starcza.

Gość • Czwartek [03.09.2009, 15:35:57] • [IP: 212.160.162.**]

Na parterze na pewno będzie bank, bo jest ich za" mało" w mieście.Na górze mogą być gabinety lekarskie i stomatologiczne.A jeszcze wyżej kancelarie prawnicze.To wszystko przyda się mieszkańcą naszego pięknego i bogatego miasta.

Gość • Czwartek [03.09.2009, 15:34:29] • [IP: 79.184.131.***]

Taak myjnię, która będzie wystawiać paragony.

Gość • Czwartek [03.09.2009, 15:28:56] • [IP: 95.129.226.**]

zaorać i posadzić śrubokręty

kot • Czwartek [03.09.2009, 15:23:55] • [IP: 92.42.117.***]

3 w 1, czyli szampon, ręcznik i odżywkę... kino, KFC i inne błee-burgery, myjnię i P A R K I N G, koniecznie!

Gość • Czwartek [03.09.2009, 14:57:20] • [IP: 92.42.112.*]

Połączyć ten plac z boiskiem OSiR'u i zrobić parking wielopoziomowy.

Gość • Czwartek [03.09.2009, 14:35:20] • [IP: 92.42.117.***]

Mogli te baraki obok zahaczyc

Gość • Czwartek [03.09.2009, 14:30:18] • [IP: 88.156.233.***]

a ja bym tam postawił jeszcze jedem biurowiec dla pierdzistołków.bo maja za mało w kompleksie urzedu miasta.sami wiecie jak cos masz do załatwienia...to tylko kbitki pija kawe a petent jest intruzem..

Gość • Czwartek [03.09.2009, 14:09:26] • [IP: 92.42.112.***]

Może PUB MENEL!! Na pewno by mieli klientele bo w parku obok ich nie brakuje i można by było spokojnie wyprowadzić pieska!!11

Gość • Czwartek [03.09.2009, 14:05:02] • [IP: 92.42.112.***]

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał przetarg na ten kawałek?? Oby nie tak jak reszta w tym mieście seksu i biznesu

marek • Czwartek [03.09.2009, 13:46:21] • [IP: 217.97.199.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [03.09.2009, 13:42:56] • [IP: 80.245.189.***]

jak kolega wspomniał byłoby fajnie tani burdelik w centrum miejsce piękne

Gość • Czwartek [03.09.2009, 13:40:19] • [IP: 83.21.25.**]

a może jeszcze jedną przychodnię? kolejki skróciłyby się? i tak pewnie powstanie jakiś hotel..tylko oby ładny był

Gość • Czwartek [03.09.2009, 13:37:09] • [IP: 94.254.231.***]

Przebijam was wszystkich! widzę tam ultra hiper mega super fiu fiu nowoczesną myjnię samochodową. I co wy na to ?

mondry • Czwartek [03.09.2009, 13:08:30] • [IP: 95.129.226.**]

ja bym tam widział schronisko dla yorków i kotów ze śmietnika

Gość • Czwartek [03.09.2009, 13:05:50] • [IP: 217.97.199.*]

a moze kino??

Oglądasz 26-50 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■